fbpx
Izveidot jaunu Brīdinājumu par cenu

Sudraba monētas – tagad par izdevīgāku cenu

Zelta cena (XAU-EUR)
2247,59 EUR/oz
  
- 16,98 EUR
Sudraba cena (XAG-EUR)
27,75 EUR/oz
  
- 0,93 EUR
sudrabs par izdevigaku cenu

No 2024. gada jūnija Tavex Latvijā sāka piedāvāt sudraba kolekcijas monētas par izdevīgāku cenu (atsevišķas monētas tiek pārdotas ar īpašu PVN režīmu), kas ļauj klientiem izdevīgāk iegādāties kolekcijas monētas no augstākās proves sudraba (999.9).

sudrabs izdevigak...

Jau šodien ir iespējams iegādāties sudraba monētas Britānija un Brīvība, kurām tiek piemērots 21% PVN tikai peļņas daļai, nevis visai produkta vērtībai, kas ļauj būtiski samazināt sudraba iegādes izmaksas.

Izdevīgi
1 unces sudraba monēta — Britānija un Brīvība Nav noliktavā

1 unces sudraba monēta — Britānija un Brīvība (Īpašais PVN režīms 138.p)

29.71 29,71 35.26 35,26
Mēs pērkam 29,71
Salīdzināt Paziņojums
par cenu
Pievienot grozam

Sudraba kolekcijas monētas ir finanšu aktīvs un svarīga rūpnieciskā izejviela, kuras pielietojums arvien paplašinās. Šī dārgmetāla pielietojuma dažādība nozīmē, ka sudraba cenu nosaka dažādi faktori.

Pēdējo divu desmitgažu laikā šī gaišā dārgmetāla cena ir pieaugusi no zemākā līmeņa 5,50 USD/oz 2004. gadā līdz augstākajam līmenim 48,70 USD/oz 2011. gadā, bet pēc pieciem gadiem nokritās līdz zemākajam līmenim 13,58 USD/oz.

Pēc tam, izņemot īsu ar COVID krīzi saistītu lejupslīdi, šī dārgmetāla cenai bija tendence atgūties, vairākiem cenu lēcieniem palielinot tūlītējo tirgus cenu virs 20 USD/oz.

Analītiķi ir vienisprātis – izaugsmes potenciāls zelta mazajam brālim ir!

sudraba cenas svārstības pēdējo 10 gadu laikā

Nozares asociācija The Silver Institute ir identificējis galvenos faktorus, kas pēdējās desmitgadēs būtiski ietekmējuši baltā dārgmetāla cenu.

Ietekmējošie faktori

Nevajadzētu par zemu novērtēt sudraba ieguves un pārstrādes būtisko izmaiņu ietekmi uz cenu, ražošanas apjomu, it īpaši ilgtermiņā.

Pieprasījums laika gaitā ir būtiski mainījies arī rūpniecības un finanšu investīciju sektoros. Biržā tirgoto fondu (ETF) ieviešana kopš 2009. gada vidus un pieaugošā dārgmetāla izmantošana elektronikas nozarē ir tikai divi piemēri.

10 nozīmīgi faktori, kas saistīti ar cenu izmaiņām pēdējo desmitgažu laikā

Piedāvājums un pieprasījums

Gaišā metāla cenu nosaka tā ierobežotais piedāvājums un relatīvi nemainīgais pieprasījums. Jebkuras uztveramas vai faktiskas pieprasījuma vai piedāvājuma izmaiņas var būtiski ietekmēt cenu. Piemēram, ražošanas pārtraukumi/nepietiekama ražošanas jauda streiku vai jaunu sudraba (piemēram, saules enerģijas) izmantošanas veidu dēļ var izraisīt īstermiņa cenas svārstības vai cenas pieaugumu.

Dārgmetāla pārstrāde

Vēsturiski zelta mazais brālis fotogrāfijā tika izmantots lielos daudzumos tā īpašību dēļ. Vissvarīgākā fotogrāfiskā procesa sastāvdaļa ir gaismas jutīgā slāņa (emulsijas) sastāvdaļu spēja mainīties gaismas ietekmē. Šāda spēja piemīt sudraba halogenīdam, metāla sudraba savienojumam ar vienu no halogēniem – broma, hlora vai joda.

Šobrīd dominē digitālās fotogrāfijas, tāpēc krasi samazinājies pieprasījums un attiecīgi arī piedāvājums apstrādei. Turklāt esošās šī dārgmetāla rotaslietas, monētas un citi priekšmeti bieži tiek pārdoti un pārkausēti, kad cenas pieaug, tādējādi palīdzot palielināt sudraba produkcijas piedāvājumu tirgū. Tas pats attiecas uz pieaugošo pilsētas maininga popularitāti – ieguvi no elektroniskajiem atkritumiem.

Tehnoloģijas

Tehnoloģiju attīstībai ir tieša un netieša ietekme uz sudraba cenu. Jaunās tehnoloģijas rada pieprasījumu (piemēram, saules paneļi), un novecojušās tehnoloģijas to samazina (piemēram, fotogrāfija).

Rūpnieciskā izmantošana

Sudrabs spēlē nozīmīgu lomu dažādās rūpniecības jomās, tostarp elektronikā un medicīnas ierīcēs. Rūpniecības pieprasījuma un ekonomikas cikla izmaiņas var ietekmēt cenas.

Investoru noskaņojums

Tirgus noskaņojums ietekmē arī sudraba cenas. Investoru uzticībai, ekonomiskajiem apstākļiem un ģeopolitiskajiem notikumiem ir sava nozīme. Fiziskie dārgmetāli pašlaik ieņem stabilu pozīciju investoru portfeļos, taču daļēji pašreizējās ažiotāžas dēļ par mākslīgo intelektu un kriptovalūtām, iegūt īpatsvaru investoru portfeļos dārgmetāliem neizdodas. Parasti to īpatsvars portfelī ir ap 10% no portfeļa vērtības.

Valūtu kursi

Valūtas kursu svārstības ietekmē sudraba cenu, jo īpaši tāpēc, ka sudrabs galvenokārt tiek tirgots ASV dolāros un šī pasaules rezerves valūta šobrīd ir diezgan stabila.

Procentu likmes

Procentu likmju izmaiņas ietekmē investoru uzvedību un ciklisko rūpniecības pieprasījumu, tāpēc var ietekmēt sudraba cenu.

Akciju tirgus dinamika

Sudraba cenas var korelēt ar akciju tirgus tendencēm gan pozitīvi, gan negatīvi. Parasti pozitīva korelācija tiek novērota, kad globālā ekonomika aug, un ieguvēji ir gan rūpniecība (ekonomikas sekundārais sektors), gan kalnrūpniecība (ekonomikas primārā nozare). Izkliedētas globālās izaugsmes un fokusa uz noteiktām investīciju tēmām (fokusa sašaurināšanās) gadījumā var rasties negatīva cenu korelācija.

Ģeopolitika

Politiskā nestabilitāte, konflikti un globāli notikumi ietekmē investoru uzticību un var veicināt pieprasījumu pēc drošiem aktīviem, piemēram, sudraba un zelta. Šādos scenārijos tirgus var uzkarst arī ražošanas ierobežojumu, sankciju vai piegādes ķēdes traucējumu dēļ.

Vides standarti

Paaugstināta atbilstība vides prasībām un zaļu uzņēmējdarbības praksi ietekmē ieguves praksi un ražošanas izmaksas. Daži projekti vairs nenes peļņu, un ražošanas apjomi samazinās.

Jāpatur prātā, ka šie faktori mijiedarbojas viens ar otru un veicina gan īstermiņa svārstības, gan ilgtermiņa tendences sudraba cenā.

Izpratne par šīm mijiedarbībām palīdz investoriem izprast sudraba cenu tendences.

_____________________

Avots: silverinstitute.org
Atruna

Rakstu sagatavoja Tavex Latvija Mārketinga departaments. Pirms investīciju zelta izvēles izvērtējiet šādus riskus:

  • Nav ieteicams visus savus ietaupījumus ieguldīt zeltā zelta cenas nepastāvības dēļ.
  • Izvēlieties zeltu tikai tad, ja esat pārliecināts, ka ieguldītie līdzekļi tuvāko 5 gadu laikā nebūs nepieciešami ikdienas tēriņiem.
  • Vēsturiskā zelta atdeve negarantē identiskus rezultātus nākotnē.
  • Finanšu koncerns Tavex Group ir vienīgais oficiālais investīciju zelta rūpnīcu Valcambi SA, PAMP SuisseThe Perth MintThe Royal MintAustrian Mint, Rand Refinery un Argor-Heraeus pārstāvis Baltijas valstīs un Skandināvijā.

Komentāri

Zelta cena (XAU-EUR)
2247,59 EUR/oz
  
- 16,98 EUR
Sudraba cena (XAG-EUR)
27,75 EUR/oz
  
- 0,93 EUR

Jums būs interesanti lasīt arī