fbpx
Izveidot jaunu Brīdinājumu par cenu

Ķīnas centrālā banka ir apturējusi zelta iegādi. Kā tas ietekmē zelta cenu?

Zelta cena (XAU-EUR)
2249,01 EUR/oz
  
- 15,12 EUR
Sudraba cena (XAG-EUR)
27,76 EUR/oz
  
- 0,90 EUR
kina apturejusi zelta iepirksanu -web

Ķīna paziņoja, ka uz laiku apturēs zelta rezervju papildināšanu, pārtraucot 18 mēnešu tendenci, kas pagājušajā nedēļā izraisīja dārgmetālu cenu korekciju. Šī Āzijas valsts pēdējā laikā bija lielākā zelta pircēja.

Ķīnas zelta pirkumi

2023. gadā Ķīnas Tautas banka (People’s Bank of China/ĶTB) nopirka vairāk zelta nekā jebkura cita centrālā banka pasaulē, palielinot savas dārgmetāla rezerves līdz vairāk nekā 2000 tonnām, lai atbrīvotos no dolāra īpatsvara. Ķīnas iedzīvotāji sekoja šim piemēram, pērkot zelta monētas, stieņus un juvelierizstrādājumus, jo Ķīnas akcijas, valūta un nekustamais īpašums ekonomikas nestabilitātes iespaidā piedzīvoja cenas korekciju.

Ķīnai neapšaubāmi ir būtiska ietekme uz zelta cenu. Zelta plūsma uz Ķīnu pēdējā laikā bija pārsteidzoša. Pagājušā mēneša dati liecina, ka Ķīnas pirkšanas bums uz laiku ir apstājies. Centrālās bankas politikas izmaiņas pagājušās nedēļas beigās pārsteidza daudzus investorus. ĶTB nekad nav bijusi regulāra pircēja – tās pirkumiem bija atsevišķas pirkumu fāzes.

Kā Ķīnas iepirkumu palēnināšanās ietekmēs zelta cenu?

Šoreiz Ķīnas vēlme papildināt zelta rezerves varētu būt ne tik izteikta augstās zelta cenas dēļ, ko ir būtiski veicinājusi pašas Ķīnas zelta iegādes politika. Jebkurš īslaicīgs iepirkumu samazinājums no pasaulē lielākā zelta importētāja mazinātu spiedienu uz piegādes ķēdēm, izraisot īslaicīgu cenu kritumu un zelta cena varētu kļūt pieejamāka. Kad cenas samazināsies, banka var atsākt pirkumus par labākām cenām, līdz cenas atkal pieaugs.

Ja Ķīnai izdosies pārliecināt zelta pircējus, ka tā neatsāks savu iepriekšējo zelta iepirkuma politiku, cenu lejupvērstu spiedienu var saasināt bažas par lēnu tirgus atveseļošanos. Tā ir izdevīga stratēģija bankai, kas, iespējams, mēģinās izmantot bailīgos investorus, un ar šo var izskaidrot, kāpēc Ķīnas analītiķi un amatpersonas vēl nav komentējušas izmaiņas, ļaujot panikai un apzinātai klusēšanai darboties viņu labā.

Ja tāds ir mērķis, tad šķiet, ka viss notiek pēc plāna. Analītiķi informē, ka izpārdošana, kas izraisījusi zelta cenu kritumu, ir pārmērīga salīdzinājumā ar fundamentāliem rādītājiem. Tas rada iespēju investoriem, kuri gaidīja izdevīgāku cenu, ienākt tirgū šajā zemāko cenu diapazonā, iespējams, līdzīgi rīkosies arī ĶTB.

Ķīna, visticamāk, neizies no metālu tirgus, lai gan tās fokuss uz laiku var mainīt virzienu. Pieprasījuma samazināšanos novērš bažas par arvien mazāku zelta piedāvājumu pēc Pasaules Zelta padomes (WGC) ziņojuma, kurā ir teikts, ka dārgmetālu raktuvēm atrast zeltu kļūst arvien grūtāk.

Papildus faktori zelta cenai

Neraugoties uz pārsteidzoši optimistisko ziņojumu par ASV nodarbinātību, kas ir vēl viens faktors, kas izraisīja pagājušās nedēļas īslaicīgo zelta cenas korekciju, investoru bažas par jauno inflācijas ziņojumu un FRS politikas paziņojumi liek investoriem hedžot savas likmes. Izmaiņu konverģence gan iekšpolitikā, gan starptautiskajā politikā šonedēļ radīs lielākus traucējumus un jaunas peļņas iespējas metālu tirgos. 

1/4 unces zelta monēta — Austrālijas Lunārs 2024 — Pūķa gads Ir noliktavā

1/4 unces zelta monēta — Austrālijas Lunārs 2024 — Pūķa gads

Pārdodam 1+ 641,28 € 568.06 568,06 641.28 641,28 638.47 638,47 632.84 632,84
Pārdodam 10+ 632,84 € 568.06 568,06 641.28 641,28 638.47 638,47 632.84 632,84
Mēs pērkam 568,06
Salīdzināt Paziņojums
par cenu
Pievienot grozam

_____________________

Avots: bloomberg.com
Atruna
Rakstu sagatavoja Tavex Latvija Mārketinga departaments. Pirms investīciju zelta izvēles izvērtējiet šādus riskus:

  • Nav ieteicams visus savus ietaupījumus ieguldīt zeltā zelta cenas nepastāvības dēļ.
  • Izvēlieties zeltu tikai tad, ja esat pārliecināts, ka ieguldītie līdzekļi tuvāko 5 gadu laikā nebūs nepieciešami ikdienas tēriņiem.
  • Vēsturiskā zelta atdeve negarantē identiskus rezultātus nākotnē.
  • Finanšu koncerns Tavex Group ir vienīgais oficiālais investīciju zelta rūpnīcu Valcambi SA, PAMP SuisseThe Perth MintThe Royal MintAustrian Mint, Rand Refinery un Argor-Heraeus pārstāvis Baltijas valstīs un Skandināvijā.

Komentāri

Zelta cena (XAU-EUR)
2249,01 EUR/oz
  
- 15,12 EUR
Sudraba cena (XAG-EUR)
27,76 EUR/oz
  
- 0,90 EUR

Jums būs interesanti lasīt arī