fbpx
Izveidot jaunu Brīdinājumu par cenu

JP Morgan vadītājs: tuvojas ekonomiskā vētra

Zelta cena (XAU-EUR)
2160,31 EUR/oz
  
- 14,71 EUR
Sudraba cena (XAG-EUR)
27,46 EUR/oz
  
- 0,09 EUR

Nesen teicu, ka nāk negaisa mākoņi, bet tagad teikšu savādāk – šī ir vētra. Labāk sagatavoties. Ikviens domā, ka FRS var tikt galā ar visu. Bet ekonomiskā vētra virzās tieši uz mums un mēs nevaram būt pārliecināti par tās izraisīto postījumu līmeni,

— CNBC publicēja JP Morgan vadītāja Džeimija Deimona teikto.

Deimona vārdi, kura prognozes tiek rūpīgi vērotas Volstrītā, izskanēja laikā, kad ASV akciju cenas strauji kritās šauboties par ASV ekonomikas veselību.

Situācija naftas tirgū

JP Morgan vadītājs brīdināja investorus, ka karš Ukrainā turpinās savu spiedienu uz pasaules izejvielu tirgiem un militārais konflikts var palielināt naftas cenas līdz līmenim 150 – 175 USD par barelu.

Brent jēlnaftas cena šobrīd ir ap 115 USD. Atgādinām, ka maija beigās ES vienojas aizliegt vairāk nekā divas trešdaļas Krievijas naftas importa, kas tika piegādāts ar tankkuģiem pa jūru.

“Mēs neveicam pareizos pasākumus, lai aizsargātu Eiropu no tā, kas īstermiņā notiks ar naftu. Un mēs nerīkojamies pareizi, lai pasargātu mūs visus no tā, kas notiks ar naftu nākamo piecu gadu laikā. Tas nozīmē, ka tas viss kopumā nevis potenciāli var, bet noteikti paaugstinās naftas cenu,” — sacīja Deimons.

Inflācija maijā

Viņš arī brīdināja par tirgus nestabilitātes risku, FRS īstenojot savu QT* politiku, saskaņā ar kuru tā sāks samazināt savu bilanci par aptuveni 9 triljoniem ASV dolāru, cenšoties apkarot augsto inflāciju.

“Viņiem nav izvēles – viņiem ir jāizņem daļa no likviditātes, lai apturētu spekulācijas, pazeminātu mājokļu cenas un tamlīdzīgi. Mēs nekad līdz šim nebijām pārdzīvojuši QT,” – viņš teica.

Kāds tagad varētu būt labs padoms? Atgādināt vienkāršo likumu “neklausies vārdos, skaties uz darbiem” un ignorēt nomierinošo retoriku, jo pirms nepilniem 6 mēnešiem mūs visus mierināja, ka inflācija ir īslaicīga un kontrolējama. Kam tieši pievērst uzmanību? Jāklausās paziņojumus par konkrētām darbībām, kuras varētu būt par iespējamo stimulu tirgus uzvedības maiņai.

Zelts ir vērts iegādāties

Zelts vienmēr ir bijis viens no galvenajiem ieguvējiem, saskaroties ar nenoteiktību un palielinātu tirgus nestabilitāti, kā arī pieredzējušākais portfeļa diversificētājs recesijas gadījumā un pretinflācijas apdrošinātājs ilgtermiņā. Paaugstinoties procentu likmēm, zelta pievilcība samazināsies, taču, neskatoties uz to, dārgmetālam tagad vajadzētu būt jebkura investora uzmanības centrā. Atgādināsim par “pakāpenisku ieiešanu zeltā”, lai līdzsvarotu vidējo iegādes cenu.

Izvēle #1
Zelta stienis Tavex - 1 grams Ir noliktavā

1 grama "Tavex" zelta stieņi

Pārdodam 1+ 79,25 € 73.95 73,95 79.25 79,25 78.91 78,91 78.56 78,56 77.86 77,86
Pārdodam 30+ 77,86 € 73.95 73,95 79.25 79,25 78.91 78,91 78.56 78,56 77.86 77,86
Mēs pērkam 73,95
Salīdzināt Paziņojums
par cenu
Pievienot grozam

_____________________________

*Vienkāršiem vāriem runājot:

QE = sadrukāt naudu un iepludināt to ekonomikā
QT = izbeigt naudas naudas drukāšanas procesu un izņemt naudu no ekonomikas 

Bieži gadās, ka monetārie stimuli kļūst nekontrolējami un izraisa grūti kontrolējamu vai pat nekontrolējamu inflāciju, ko mēs tagad arī piedzīvojam. Lielākā daļa drukātās naudas nonāk akciju tirgū pa tiešo vai nokļūst tur ar parasto iedzīvotāju palīdzību, uzpūšot tādā veidā tirgus “burbuļus”. Ja pārtraukt “barot” ekonomiku (sākt QT), tas gandrīz neizbēgami novedīs pie akciju tirgus krituma. Un, ņemot vērā, ka akcijas bieži tiek izmantotas kā nodrošinājums, uzņemoties parādu, šāds ķīlas sarukums radīs problēmas arī parādu (obligāciju) tirgos. Un tālāk pa ķēdi – līdz liela mēroga krīzei. Labs piemērs no nesenās pagātnes ir 2007.–2009. gada recesija.

Atruna
Ziņojums sagatavots, kā mārketinga paziņojums, vienīgi informācijas nolūkos. Šajā ziņojumā iekļauto informāciju vai viedokļus (neskatoties uz informācijas avotu) nevajadzētu uztvert kā ierosinājumu, padomu vai aicinājumu veikt jebkura finanšu instrumenta pirkšanas vai pārdošanas piedāvājumu. Šajā pārskatā ietvertā informācija nesatur ieteikumus nedz ieguldījumu, nedz nodokļu jautājumos, un tajā netiek ņemti vērā konkrēti investīciju mērķi, tieksme pēc riska un ziņojuma saņēmēja finansiālais stāvoklis. Šo ziņojumu nedrīkst izplatīt, kopēt, pavairot vai mainīt bez uzņēmuma iepriekšējas rakstiskas piekrišanas. Papildu informāciju, kuru, lai izvairītos no iespējamām neprecizitātēm, nevar uzskatīt par ieteikumu un / vai padomu, var saņemt no uzņēmuma pēc pieprasījuma.

Komentāri

Zelta cena (XAU-EUR)
2160,31 EUR/oz
  
- 14,71 EUR
Sudraba cena (XAG-EUR)
27,46 EUR/oz
  
- 0,09 EUR

Jums būs interesanti lasīt arī