fbpx
Izveidot jaunu Brīdinājumu par cenu

Jauna 1 unces sudraba monēta Dienvidāfrikas Krūgerrands ir klāt

Publicējis Tavex sadaļā Aktualitātes, Finanšu ziņas 10.08.2018
Zelta cena (XAU-EUR)
2181,03 EUR/oz
  
+ 35,49 EUR
Sudraba cena (XAG-EUR)
27,63 EUR/oz
  
+ 0,66 EUR
Sudraba Krugerrands, Серебряный кругерранд

Tavex piedāvā jauno sudraba monētu 2018. gada Dienvidāfrikas Krūgerrands – pirmās pasaulē investīciju zelta monētas sudraba versiju.

Krūgerranda zelta monētas ražošana sākās 1967. gadā ar mērķi dot iespēju cilvēkiem glabāt zeltu kā privāto īpašumu. 2017. gadā Krūgerranda zelta monētas 50. gadadiena tika atzīmēta, emitējot sevišķu sudraba Krūgerranda monētas versiju ar īpašu 50 gadu jubilejas atzīmi. 2018. gadā pirmais 1 unces sudraba Krūgerrands tika izdots kā investīciju monēta ar zemu prēmiju no sudraba biržas (spot) cenas. Monētas dizains ir identisks zelta monētai, ar Dienvidāfrikas Republikas bijušā prezidenta Paula Krūgera portretu. Atšķirībā no zelta monētas, sudraba monētai  nominālvērtība ir 1 Dienvidāfrikas rends.

Sudraba Krūgerranda dizains

Monētas aversā attēlots iemīļota bijušā Dienvidāfrikas prezidenta – Paula Krūgera profils. Sudraba monēta satur tādu pašu veidolu kā zelta Krūgerrands, kuru iedvesmojusi 1892. gada Dienvidāfrikas Krūgerranda zelta monēta. Apkārt portretam ir uzraksts «SUID AFRICA SOUTH AFRICA».

Monētas reversā attēlota vidēja izmēra Dienvidāfrikas gazele, kas raksturīga Dienvidāfrikas savannas plašumiem. Virs dzīvnieka attēlots uzraksts “KRUGERRAND”, kā arī monēta attēlo izdošanas gadu, sudraba saturu “FYNSILWER 1OZ FINE SILVER” un nominālvērtību R1 (1 rends).

Dienvidāfrikas gazele, kas attēlota monētas priekšpusē, ir Dienvidāfrikas nacionālais dzīvnieks. Attēlā Dienvidāfrikas gazele (Antidorcas marsupialis) izpilda tai raksturīgu vertikālu lecienu pāri alvejai (Aloe claviflora), kura ir viena no Dienvidāfrikā populārākajām alvejām. Šis augs ir plaši izplatīts Dienvidāfrikas iekšzemes sausajā reģionā, kuru plaši apdzīvo Dienvidāfrikas gazele. Monētas dizaina autors ir slavenais Dienvidāfrikas tēlnieks Koerts Steinbergs. Vārds “Krūgerrands” cēlies no piektā Dienvidāfrikas prezidenta Paula Krūgera un Dienvidāfrikas valūtas vienības – RAND, kas saistīts ar Vitvatersrandu, “balto ūdens kori” – zelta ieguves vietu seismiskā lūzumu zonā, ko Dienvidāfrikā atklāja 1886. gadā.

Apskatīt monētu

Zelta cena (XAU-EUR)
2181,03 EUR/oz
  
+ 35,49 EUR
Sudraba cena (XAG-EUR)
27,63 EUR/oz
  
+ 0,66 EUR

Jums būs interesanti lasīt arī