fbpx
Izveidot jaunu Brīdinājumu par cenu

Ģeopolitiskā krīze: Bitcoin un akciju tirgus krīt. Zelta cenai - kārtējais rekords.

Zelta cena (XAU-EUR)
2167,26 EUR/oz
  
- 3,45 EUR
Sudraba cena (XAG-EUR)
27,60 EUR/oz
  
- 0,01 EUR
ģeopolitiska krize zelta cenas rekords
23. februārī Reuters publicēja ziņu ar virsrakstu “Bitcoin patiesais raksturs ir kā mirdzošs spieķis ratos nenoteiktības apstākļos”.
Nelaimes mēdz atklāt patieso raksturu. Un ar bitcoin mums ir iespēja par to pārliecināties. Akciju tirgus krituma periods šogad un nesenā ģeopolitiskās spriedzes eskalācija padara skaidrāku, ka kriptovalūta nav nedz pienācīgs nodrošinājums pret krītošu akciju tirgu, nedz zeltam līdzīgs drošs patvērums.
Pat tad, kad otrdien padziļinājās Krievijas un Ukrainas krīze, bitkoina cena nokritās pat par 5% no pagājušās nedēļas noslēguma līdz aptuveni 36 348 USD. Kritums iezīmē ievērojamu kontrastu ar notikumiem, kas sākās tradicionālajos drošajos aktīvos, piemēram, ASV un Vācijas valdības obligācijas jeb zelts, kura cena otrdien sasniedza augstāko līmeni kopš 2021. gada jūnija un turpina savu kāpumu.

Kriptovalūtas: cerības un realitāte

Kriptovalūtas arī neguva popularitāti starp investoriem, kuri cenšas līdzsvarot savu portfeli. Ātrais un ievērojamais ienesīgums bija triks, kāpēc BitCoin izvēlējās investori, taču pēdējā laikā ienesīgums nokritās tik zemu, ka tās vairs nav noderīgas kā buferis akciju cenu krituma brīdī. BitCoin un tā vienaudži, šķiet, kopš pastāvēšanas pirmajām dienām virzījās savā ritmā un aicināja kā nesaistītu alternatīvu. Tomēr pēdējā laikā var vērot, ka kriptovalūtas pakāpeniski ir vairāk sinhronizējušās ar publiski tirgotajām akcijām.
Jāatzīmē arī, ka BitCoin svārstības procentu izteiksmē parasti ir daudz lielākas nekā, piemēram, S&P 500 indeksam. Kriptovalūtu nepastāvība var sniegt lielus ieguvumus, kad to cena pieaug, taču vienlaicīgi arī sāpīgus zaudējumus, kad tā nokrīt.
Piemēram, Eurekahedge kriptovalūtas riska ieguldījumu fondu indekss, kas izseko fondu pārvaldniekus, kuri koncentrējas uz decentralizētu digitālo naudu, janvārī samazinājās par aptuveni piektdaļu, kas ir lielākais kritums kopš 2018. gada novembra.
Šī gada notikumi liecina, ka BitCoin kā aktīvs, kas tikai pastiprina akciju tirgus amerikāņu kalniņus, vienkārši nevar būt kvalificējams kā patvērums vai obligāciju aizstājējs diversifikācijas meklējumos. Tomēr, ja esat asu emociju meklētājs – BitCoin joprojām var nodrošināt jums tās.

Informācijai:

zelta cena - bitcoin - akcijas

*Bitcoin vērtība 2022. gadā ir kritusies par 25.7%

*S&P 500 indekss no gada sākuma ir nokrities par 12%

*Dow Jones – samazinājās par 10%

*Zelta cena šogad pieauga par 8.4%, turklāt tika sasniegts jaunais cenas rekords 1973 USD/oz, kas ir augstākais rādītājs kopš 2021. gada jūnija.

Tavex, izjūtot paaugstinātu pieprasījumu pēc zelta, aicina klientus nepaļauties panikai, bet apzinīgi apdomāt to, ka šī brīža cenu ir ietekmējusi ģeopolitiskās situācijas saasinājums. Mūsu rekomendācijas paliek nemainīgas
10-20% no uzkrājumiem ir jātur zeltā, iegādājoties to pakāpeniski.
Izvēle #1
Zelta stienis Tavex - 1 grams Ir noliktavā

1 grama "Tavex" zelta stieņi

Pārdodam 1+ 79,72 € 73.79 73,79 79.72 79,72 79.37 79,37 79.02 79,02 78.31 78,31
Pārdodam 30+ 78,31 € 73.79 73,79 79.72 79,72 79.37 79,37 79.02 79,02 78.31 78,31
Mēs pērkam 73,79
Salīdzināt Paziņojums
par cenu
Pievienot grozam

________________________

Avots: Reuters

Rakstu sagatavoja Tavex mārketinga un dīlinga nodaļas.

Atruna

Ziņojums sagatavots, kā mārketinga paziņojums, vienīgi informācijas nolūkos. Šajā ziņojumā iekļauto informāciju vai viedokļus (neskatoties uz informācijas avotu) nevajadzētu uztvert kā ierosinājumu, padomu vai aicinājumu veikt jebkura finanšu instrumenta pirkšanas vai pārdošanas piedāvājumu. Šajā pārskatā ietvertā informācija nesatur ieteikumus nedz ieguldījumu, nedz nodokļu jautājumos, un tajā netiek ņemti vērā konkrēti investīciju mērķi, tieksme pēc riska un ziņojuma saņēmēja finansiālais stāvoklis. Šo ziņojumu nedrīkst izplatīt, kopēt, pavairot vai mainīt bez uzņēmuma iepriekšējas rakstiskas piekrišanas. Papildu informāciju, kuru, lai izvairītos no iespējamām neprecizitātēm, nevar uzskatīt par ieteikumu un / vai padomu, var saņemt no uzņēmuma pēc pieprasījuma.

Komentāri

Jums būs interesanti lasīt arī