fbpx
Izveidot jaunu Brīdinājumu par cenu

Tavex dīlinga nodaļas vadītājs: "helikoptera" naudas devas - kā tās ietekmēs zeltu?

Zelta cena (XAU-EUR)
2221,55 EUR/oz
  
+ 32,62 EUR
Sudraba cena (XAG-EUR)
28,96 EUR/oz
  
+ 1,76 EUR

Zelta cena novembra beigās un decembra pirmajā nedēļā ir bijusi diezgan nestabila. Novembra beigās zelta cena nokritās līdz 5 mēnešu zemākajam punktam, kas bija 2020. gada jūnijā. Liels pārsteigums bija rīcība no Ķīnas valsts kapitāla bankām – tās aizliedza vērt vaļā jaunus zelta investīciju kontus, lai pasargātu klientus no nestabilajām zelta cenām. Atliek vien minēt, vai tas bija patiesais mērķis zelta nepārdošanai cenu krituma brīdī.

Zelta rūpnīcas paziņoja trešā ceturkšņa rezultātus, kas bija mazāki par iepriekšējo periodu, tas zelta cenu ietekmēja negatīvi.

Decembri zelts uzsāka pozitīvi – pateicoties dolāra vājumam un lejupslīdei – pieauga zelta pieprasījums no valstīm, kur nacionālā valūta nav ASV dolārs, tādējādi varēja izmantot USD kursa kritumu, lai iegādātos zeltu lētāk. Papildus tam, ASV procentu likmes palika ļoti zemā līmenī, kā arī inflācija, kaut nedaudz palielinājās – vēl joprojām atrodas vesturiski zemā punktā.

Decembra otrā nedēļa iesākās ļoti pozitīvi zelta cenām – tā pieauga par vairāk kā 1%, sakarā ar runām par jaunām “helikoptera” naudas devām – valstis turpinās iepludināt drukāto naudu, lai atbalstītu savas ekonomikas, tādējādi samazinot naudas vērtību.

Turpmāk decembrī cenu varētu ietekmēt COVID-19 vakcinēšanas uzsākšana Lielbritānijā, kas būs pirmā Pfizer vakcīnas izmantotāja. Ņemot vērā daudz nezināmo par to – cena var mainīties abos virzienos.

Atruna
Ziņojums sagatavots, kā mārketinga paziņojums, vienīgi informācijas nolūkos. Šajā ziņojumā iekļauto informāciju vai viedokļus (neskatoties uz informācijas avotu) nevajadzētu uztvert kā ierosinājumu, padomu vai aicinājumu veikt jebkura finanšu instrumenta pirkšanas vai pārdošanas piedāvājumu. Šajā pārskatā ietvertā informācija nesatur ieteikumus nedz ieguldījumu, nedz nodokļu jautājumos, un tajā netiek ņemti vērā konkrēti investīciju mērķi, tieksme pēc riska un ziņojuma saņēmēja finansiālais stāvoklis. Šo ziņojumu nedrīkst izplatīt, kopēt, pavairot vai mainīt bez uzņēmuma iepriekšējas rakstiskas piekrišanas. Papildu informāciju, kuru, lai izvairītos no iespējamām neprecizitātēm, nevar uzskatīt par ieteikumu un / vai padomu, var saņemt no uzņēmuma pēc pieprasījuma.

Jums būs interesanti lasīt arī