fbpx
Izveidot jaunu Brīdinājumu par cenu

Tavex dīlinga nodaļa šogad konsultē ievērojami biežāk

Zelta cena (XAU-EUR)
2171,44 EUR/oz
  
- 33,91 EUR
Sudraba cena (XAG-EUR)
27,64 EUR/oz
  
- 1,09 EUR
Jau vairākus gadus Tavex dīlinga darbinieki konsultē klientus par iespējām investēt zeltā. Ja agrāk tās bija tikai klātienes konsultācijas, tad pandēmijas ietekmē aizvien vairāk tās notiek attālināti – telefoniski un konferences veidā. Līdz ar pandēmijas sākumu Latvijas iedzīvotāji ir sapratuši, ka princips “dzīvo šodienai” krīzes laikā var izrādīties par izdzīvošanas izšķirošo aspektu. Ievērojama daļa Latvijas mājsaimniecību šobrīd dzīvo no pabalsta līdz pabalstam. Tieši šādos brīžos, kad cilvēks, kuram joprojām ir algots darbs, redz, cik slikti var būt gadījumā, ja uzkrājumu nav. Tad prātā ienāk doma: “Ir jāsāk krāt!”

Pie rīta kafijas ar Tavex dīlinga nodaļas darbiniekiem esam izrunājuši, vai konsultācijas pandēmijas laikā atšķiras no tām, kuras notika pirmspandēmijas laikā. Konsultācijas sniedz Tavex dīlinga nodaļas pārstāvji – konsultanti ar ilgu pieredzi dārgmetālu tirdzniecības jomā, kuri strādā uzņēmumā vairāk par 10 gadiem. Iepriekš bija lielāko Latvijas kredītiestāžu darbinieki.

Andris Šarkels
Stāsta Andris Šarkels:
“Uz konsultācijām visbiežāk nāk vidēja vecuma cilvēki. Ar ko šī brīža konsultācijas atšķiras? Ir gana liels, es pat teiktu pārsteidzoši liels gados jaunāku cilvēku skaits, kuri sāk aizdomāties par uzkrājumu veidošanu (saskata iespējamos ekonomiskās krīzes riskus, par ko tiek brīdināti plašsaziņas līdzekļos). Tieši no viņiem mēs saņemam visvairāk pieteikumu attālinātajām konsultācijām pēdējo mēnešu laikā.

Akciju tirgus kļuvis svārstīgs, mazāk ienesīgs un cilvēki meklē jaunus ieguldījumu veidus. Nāk klienti, kuri ir gatavi investēt, ir arī tādi, kuri tikai izzina savas iespējas.

Cilvēki aktīvāk pēta Tavex vietnes bloga saturu. Nereti cilvēks sarunā piemin faktus, kurus mēs ar kolēģiem esam iekļāvuši mūsu rakstos. Tas, protams, sniedz patīkamu gandarījumu – darbs, ko mēs daram ir cilvēkiem saistošs!”

Kā iepriekš, tā arī tagad, saskaramies ar cilvēku neizpratni par to, kāpēc Latvijas kredītiestādes nepiedāvā ieguldīt zeltā, vai, vismaz, nepiedāvā šo pakalpojumu pēc taisnīgas cenas. Klasiskais mīts – banka ir tā vieta, kur jāpērk zelts. Tā nav. Vienkāršiem vārdiem runājot – 5g zelta stienīti vai nelielu monētu Latvijas kredītiestādēs nenopirksiet. Ir jāatzīst, ka esam pateicīgi bankām, ka tās vairs necenšas klientus atrunāt no zelta par labu saviem produktiem, bet iesaka griezties pie mums, lai uzdotu jautājumus par ieguldījumiem zeltā.

“Ja man būtu jārunā par būtiskākajām atšķirībām konsultācijās, tad es varētu pieminēt to, ka šobrīd cilvēki sāk konsultāciju ar konkrētiem jautājumiem. Iepriekš konsultācijas mēs sākām ar stāstu par ieguldījumu zelta definīciju – kas tas ir un kādu zeltu var dēvēt par ieguldījumu.” – stāsta Andris Šarkels.

Tavex galvenajā birojā jautājumi par spekulatīvā rakstura pirkumiem skan bieži, mūsu atbilde – fiziskais zelts nav domāts spekulatīva rakstura darījumiem īsā laika periodā. Ja ir vēlme riskēt – to var darīt ar elektronisko zeltu. Risks joprojām būs, taču uzcenojums tur ir zemāks.

Jānis Astičs, Tavex

“Jāatzīst, ka pandēmijas laikā vismazāk esmu konsultējis cilvēkus, kuriem ienākumu līmenis ir virs vidējā. Pieļauju, ka šādu iedzīvotāju vidū finanšu pratība par zeltu ir pietiekami augstā līmenī un tās zelta un sudraba preces, kuras izvēlās šie iedzīvotāji, ir tiem saprotamas un pietiek ar nelielu konsultāciju darījuma laikā.
Kopš preču klāstā ir parādījušies 1g zelta stieņi “Tavex”, ievērojams klientu skaits ir veicis pirmos ieguldījumus zeltā.

Ziniet, ja man kāds piedāvātu gadiem pārbaudītu investīciju, kura vēsturiski strādā labi, un mans risks ieguldījuma brīdī ir nieka EUR 3, es riskētu.

Konsultāciju sarunas apkopojot, varu apgalvot, ka zelta iegādes mērķis klientiem ir pasargāt līdzekļus no inflācijas un valūtu riskiem finansiālas drošības dēļ. Vai konsultācijas apmeklē tikai privātpersonas? Pieredze ir dažāda. Kāds ir uzņēmuma īpašnieks un ir izmantojis plašas investīcijas iespējas, citam investēšanas pieredzes nebija nemaz. Jauniešiem visbiežāk ir zināšanas par ieguldījumiem akcijās un kriptovalūtās.” – stāsta Jānis.

Publicējot šīs sarunas ar mūsu dīlinga nodaļas dīleriem, mēs vēlējamies kārtējo reizi apgalvot, ka investīcijas zeltā nav nekas nepieejams. Cilvēki, kuri konsultē ir vienkārši Latvijas iedzīvotāji, kuri par zeltu zina, iespējams, nedaudz vairāk kā Tu un viņi ir gatavi dalīties savās zināšanās. Bezmaksas un no sirds. Bez piespiedu pirkumiem, bez līgumu parakstīšanas.

Dažreiz klientus izbrīna fakts, ka Tavex Group uztur dārgmetālu noliktavas, novirzot tajās lielāko daļu no uzņēmuma aktīviem, kaut gan varētu veikt iepirkumus par klienta iemaksātajiem avansiem. Tādu praksi jau pirms 20 gadiem ir iesācis Tavex Group dibinātājs Alar Tamming, kurš uzskata dārgmetālus par svarīgāko risku diversifikācijas līdzekli.
Ja arī Tevi interesē uzzināt atbildes uz taviem jautājumiem, ilgi nedomājot piesakies konsultācijai pie Andra vai Jāņa – viņi atbildēs uz jautājumiem un noteikti izstāstīs arī ko jaunu.

___________________________

Atruna
Ziņojums sagatavots, kā mārketinga paziņojums, vienīgi informācijas nolūkos. Šajā ziņojumā iekļauto informāciju vai viedokļus (neskatoties uz informācijas avotu) nevajadzētu uztvert kā ierosinājumu, padomu vai aicinājumu veikt jebkura finanšu instrumenta pirkšanas vai pārdošanas piedāvājumu. Šajā pārskatā ietvertā informācija nesatur ieteikumus nedz ieguldījumu, nedz nodokļu jautājumos, un tajā netiek ņemti vērā konkrēti investīciju mērķi, tieksme pēc riska un ziņojuma saņēmēja finansiālais stāvoklis. Šo ziņojumu nedrīkst izplatīt, kopēt, pavairot vai mainīt bez uzņēmuma iepriekšējas rakstiskas piekrišanas. Papildu informāciju, kuru, lai izvairītos no iespējamām neprecizitātēm, nevar uzskatīt par ieteikumu un / vai padomu, var saņemt no uzņēmuma pēc pieprasījuma.

Komentāri

Jums būs interesanti lasīt arī