fbpx
Izveidot jaunu Brīdinājumu par cenu

Pandora pilnībā pāriet uz pārstrādāto dārgmetālu izmantošanu

Zelta cena (XAU-EUR)
2205,35 EUR/oz
  
+ 36,87 EUR
Sudraba cena (XAG-EUR)
28,72 EUR/oz
  
+ 1,00 EUR
Pandora pilnībā pāriet uz pārstrādāto dārgmetālu izmantošanu

Sākot ar 2024. gada otro pusi, pasaulē lielākais juvelierizstrādājumu zīmols Pandora, visos jaunajos juvelierizstrādājumos izmantot 100% pārstrādātu sudrabu un zeltu.

Izmantojot otrreizēji pārstrādātā sudraba un zelta izmantošanas stratēģiju, Pandora varēs samazināt CO2 emisijas par 58 000 tonnām gadā. Šis skaitlis ir līdzīgs ikgadējam elektroenerģijas patēriņam 11 000 mājās vai 6000 automašīnu izmantošanai visā pasaulē.

Dārgmetālus var pārstrādāt bezgalīgi, nezaudējot to kvalitāti. Sudrabs, kas iegūts pirms gadsimta un ir pārstrādāts, ir tikpat kvalitatīvs kā jauniegūtais,

savukārt mūsdienu dārgmetālu pārstrāde var ievērojami samazināt juvelierizstrādājumu nozares ietekmi uz klimatu,” informēja Pandora izpilddirektors.

Sudrabs un zelts ir visbiežāk izmantotie dārgmetāli Pandora juvelierizstrādājumos, tāpēc visiem uzņēmuma piegādātājiem nācās pāriet tikai uz pārstrādāto dārgmetālu piegādi, kas ir sertificēti kā pārstrādāti saskaņā ar Atbildīgas juvelierizstrādājumu padomes piegādes ķēdi, kas ir viens no stingrākajiem standartiem nozarē. Daudziem tas ir radījis nepieciešamību ieviest jaunus procesus un iekārtas, kas nodrošina pilnīgu iegūto un apstrādāto metālu segregāciju visā piegādes ķēdē, tostarp šķirošanā, pārkausēšanā un ražošanā. No Pandroras puses šajā projektā iesaistījās vairāk nekā 100 darbinieku.

Kā tu varētu ietekmēt klimatu?

Der atcerēties, ka Tavex faktiski ir viens no posmiem apstrādāto dārgmetālu piegādes ķēdē, jo Tavex Group visas iegādātās sudraba un zelta rotaslietas nosūta uz lielākajām dārgmetālu pārstrādes rūpnīcām Eiropā. Tādējādi, pārdodot savas vecās rotaslietas Tavex filiālēs vai izmantojot attālinātās juvelierizstrādājumu pārdošanas pakalpojumu, tu varēsi padarīt mūsu planētu nedaudz zaļāku.

Mūsdienās mazāk nekā 20% no pasaules sudraba krājumiem nāk no otrreizēji pārstrādātiem avotiem, visbiežāk tas ir iegūts no lietotās elektronikas, rotaslietām, sudraba izstrādājumiem, rūpnieciskiem lūžņiem un citiem rūpnieciskiem atkritumiem. Pēc savākšanas pārstrādātais sudrabs tiek pakļauts attīrīšanas procesam, kas attīra to no piemaisījumiem un sagatavo metālu atkārtotai izmantošanai.

_____________________

Avots: pandoragroup.com
Atruna

Rakstu sagatavoja Tavex Latvija Mārketinga departaments. Finanšu koncerns Tavex Group ir vienīgais oficiālais investīciju zelta rūpnīcu Valcambi SA, PAMP SuisseThe Perth MintThe Royal MintAustrian Mint, Rand Refinery un Argor-Heraeus pārstāvis Baltijas valstīs un Skandināvijā.

Komentāri

Jums būs interesanti lasīt arī