fbpx
Izveidot jaunu Brīdinājumu par cenu

Elektronisko atkritumu pārstrāde zelta iegūšanai

Zelta cena (XAU-EUR)
2209,63 EUR/oz
  
+ 12,45 EUR
Sudraba cena (XAG-EUR)
28,30 EUR/oz
  
- 0,33 EUR
Zelta iegūšana no elektroierīcēm

Šveices pētnieki ir atklājuši jaunu veidu kā iegūt zeltu no elektroniskajiem atkritumiem. Viņu jaunā ilgtspējīgā metode ir balstīta uz proteīnšķiedru sūkli, ko zinātnieki iegūst no sūkalām, kas ir pārtikas rūpniecības blakusprodukts.

Pētnieki informē, ka ar šo metodi no 20 vecām datoru mātesplatēm var iegūt 22 karātu zelta gabalu, kas sver 450 mg (gandrīz 0.5g).

Šī zelta pārstrādes metode izmanto dažādus atkritumus un rūpniecības blakusproduktus, tā ir ne tikai ilgtspējīga, bet arī rentabla. Zelta ieguve no elektroniskajiem atkritumiem ar šo metodi kļūst vienkāršāka, pieejamāka un dabai draudzīgāka.

Pamatmateriālu pārveidošana zeltā bija viens no senāko alķīmiķu nenotveramajiem mērķiem. Tagad profesore Raffaele Mezzenga no ETH Cīrihes Veselības zinātņu un tehnoloģiju katedras ir paveikusi ko pilnīgi jaunu šajā jomā. Ir skaidrs, ka neviens nav pārveidojis citu ķīmisko elementu zeltā, kā to centās darīt alķīmiķi, taču zinātniekiem ir izdevies atgūt zeltu no elektroniskajiem atkritumiem, izmantojot siera ražošanas procesa blakusproduktu – sūkalas.

zelts, iegūšana no elektronikas

Elektronikas atkritumos ir dažādi vērtīgi metāli, tostarp varš, kobalts un pat ievērojams daudzums zelta. Zelta atgūšana no nolietotiem viedtālruņiem un datoriem ir pievilcīgs izaicinājums, ņemot vērā pieaugošo pieprasījumu pēc dārgmetāla. Tomēr līdz šim izstrādātās reģenerācijas metodes ir energoietilpīgas un bieži pārstrādei ir nepieciešamas ļoti toksiskas ķīmiskas vielas. Šo jauno metodi sauc par ļoti efektīvu, rentablu un, galvenais, daudz ilgtspējīgāku metodi.

zelts un tā iegūšana no elektronikas precēm

Ekonomiski dzīvotspējīga

Jaunā tehnoloģija ir komerciāli izdevīga, kā liecina zinātnieku aprēķini: izejmateriālu iepirkuma un patērētās enerģijas izmaksas ir 50 reizes zemākas nekā atgūstamā zelta vērtība.

Pētniekiem vēl ir jāpieliek pūles, lai adaptētu šo tehnoloģiju patērētājiem, taču jau šobrīd ir skaidrs – lai gan elektroniskie atkritumi ir visdaudzsološākais sākuma produkts zelta iegūšanai, ar to vien patērētāju loks neierobežosies, jo šī metode būs efektīva arī rūpniecisko atkritumu pārstrādē, kā arī atkritumos, kas radušies mikroshēmu ražošanā vai apzeltīšanas procesos.

Man visvairāk patīk tas, ka mēs izmantojam pārtikas rūpniecības blakusproduktu, lai iegūtu zeltu no elektroniskajiem atkritumiem,

informē viens no zinātniekiem, kurš ir piedalījies šīs metodes radīšanā. Viņš atzīmē, ka šī metode pārvērst atkritumu produktus zeltā ir patiesi efektīva un iedomāties ko ilgtspējīgāku ir grūti.

Izvēle #1
Zelta stienis Tavex - 1 grams Ir noliktavā

1 grama "Tavex" zelta stieņi

Pārdodam 1+ 80,60 € 74.65 74,65 80.6 80,60 80.24 80,24 79.89 79,89 79.18 79,18
Pārdodam 30+ 79,18 € 74.65 74,65 80.6 80,60 80.24 80,24 79.89 79,89 79.18 79,18
Mēs pērkam 74,65
Salīdzināt Paziņojums
par cenu
Pievienot grozam

Komentāri

Jums būs interesanti lasīt arī