fbpx
Izveidot jaunu Brīdinājumu par cenu

Pirktākās investīciju zelta monētas Latvijā

Publicējis Tavex sadaļā Finanšu pratība: zelts un sudrabs 02.10.2018
Zelta cena (XAU-EUR)
2171,11 EUR/oz
  
+ 4,67 EUR
Sudraba cena (XAG-EUR)
29,44 EUR/oz
  
+ 0,31 EUR
populārākās zelta monētas Latvijā

Apkopojot Tavex 5 gadu statistiku, esam noskaidrojuši, kādas ir 5 tirgotākās investīciju zelta monētas Latvijā. Ieguldot populārākajās investīciju monētās, pasargāsiet sevi no dažādiem riskiem, kas var samazināt portfeļa vērtību.

Zelta monētu atpazīstamība pasaulē ir ļoti plaša, tomēr jāņem vērā, ka dažas no monētām ir populārākas, bet citas ir mazāk atpazīstamas ārpus noteiktām valstīm vai reģioniem. Kā, piemēram, Kanādas “Kļavas lapa”, Austrijas “Filharmoniks” un Amerikas “Ērglis” ir atpazīstamas visā pasaulē, bet, piemēram, Latvijas “100 latu” zelta monēta ir atpazīstama tikai Latvijā un, iespējams, tuvākajās kaimiņvalstīs.

Pērkot mazāk populāras zelta monētas, ir jārēķinas ar risku, ka tās var būt grūtāk realizējamas ārpus vietējā tirgus, kā arī atpirkšanas vērtība var būt zemāka.

5 POPULĀRĀKĀS INVESTĪCIJU ZELTA MONĒTAS LATVIJĀ

Nr.1 Austrijas “Filharmoniks”

pha

Vispārdotākā zelta monēta gan Latvijā, gan arī Eiropā ir 1 unces zelta monēta Austrijas “Filharmoniks”. Šī ir pirmā investīciju zelta monēta, kas ir likumīgs maksāšanas līdzeklis, uz kuras ir norādīta nominālvērtība eiro valūtā. Pirmoreiz tā tika izdota 1989. gadā vienā no pasaulē vecākajām un ievērojamākajām monētu kaltuvēm – Austrijas monētu kaltuvē Vīnē.

Zelta “Filharmoniks” ir nosaukts par godu pasaulē pazīstamajam Vīnes Filharmonijas orķestrim. Monēta iemieso Austrijas bagātās kultūras būtību un ir piemērots investoriem, kuri novērtē stilu, izsmalcinātību un 999.9 zelta provi.

Monētas dizains ataino Vīnes Musikverein koncertzāles ērģeles. Musikverein ir Vīnes Filharmonijas orķestra mājvieta, kuru akustikas ziņā uzskata par vienu no labākajām koncertzālēm pasaulē. Uz reversa ir attēloti dažādi mūzikas instrumenti.

Apskatīt monētu

Nr.2 Kanādas “Kļavas lapa”

gma-kanadas-klavas-lapaOtrā populārākā investīciju zelta monēta Latvijā ir Kanādas Karaliskās monētu kaltuves 1979. gadā izdotā 1 unces zelta “Kļavas lapa”. Šī monēta ir pasaulē pirmā zelta monēta, kas ir likumīgs maksāšanas līdzeklis, kura ir izgatavota tikai no 99,99% tīra zelta. Kanādas zelta monēta “Kļavas lapa” tiek pieņemta un mainīta visā pasaulē par izdevīgu cenu.

Kanādas “Kļavas lapa” ir izgreznota ar Kanādas nacionālo simbolu – kļavas lapu, bet monētas averss ataino karalieni Elizabeti II, kas ir tāpēc, ka Kanāda ir Nāciju Sadraudzības dalībvalsts, kur Viņas majestāte ir konstitucionālās monarhijas galva.

Apskatīt monētu

Nr.3 Austrālijas “Ķengurs”

ana-australijas-kengursTrešā pieprasītākā monēta Latvijā ir Austrālijas ikoniskā zelta monēta Austrālijas “Ķengurs”. Šī 1 unces 99,99% tīrā zelta monēta pirmo reizi tika emitēta 1987. gadā Pērtas monētu kaltuvē. Monēta ar savu dizainu godina vienu no unikālākajiem Austrālijas dzīvniekiem – ķenguru.

Austrālijas zelta “Ķengurs” atšķiras no pirmajām divām monētām ar to, ka monētas galvenais attēla motīvs katru gadu tiek mainīts. Šī monēta ir mākslas darbs, jo izceļas ar tās mākslinieciskajām detaļām, tāpēc monētas ir iecienītas ne tikai investoru, bet arī kolekcionāru vidū.

Monētas averss, tāpat kā Kanādas “Kļavas lapas” averss, ataino karalieni Elizabeti II – Nāciju Sadraudzības konstitucionālo monarhijas galvu.

Apskatīt monētu

Nr.4 Amerikas “Ērglis”

ega-amerikas-erglis-asvLatvijā ceturtā populārākā investīciju zelta monēta ir ASV “Ērglis”, kas ir viena no ievērojamākajām investīciju zelta monētām pasaulē. Pirmoreiz ASV Monētu kaltuve tās laida apgrozībā 1986. gadā un tā ir vispopulārākā Amerikā izdotā zelta monēta.

ASV zelta “Ērglis”, atšķirībā no iepriekšējām, ir izkaltas no 22 karātu zelta sakausējuma, no kura 91,67 % ir tīrs zelts. Atlikušo sakausējuma daļu veido varš, kas stiprina monētas virsmu un uzlabo tās izturību. ASV zelta monētas “Ērglis” atpazīst visā pasaulē, un tām ir plašs un likvīds tirgus.

Monētas averss attēlo Lēdiju Brīvību, kura labajā rokā tur degošu lāpu. Reversā attēlots ērgļu tēviņš ar olīvzaru knābī, kurš lido virs ligzdas ar tajā esošu ērgļu mātīti un ērglēniem, kas simbolizē Amerikas ģimeniskās vērtības un tradīcijas.

Apskatīt monētu

Nr.5 Austrālijas “Lunārs”

australijas-lunar-cukas-gadsPiekto vietu šajā topā ieņem Pērtas monētu kaltuves izslavētās 1 unces monētas no hronoloģiskās monētu kolekcijas — Austrālijas Lunārs. Zelta Lunāra sērijas monētas pirmo reizi tika laistas apgrozībā 1996. gadā, un katra zelta monēta, saskaņā ar Austrālijas valdības izdotu aktu, ir atzīta par likumīgu maksāšanas līdzekli.

Austrālijas Lunāru sērijas zelta monētas ir augstākās kalšanas kvalitātes 99,99% tīra zelta. 1 unces monētas katru gadu izlaiž ierobežotā tirāžā, izkaļot maksimums 30 000 monētas, kas tādā veidā paaugstina to cenu kolekcionāru otrreizējā tirgū.

Austrālijas Lunārs sērijas monētas motīvs ir balstīts uz ķīniešu Mēness kalendāru 12 gadu ciklu un katru gadu monētas dizains ir veltīts dzīvniekam no šī kalendāra. 2019. gadā atzīmējot Cūkas gadu, tiks noslēgta Austrālijas Lunāru otrā sērija.

Apskatīt monētas

Jums varētu interesēt arī:
Zelta cena (XAU-EUR)
2171,11 EUR/oz
  
+ 4,67 EUR
Sudraba cena (XAG-EUR)
29,44 EUR/oz
  
+ 0,31 EUR

Jums būs interesanti lasīt arī