fbpx
Izveidot jaunu Brīdinājumu par cenu

Viņa Majestātes Karaļa oficiālais portrets uz jaunajām monētām

Zelta cena (XAU-EUR)
2171,73 EUR/oz
  
+ 5,29 EUR
Sudraba cena (XAG-EUR)
29,51 EUR/oz
  
+ 0,39 EUR
Viņa majestātes karaļa portrets

Karaliskā naudas kaltuve (The Royal Mint) lepojas ar to, ka ir izkalusi visas monētas Viņas majestātes karalienes Elizabetes II valdīšanas laikā Apvienotajā Karalistē. Gandrīz 70 gadus Viņas Majestāte ir attēlota uz Apvienotās Karalistes monētu aversa, un daudzi no mums pat neatcerēsies laiku, kad karaliene Elizabete II nebija attēlota uz The Royal Mint izgatavotajām monētām. 2022. gada 8. septembrī Viņas Majestātes dzīve izgaisa Balmoralas pilī Skotijā. Pēc savas mātes nāves Viņa Majestāte karalis Čārlzs III uzkāpa tronī, tadējādi uzsākot jaunas ēras sākumu Apvienotajā Karalistē. Ar jaunā karaļa kāpšanu tronī, arī Apvienotās Karalistes monētu kalšanā ir sākusies jaunā ēra.


Atzīmējot vēsturisko pēctecību no viena monarha uz otru, The Royal Mint izveidoja piemiņas monētu kolekciju par godu karalienei Elizabetei II. Šīs monētas būs pirmās uz kurām ir karaļa Čārlza III oficiālais portrets. Portretu ir izstrādājis atzītais tēlnieks Martins Dženingss. Tēlnieks izveidoja karaļa Čārlza III portretu, kurš personīgi apstiprināja portretu. Turpmāk šis portrets rotās visu monētu aversu.

Man bija patiess prieks dzirdēt, ka karalim patīk attēls. Viņš izskatījās ļoti ieinteresēts un gandarīts ar manu darbu. Bija ļoti patīkami būt iesaistītam šajā svarīgajā procesā.

– stāsta Martins Dženingss.

Portreta veidošana

Portreta klišeja sākotnēji tiek veidota no ģipša, kas ir ievērojami lielāka par monētas izmēru (apmēram pusdienu šķīvja lielumā). Tēlnieks strādā ar rokām, veidojot portretu burtiski milimetriem, lai iegūtu gala rezultātu. Un galu galā, kad portreta klišeja ir pabeigta, tās sākotnējo dizainu var digitāli samazināt tā, lai būtu monētai atbilstošs izmērs.

Dizaina izveides video:

Mārtinam Dženingsam, kurš sākotnēji mācījās par kaligrāfu, ir arī pieredze uzrakstu grebšanā akmenī. Lai papildinātu un pasvītrotu jaunā portreta izteiktumu, tēlniekam bija svarīgi piemeklēt atbilstošu dizainu arī uzrakstam, kas ir apkārt portretam.

Es gribēju klasisku, gandrīz majestātisku burtu formu, lai uzsvērtu portreta spēku.

karaļa portrets Čārlzs III

Saskaņā ar tradīciju, kas aizsākās līdz Čārlza II valdīšanai, katrs monarhs ir pavērsts pretējā virzienā pret savu priekšgājēju, karaļa Čārlza III portrets ir pavērsts pa kreisi, savukārt karalienes Elizabetes II monētu kalšanas portretos redzama Viņas Majestāte ar seju, vērstu pa labi.

Martins Dženingss saka, ka viņam ir bijis tas gods strādāt pie tik nozīmīga un vēsturiska dizaina, cieši sadarbojoties ar The Royal Mint dizaineru komandu.

“Lai gan es esmu sākotnējais portreta dizainers, jāatzīst, ka The Royal Mint komandā ir vairāki prasmīgi eksperti. Mēs visi esam apsvēruši katru šī dizaina aspektu. Tas tiešām ir bijis komandas darbs, man bija patiess prieks būt daļai no šīs komandas.“ – atzīst Dženingss.

Lielbritānijas Elizabete II — zelta suverēns 2022 Nav noliktavā

Lielbritānijas Elizabete II — zelta suverēns 2022

516.39 516,39 552.46 552,46
Mēs pērkam 516,39
Salīdzināt Paziņojums
par cenu
Pievienot grozam

_____________________

Avots: The Royal mint

Zelta cena (XAU-EUR)
2171,73 EUR/oz
  
+ 5,29 EUR
Sudraba cena (XAG-EUR)
29,51 EUR/oz
  
+ 0,39 EUR

Jums būs interesanti lasīt arī