fbpx
Izveidot jaunu Brīdinājumu par cenu

Ģeopolitika un zelts

Zelta cena (XAU-EUR)
2173,82 EUR/oz
  
- 0,37 EUR
Sudraba cena (XAG-EUR)
27,31 EUR/oz
  
- 0,32 EUR
geopolitika un zelts

Zelta cena nedēļu iesāka virs 1900 USD, taču ir vērojama spēcīga volatilitāte, kas ir saistīta ar investoru vēlmi atrast drošu patvērumu.

Volatilitāte ir saistīta ar Rietumu valstu reakciju uz ģeopolitisko situāciju.

Investoru vēlme doties “drošajā patvērumā” Āzijas tirdzniecības sesijas sākumā pacēla zelta cenas par 2%, iesākot jauno nedēļu uz labas nots. Tomēr analītiķi atzīmē, ka dārgmetāls joprojām saskaras ar spēcīgu impulsu no ASV dolāra kā dominējošās pasaules valūtas šajā nenoteiktajā vidē. Spēcīgs zelta pārdošanas sākums saistīts ar to, ko ASV akciju tirgi ir pakļauti spēcīgam pārdošanas spiedienam – ​S&P 500 nedēļu atklāja ar 2% kritumu.

Treideriem visi notikumi vēl ir priekšā, jo tirgi tikai sāk reaģēt uz nedēļas nogalē notikušajām ziņām, ka NATO valstis ir noteikušas papildu sankcijas Krievijai, izslēdzot dažas bankas no globālās SWIFT maksājumu sistēmas.

Ģeopolitika un zelts

Tikmēr Krievijas prezidents svētdien devis rīkojumu savas valsts militarājiem spēkiem, noteikt maksimālā gatavībā kodolieročus. ASV un citas Rietumvalstis arī sūta militāro palīdzību Ukrainai, Krievijas spēkiem ielencot un tuvojoties Ukrainas galvaspilsētai Kijevai. Analītiķi norāda, ka, ja spriedze turpinās pieaugt, zelta cenas varētu ātri atgriezties pie 2000 USD par unci.

Tirgus analītiķis Deivids Madens sacīja, ka pašreizējā vidē ar šādu ģeopolitisko nenoteiktību tuvāko dienu laikā mēs varam redzēt, ka cenas pieaugs līdz jauniem, visu laiku augstākajiem, līmeņiem. Tomēr daži analītiķi saka, ka zelts joprojām saskaras ar daudziem pretvējiem un nepastāvība pieaug. Pagājušajā nedēļā, kad situācija starp Krieviju un Ukrainu sasniedza augstāko spriedzes punktu, zelta cenas svārstības dienas laikā sasniedza gandrīz 100 USD.

Pieprasījums pēc zelta aug

Ir nepieciešams milzīgs enerģijas daudzums, lai no zemes iegūtu rūdu un pārstrādātu to spīdīgās zelta un sudraba monētās vai stieņos, kurus var turēt rokā. Šī enerģija, savukārt, atspoguļojas investīciju monētu patiesajā vērtībā. Dārgmetālu pārdevēji gatavojas iespējamam pirkšanas pieaugumam no privātajiem investoriem. Pieprasījums pēc fiziskajiem dārgmetāliem jau ir bijis spēcīgs pēdējo divu gadu laikā. Šodien svarīgākie iemesli, kas mudina investorus diversificēt savus līdzekļus fiziskajos aktīvos, ir vēl aktuālāki. Ievērojams pieprasījuma pieaugums pēc drošiem aktīviem no investoru puses, kuri bija pirkumu veikšanas gaidīšanas pozīcijā, varētu būt katalizators episkai augšupejai dārgmetālu tirgū.

Tikmēr vadošās bankas palielina zelta prognozes

  • Šveices banka UBS – ilgstoša militārā konflikta saasināšanās var paaugstināt zelta cenu virs 2000 USD par unci.
  • Šveices banka Credit Suisse – kāpumam virs 1917.-1923. gada dolāru līmeņa vajadzētu dot impulsu zelta cenas rallijam un apstiprināt, ka pamats turpmākai izaugsmei patiešām ir radīts, un ir iespējama atgriešanās pie visu laiku augstākā līmeņa – 2075 USD/oz.
Izvēle #1
Zelta stienis Tavex - 1 grams Ir noliktavā

1 grama "Tavex" zelta stieņi

Pārdodam 1+ 79,27 € 73.86 73,86 79.27 79,27 78.92 78,92 78.57 78,57 77.87 77,87
Pārdodam 30+ 77,87 € 73.86 73,86 79.27 79,27 78.92 78,92 78.57 78,57 77.87 77,87
Mēs pērkam 73,86
Salīdzināt Paziņojums
par cenu
Pievienot grozam

_____________________________

Avots: kitco.com

Rakstu sagatavoja Tavex mārketinga un dīlinga nodaļas.

Atruna

Ziņojums sagatavots, kā mārketinga paziņojums, vienīgi informācijas nolūkos. Šajā ziņojumā iekļauto informāciju vai viedokļus (neskatoties uz informācijas avotu) nevajadzētu uztvert kā ierosinājumu, padomu vai aicinājumu veikt jebkura finanšu instrumenta pirkšanas vai pārdošanas piedāvājumu. Šajā pārskatā ietvertā informācija nesatur ieteikumus nedz ieguldījumu, nedz nodokļu jautājumos, un tajā netiek ņemti vērā konkrēti investīciju mērķi, tieksme pēc riska un ziņojuma saņēmēja finansiālais stāvoklis. Šo ziņojumu nedrīkst izplatīt, kopēt, pavairot vai mainīt bez uzņēmuma iepriekšējas rakstiskas piekrišanas. Papildu informāciju, kuru, lai izvairītos no iespējamām neprecizitātēm, nevar uzskatīt par ieteikumu un / vai padomu, var saņemt no uzņēmuma pēc pieprasījuma.

Komentāri

Jums būs interesanti lasīt arī