fbpx
Izveidot jaunu Brīdinājumu par cenu

Pieaugošais pieprasījums palielina zelta cenu

Zelta cena (XAU-EUR)
2168,22 EUR/oz
  
- 2,49 EUR
Sudraba cena (XAG-EUR)
27,57 EUR/oz
  
- 0,04 EUR

Pirmais piemērotākais laiks fiziskā zelta un sudraba iegādei bija pirms pasaule sāka ceļu uz Covid-19 neprātu. Otrs labākais laiks dārgmetālu iegādei, šķiet, ir pienācis tagad.

Daudzi investori šajā laikā bija atturējušies nostiprināt savas pozīcijas dārgmetālā, jo gaidīja zelta cenas kritumu. Tomēr tirgotāju uzcenojumi nav atgriezušies pirmspandēmijas līmenī un tagad atkal ir vērojama uzcenojumu tendence pieaugt. Tie, kas sagaida cenas lejupslīdi, faktiski gaida brīdi, kad mainīsies, būtiski samazinoties, pieprasījums pēc dārgmetāliem. Tas var aizņemt ievērojamu laiku.

Tiem, kas gaida zelta cenas kritumu, vajadzētu ticēt samērā samākslotiem scenārijiem, tādiem kā:

  • Inflācijas pieaugums pasaulē ir izteikti īslaicīgs;
  • Centrālās bankas nolems pārtraukt ekonomiku stimulēšanu;
  • Politiķi atteiksies no lokdauniem un vakcinācijas mērķiem;
  • Piegādes traucējumi/kavēšanās tiks novērsti;
  • Bezdarbnieki, kas saņem pabalstus, atgriezīsies darbā;
  • Baņķieri pārstās manipulēt ar dārgmetālu cenām.

Kamēr tas nenotiks, ekonomiskā un politiskā vide turpinās radīt jaunu pircēju plūsmu zelta tirgum. Un joprojām būs maz investoru, kas vēlēsies pārdot savus dārgmetālus. Pašreizējais pārdošanas apjoma deficīts nav saistīts tikai ar ierobežotu piedāvājumu tirgū. Zelta ražotāji – zelta raktuves, dārgmetālu pārstrādes rūpnīcas un naudas kaltuves – arī saskarās ar problēmām, tostarp degvielas cenu pieaugumu, iekārtu un ražošanas detaļu piegādes traucējumiem, darbaspēka trūkumu un rūpnīcu slēgšanu.

Spriežot pēc zelta tirgus, investori liek likmes uz ātru risinājumu iepriekš minētajām problēmām. Tikmēr ASV valsts parāda pieaugošajai problēmai nav cita risinājuma, kā tikai FRS turpmāka naudas drukāšana. Vienošanās, ko republikāņu senators Mitčs Makonels pagājušajā nedēļā panāca ar demokrātiem, ļauj ASV valdībai līdz 2021. gada 3. decembrim aizņemties vēl 480 miljardus dolāru. Šobrīd tas neapšaubāmi ļaus turpināt FRS obligāciju pārdošanu.

FRS faktiski atrodas situācijā, ko var dēvēt par “koku ar diviem galiem”: ir nepieciešams cīnīties ar inflāciju un tajā pašā laikā cīnīties ar bezdarba līmeni. ASV ir dilemmas priekšā: darba tirgus norāda uz nepieciešamību pēc papildu stimuliem, taču strauji augošajai inflācijai steidzami ir nepieciešami stingrāki pasākumi monetārajā politikā.

Pēdējā FRS rīcība liecina, ka mēģinājumi ieviest stingrākus pasākumus izskatās vairāk pēc “rīcības tēlošanas” un gaidīt no tiem ilglaicīgu efektu jēgas nav.

Situācija Ziemeļeiropā

Šobrīd novērojam, ka pieprasījums pēc zelta ir patiešām liels. Tavex Group ir saskāries ar zelta pasūtījumu piegāžu kavējumiem no lielākajām rūpnīcām Šveicē – Valcambi un PAMP. Piegādes tiek kavētas līdz pat 2.5 mēnešiem no standarta pasūtījumu piegādes termiņiem. Pašreiz nav zināms, kad piegādes nostabilizēsies.

______________
Rakstu sagatavoja Tavex mārketinga nodaļa
Avots: gold.ru

Jums būs interesanti lasīt arī