fbpx
Izveidot jaunu Brīdinājumu par cenu

Kas ir Spot cena, Bid un Ask cena, spread un uzcenojums?

Publicējis kirke pirms 7 gadiem
Zelta cena (XAU-EUR)
2181,03 EUR/oz
  
+ 35,49 EUR
Sudraba cena (XAG-EUR)
27,63 EUR/oz
  
+ 0,66 EUR

Spot cena ir zelta vai sudraba kotētā biržas cena, kuru nosaka piedāvājuma un pieprasījuma mijiedarbība pasaules finanšu tirgos. Klasiski biržas cena vai tirgus cena tiek izteikta kā cena par 1 Trojas unci 0,999 tīra zelta vai sudraba.

Bid (pirkšanas cena) ir cena, par kādu tirgus dalībnieki, piemēram, Tavex, ir gatavi jebkurā brīdī uzpirkt zeltu vai sudrabu.

Ask (pārdošanas cena) ir cena, par kādu tirgus dalībnieki, piemēram, Tavex, ir gatavi jebkurā brīdī pārdot zeltu vai sudrabu.

Spread (spreds) ir starpība starp uzpirkšanas un pārdošanas cenu. Piemēram, ja 1 unces zelta monētas „Filharmonija” uzpirkšanas cena ir 1000€ un pārdošanas cena ir 1040€, tad spreds ir 40€. Mazā starpība starp uzpirkšanas un pārdošanas cenu bieži norāda uz augstu monētas likviditāti. Produktiem ar augstu likviditāti, kā minētajai zelta monētai ir mazāka starpība starp pirkšanas un pārdošanas cenu nekā mazāk pazīstamām zelta monētām. Neliels spreds nozīmē to, ka jums kā investoram ir iespēja izvēlēties racionālu zelta produktu un pirkšanas/pārdošanas rezultātā iegūt maksimālo peļņu.

Uzcenojums (vai prēmija). Katram Tavex pārdotajam produktam ir uzcenojums. Uzcenojums tiek pievienots, lai segtu produktu ražošanas, transportēšanas un izplatīšanas izmaksas, kā arī iekļauj Tavex interesi. Uzcenojumu aprēķina, no produkta cenas atņemot tā brīža metāla tirgus cenu. Piemēram, ja Spot tirgus cena ir 1020€, un Tavex pārdod 1 unces zelta monētu „Filharmonija” par 1055€, tad uzcenojums ir 35€.

Zelta cena (XAU-EUR)
2181,03 EUR/oz
  
+ 35,49 EUR
Sudraba cena (XAG-EUR)
27,63 EUR/oz
  
+ 0,66 EUR

Jums būs interesanti lasīt arī