fbpx
Izveidot jaunu Brīdinājumu par cenu

WGC: Ēģipte ir papildinājusi zelta rezerves par 44 tonnām

Zelta cena (XAU-EUR)
2239,30 EUR/oz
  
+ 2,31 EUR
Sudraba cena (XAG-EUR)
26,82 EUR/oz
  
+ 0,01 EUR
eģimte perk zeltu

Ēģipte palielināja savas zelta rezerves par vairāk nekā 50%, tādējādi pakāpjoties par astoņām pozīcijām augstāk jaunajā Pasaules zelta padomes (World Gold Council, WGC) valstu zelta rezervju reitingā. Ēģipte šobrīd ieņem 33. vietu.

Centrālo banku veiktā zelta iegāde

Pasaules zelta padome ir atjauninājusi savu pasaules zelta rezervju reitingu. Valstu dati tika apkopoti par periodu no šī gada februāra sākuma līdz marta beigām. Pirmajā desmitniekā ir vērojama tikai viena izmaiņa – Indija iegādājās 2.4 tonnas zelta un tagad tai pieder 760.4 tonnas.
Citas izmaiņas pa valstīm pārskata periodā:
valstis-perk-zeltu-wgc

Centrālo banku veiktā zelta pārdošana

Kazahstānas zelta rezerves atkal samazinājās. Tagad tai pieder 368.1 tonna, kas ir par 12.1 tonnu mazāk nekā iepriekšējā pārskata periodā.

Citas izmaiņas pa valstīm pārskata periodā:
usd parverš zeltā wgc dati
Saskaņā ar Pasaules Zelta padomes datiem, kopējās oficiālās pasaules zelta rezerves šobrīd ir 35 589.8 tonnas, kas ir par 26.7 tonnām mazāk nekā iepriekšējā WGC pārskatā. Ir vērts atzīmēt, ka dažas valstis ziņo par izmaiņām savos zelta krājumos neregulāri, dažas valstis nekad nav sniegušas datus par zeltu, kas atrodas viņu īpašumā. To skaitā ir tādas valstis kā Irāna, Izraēla un Ziemeļkoreja. Turklāt Ķīna nav ziņojusi par izmaiņām savās zelta rezervēs kopš 2019. gada septembra.
Atgādināsim, ka Latvijas Republikas zelta rezerves ir 6.66 tonnas zelta.
_____________________________
Avots: gold.org
Zelta cena (XAU-EUR)
2239,30 EUR/oz
  
+ 2,31 EUR
Sudraba cena (XAG-EUR)
26,82 EUR/oz
  
+ 0,01 EUR

Jums būs interesanti lasīt arī