fbpx
Izveidot jaunu Brīdinājumu par cenu

Uz 2000 USD sliekšņa: zelta cena uzstādījusi jaunu rekordu

Zelta cena (XAU-EUR)
2181,03 EUR/oz
  
+ 35,49 EUR
Sudraba cena (XAG-EUR)
27,63 EUR/oz
  
+ 0,66 EUR

Zelta cena turpina kāpumu, kas sākās līdz ar pēdējās karadarbības uzliesmojumu starp Izraēlu un Hamas 6. oktobrī. Dārgmetāla cena pēdējo divu nedēļu laikā ir palielinājusies par 8.5%, šodien uzstādot jaunu rekordu 1985 USD/oz.


Kopš konflikta sākuma arī naftas cena ir pieaugusi no 81 dolāra par barelu Hamas uzbrukuma dienā līdz vairāk nekā 89 dolāriem šodien, bet Brent jēlnaftas cena pēdējā tirdzniecības brīdī pieauga no 83 līdz 93 dolāriem.

Daudzi analītiķi pauž, ka šādos apstākļos zelta cenas turpinās pieaugt neatkarīgi no obligāciju ienesīguma, un uzskata, ka nafta nodrošina dzeltenajam metālam papildu stimulu.

Tavex Latvia dīlinga nodaļas vadītājs Jānis Astičs pasvītro, ka 

Ģeopolitiskā situācija būtiski paaugstina zelta cenu un, ja ņem vērā valstu iekšzemes izaicinājumus un riskus, šobrīd īsti nav svarīgi, ko dara obligāciju ienesīgums.

To visu pastiprina arī ASV finansiālais atbalsts Ukrainai un Izraēlai, neskatoties uz ASV parādu 122% apmērā pret IKP. Šo pirmdien ASV finanšu ministre Dženeta Jelena nepārprotami deva signālu – ASV turpinās jaudīgi atbalstīt karā nonākušās valstis.

Jānis Astičs Tavex dīlinga nodaļas vadītājs

Ir svarīgi saprast, ka katra jauna konflikta atbalstīšana ASV nozīmē jau tā milzīgā budžeta deficīta palielināšanos, kas ir kārtējais trieciens dolāram. Galu galā šo robu budžetā nevar aizlāpīt savādāk, kā palielinot parādu drukājot dolārus. Ko mums ir iemācījusi Covid krīze? To, ka nekontrolētas naudas iepludināšana sistēmā noved pie inflācijas un netiek absorbēta, kā varas iestādes bija gaidījušas. Tas nozīmē, ka jaunu konfliktu attīstība, kuros ASV būs “dolāra” līdzdalība, izraisīs naudas drukāšanu, inflācijas pieaugumu un, visbeidzot, iekšējo konfliktu pieaugumu arī ASV.

Svarīgākie zelta cenas trigeri

Walsh Trading komerciālās riska ierobežošanas direktors Šons Lusks savā intervijā Kitco informēja, ka, kaut zelts šobrīd saņem pārāk daudz mīlestības, taču nākotnes līgumi liecina par zelta cenas pieaugumu arī nākamgad. Lusks piebilda, ka sezonālie faktori pašreizējā vidē nemaz nespēlē lielu lomu, un, lai gan tādas lietas kā kāzu sezona, Divali un Valentīndiena varētu dot zeltam īstermiņa impulsu, tagad tie nobāl makroekonomisko tendenču un ģeopolitisko notikumu priekšā.

S&P500 un Dow indeksu izredzes

Arī ASV situācija turpina pasliktināties jomās, kur tai ir nozīme. Lusks norādīja uz jaunākajiem PCI un PPI ziņojumiem no pagājušās nedēļas un mazumtirdzniecības rādītājiem trešdien, kas liecina, ka inflācija atgriežas. “Tā kā pasaules notikumi un situācija ir vāji nekontrolējama, pasaules populārākajiem indeksiem S&P500 un Dow ir visas izredzes virzīties uz leju,” teica Lusks.

“Tātad, ņemot vērā šos faktorus, ja tā nav ideāla vētra dārgmetāliem vai drošākiem patvērumiem, es vairs neesmu pārliecināts, kas tad var par tādu kļūt,” piebilda speciālists.

Mūsu skatījumā zelts ir labā pozīcijā, lai pārvarētu tuvākā laika naftas cenu pieauguma vilni kopā ar drošā patvēruma piedāvājumu.

10g zelta stienis Valcambi ir ražots Šveices lielākajā dārgmetālu lietuvē Ir noliktavā

10 gramu Valcambi Suisse zelta stieņi

Pārdodam 1+ 746,59 € 709.26 709,26 746.59 746,59 743.08 743,08 739.58 739,58
Pārdodam 25+ 739,58 € 709.26 709,26 746.59 746,59 743.08 743,08 739.58 739,58
Mēs pērkam 709,26
Salīdzināt Paziņojums
par cenu
Pievienot grozam

_____________________

Atruna
Ziņojums sagatavots, kā mārketinga paziņojums, vienīgi informācijas nolūkos. Šajā ziņojumā iekļauto informāciju vai viedokļus (neskatoties uz informācijas avotu) nevajadzētu uztvert kā ierosinājumu, padomu vai aicinājumu veikt jebkura finanšu instrumenta pirkšanas vai pārdošanas piedāvājumu. Šajā pārskatā ietvertā informācija nesatur ieteikumus nedz ieguldījumu, nedz nodokļu jautājumos, un tajā netiek ņemti vērā konkrēti investīciju mērķi, tieksme pēc riska un ziņojuma saņēmēja finansiālais stāvoklis. Šo ziņojumu nedrīkst izplatīt, kopēt, pavairot vai mainīt bez uzņēmuma iepriekšējas rakstiskas piekrišanas. Papildu informāciju, kuru, lai izvairītos no iespējamām neprecizitātēm, nevar uzskatīt par ieteikumu un / vai padomu, var saņemt no uzņēmuma pēc pieprasījuma.

Finanšu koncerns Tavex Group ir vienīgais oficiālais investīciju zelta rūpnīcu Valcambi SA, PAMP SuisseThe Perth MintThe Royal MintAustrian Mint, Rand Refinery un Argor-Heraeus pārstāvis Baltijas valstīs un Skandināvijā.

Komentāri

Zelta cena (XAU-EUR)
2181,03 EUR/oz
  
+ 35,49 EUR
Sudraba cena (XAG-EUR)
27,63 EUR/oz
  
+ 0,66 EUR

Jums būs interesanti lasīt arī