fbpx
Izveidot jaunu Brīdinājumu par cenu

Kā saglabāt naudas vērtību, lai inflācija to neapēd?

Zelta cena (XAU-EUR)
2180,66 EUR/oz
  
+ 35,29 EUR
Sudraba cena (XAG-EUR)
27,61 EUR/oz
  
+ 0,66 EUR
inflacija

Ziņās lasi par pandēmiju un ierobežojumiem. Bet vai ir vēl kaut kas, kam būtu vērts pievērst uzmanību? Atbilde ir jā tā ir inflācija.

Pēc makroekonomikas aplēsēm vidējam inflācijas līmenim Eiropas Savienībā uz gada beigām būtu jābūt 2.2%. Prognozētais 2021. gada inflācijas līmenis Latvijā bija 1.8%.

Latvijas infācijas rādītāji oktobrī ir vieni no augstākajiem eirozonā – 6%.

Inflācijas statistikas dati par oktobri:

Inflacija
Noapaļojot skaitļus redzam, ka inflācijas līmenis eirozonā pārsniedz plānoto gandrīz divreiz, bet Latvijā rādītājs ir vairāk nekā trīsreiz augstāks par plānoto.

Varētu šķist, ka tā ir tikai teorija, tomēr faktiski tas nozīmē, ka nauda zaudē savu pirktspēju. Tagad, gada beigās, tev vairs neizdosies par 1000 eiro nopirkt tikpat daudz, cik varēji nopirkt gada sākumā. Viss ir kļuvis dārgāks, bet precīzāk – nauda ir palikusi mazvērtīgāka (ievērojami zaudējusi savu pirktspēju). 

Par iespējamiem ieguldījumu veidiem un to sniegumu esam rakstījuši iepriekšējos rakstos.

Pirmie trīs pandēmijas vilņi ir satricinājuši pasaules ekonomiku un finanšu tirgus. Ceturtais vilnis, visticamāk, ieviesīs jaunu turbulenci, jo jau ir skaidrs, ka vakcinēšanās neatrisina jauno paveidu rašanos un pat valstīs ar augstu vakcinēšanās rādītāju tiek ieviesti ierobežojumi. Pastāvot ierobežojumiem, ekonomika nevar atlabt un inflācija nevar kristies.

Valstu parādi ir ārkārtīgi palielinājušies COVID-19 atbalsta programmu dēļ. Gada vidū mēs runājām par inflācijas draudiem, nu jau esam fakta priekšā – inflācijas līmenis Eiropā ir augstākais pēdējo 25 gadu laikā.

Kā saglabāt naudas vērtību?

Nav prātīgi turēt naudu “zem matrača” vai krājkontā brīdī, kad ir tik augsta inflācija. Šādi tev neizdosies saglabāt uzkrājumu vērtību. Skaidrs, ka ir īstais laiks fiziskajiem aktīviem, jo akciju tirgus ir pārvērtēts. Pie fiziskajiem aktīviem ir pieskaitāmi tādi aktīvi kā nekustamais īpašums, mežs, zeme, dārgmetāli utml. Ne katram ir tik lieli uzkrājumi, lai iegādātos nekustamo īpašumu vai zemi. Viens no pieejamākajiem aktīvu veidiem mūsu valstī ir fiziskais investīciju zelts — zelta monētas un stieņi, jo ieguldīt zeltā var sākot no 60 eiro.

Statistika: 2021. gadā, salīdzinot ar iepriekšējā gada līdzīgu periodu, Tavex ir veicis par 35.5% vairāk ieguldījumu zelta pārdošanas darījumu, savukārt pārdotā investīciju zelta apjoms ir palielinājies par 23%. Tas nozīmē, ka šogad vairāk Latvijas iedzīvotāju ir ieguldījuši zeltā, turklāt vidējā darījuma summa ir nedaudz mazāka kā pērn, kas ir saistīts ar to, ka aizvien lielāku popularitāti iegūst neliela izmēra zelta stieņi un monētas.

ieguldijums zeltaAttēlā ilustratīvi parādīts, kā zelts spēja pasargāt uzkrājumus vienam no mūsu klientiem. Piemēru rādam, jo cilvēks, iegādājoties zeltu Tavex filiālē, šaubījās, vai neradīsies kādi ierobežojumi vēlāk, kad būs nepieciešams zeltu pārdot. Brīdī, kad klientam tika izmaksāta nauda par uzpirkto zeltu, klients uzsvēra, ka Tavex vairāk ir jāinformē sabiedrība par šādu ieguldījumu iespēju. Faktiski, ieguldot zeltā 3008 EUR, ienesīgums salīdzinoši īsā periodā sastādīja 218 EUR, kas ir 7.2% (procents pārsniedz inflācijas līmeni).

Šis ir lielisks piemērs, kā klients pasargāja savas naudas vērtību no inflācijas ietekmes.

Izvēle #1
Zelta stienis Tavex - 1 grams Ir noliktavā

1 grama "Tavex" zelta stieņi

Pārdodam 1+ 79,58 € 74.08 74,08 79.58 79,58 79.23 79,23 78.88 78,88 78.18 78,18
Pārdodam 30+ 78,18 € 74.08 74,08 79.58 79,58 79.23 79,23 78.88 78,88 78.18 78,18
Mēs pērkam 74,08
Salīdzināt Paziņojums
par cenu
Pievienot grozam

Atgādinām, ka Tavex sniedz bezmaksas konsultācijas par iespējām ieguldīt zeltā. Konsultācija neuzliek par pienākumu iegādāties zeltu, taču sniegs daudz vērtīgas informācijas pārdomām. Jāatzīst, ka konsultācijas ir visai populārs pakalpojums, jo izrunāt ar speciālistu vienmēr ir vieglāk nekā pašam lasīt un iedziļināties.

Pieteikties konsultācijai

______________

Atruna: Raksts sagatavots, kā mārketinga paziņojums, vienīgi informācijas nolūkos. Atgādinām, ka ieguldītājam ir jāapzinās, ka investīciju zelts ir ilgtermiņa investīcija, kurai piemīt augsta volatilitāte. Šajā ziņojumā iekļauto informāciju vai viedokļus (neskatoties uz informācijas avotu) nevajadzētu uztvert kā ierosinājumu, padomu vai aicinājumu veikt jebkura finanšu instrumenta pirkšanas vai pārdošanas piedāvājumu. Šajā rakstā ietvertā informācija nesatur ieteikumus nedz ieguldījumu, nedz nodokļu jautājumos, un tajā netiek ņemti vērā konkrēti investīciju mērķi, tieksme pēc riska un ziņojuma saņēmēja finansiālais stāvoklis. Šo ziņojumu nedrīkst izplatīt, kopēt, pavairot vai mainīt bez uzņēmuma iepriekšējas rakstiskas piekrišanas. Papildu informāciju, kuru, lai izvairītos no iespējamām neprecizitātēm, nevar uzskatīt par ieteikumu un / vai padomu, var saņemt no uzņēmuma pēc pieprasījuma.

Komentāri

Zelta cena (XAU-EUR)
2180,66 EUR/oz
  
+ 35,29 EUR
Sudraba cena (XAG-EUR)
27,61 EUR/oz
  
+ 0,66 EUR

Jums būs interesanti lasīt arī