fbpx
Izveidot jaunu Brīdinājumu par cenu

Galvenie notikumi, kas ietekmēja dārgmetālu tirgu 15.03.-21.03.2021.

Zelta cena (XAU-EUR)
2221,55 EUR/oz
  
+ 31,85 EUR
Sudraba cena (XAG-EUR)
28,96 EUR/oz
  
+ 1,63 EUR

Pagājušajā nedēļā bija diezgan daudz notikumu, kuri būtu spējīgi ietekmēt zelta cenu. Situācija ar dārgmetāliem var mainīties. Galvenie aizvadītās nedēļas notikumi:

1. Federālo rezervju sistēma saglabāja savu monetāro politiku nemainīgu, taču pārskatīja savas ekonomiskās un inflācijas gaidas. Pašlaik FRS prognozē, ka 2021. gadā IKP būs 6,5% līmenī, bet inflācija – 2,4%. Pamatojoties uz šīm ziņām, zelts beidzot sāka reaģēt pozitīvi, turklāt FRS skaidri norādīja, ka līdz 2023. gadam plāno noturēt likmes tuvu nulles līmenim. FRS priekšsēdētājs visas cenu svārstības turpināja saukt par pagaidu situāciju, ignorējot to acīmredzamo kāpumu. Kamēr šīs ziņas tika aptvertas, zelts pārvarēja 1750 $/oz atzīmi, praktiski sasniedzot 3 nedēļu maksimālo vērtību.
2. Mobius Capital Partners dibinātājs Marks Mobius teica, ka investoru potfeļos jābut dārgmetāliem – sākot no zelta līdz sudrabam, platīnam un pallādijam. Viņš nosauca dārgmetālus par labākajiem “ilgtermiņa ieguldījumiem tikai tāpēc, ka tie ir sava veida valūta”.
3. Rejs Dalio, Bridgewater Associates dibinātājs, brīdināja investorus, ka augsts ASV parāda līmenis var izraisīt “šokējošas” nodokļu izmaiņas, kas varētu iekļaut moratoriju uz tādiem aktīviem kā zelts un kriptovalūtas. Dalio minēja piemērus no 30. un 40. gadiem, kad FRS bija spējigs kontrolēt cenu un ienesīgumu, jo Savienotajās Valstīs zelts bija aizliegts. Dalio atkārtoja, ka skaidra nauda ir “atkritumi”, un ieteica investoriem iegādāties “visus aktīvus, kuru ienesīgums līdzvērtīgs inflācijas līmenim vai augstāks”.

Jums būs interesanti lasīt arī