fbpx
Izveidot jaunu Brīdinājumu par cenu

Dārgmetālu tirgus pārskats – 2020. gada maijs

Zelta cena (XAU-EUR)
2171,44 EUR/oz
  
- 33,91 EUR
Sudraba cena (XAG-EUR)
27,64 EUR/oz
  
- 1,09 EUR
Dārgmetāli saglabā paaugstinātu pieprasījumu pasaules ekonomiskās nestabilitātes apstākļos. Maijs sākās ar daudzpusīgām cenu svārstībām. No vienas puses, daļa investoru fiksē savas pozīcijas, bet, no otras puses, saglabājas arī ārkārtīgi augsts pieprasījums pēc metāliem, kā pēc mazāk riskantiem aktīviem. Papildus koronavīrusam, tā izplatības un ierobežošanas tempiem, uzmanība tiek vērsta uz nemieriem ASV un ekonomisko attiecību pasliktināšanos starp ASV un Ķīnu.
Galvenie notikumi, kas ietekmēja dārgmetālu tirgu:
  • 7. maijā tika publicēti iknedēļas dati par sākotnējiem bezdarbnieka pabalsta pieteikumiem ASV. Iesniegumu skaits joprojām ir ārkārtīgi augsts un sasniedza 3169 tūkstošus. Kopš marta vidus vairāk nekā 30 miljoni amerikāņu ir pieteikušies bezdarbnieka pabalstiem, kas norāda uz ārkārtīgi negatīvās dinamikas turpināšanos ASV. Anglijas Banka saglabāja nosacījumus ekonomikas stimulēšanai (likme saglabājās 0.1% līmenī un aktīvu pirkšanas apjoms nemainījās). Lai stimulētu izaugsmi un novērstu koronavīrusa radītās sekas, Norvēģijas centrālā banka pazemināja likmi no 0,25% līdz rekordzemai 0 vērtībai.
  • 8. maijs – ASV un Kanādas darba tirgus datu publicēšana. ASV – bezdarba līmenis pieauga no 4,4% līdz 14,7%, kas ir pat augstāks par maksimālām vērtībām (10,2% 2009. gada novembrī) iepriekšējās finanšu krīzes laikā.Kanāda – bezdarba līmenis pieauga no 7,8% līdz 13%, taču ir vērts atzīmēt, ka analītiķi sagaida 18%.
  • 14. maijā jauno pieteikumu skaits bezdarbnieku pabalstiem ASV atkal pietuvojies 3 miljoniem, kas radīja spiedienu uz ASV dolāru un paaugstināja dārgmetālu vērtību. Arī Donalda Trampa paziņojums par iespējamo tirdzniecības līguma laušanu ar Ķīnu – stāvokli atkal saasina.
  • 18. maijs – dārgmetāli sāka dienu ar vērtības kāpumu uz ārkārtīgi negatīvu ekonomisko rādītāju fona, kas liecina par dziļāku pasaules ekonomikas lejupslīdi. Vakarpusē zelta cenas pakļāvās ievērojamai korekcijai, kad tika fiksēta peļņa pēc jaunu maksimumu sasniegšanas. Neskatoties uz zelta cenas korekciju, sudrabs saglabāja savas pozīcijas, ko var attiecināt uz zemāku otrreizējātirgus aktivitāti.
  • 21. maijs – tika publicēti kārtējie dati par sākotnējiem bezdarbnieka pabalstu pieteikumiem ASV, to skaits sastādīja 2438 tūkstoši, kas ir ievērojami mazāk nekā iepriekšējos mēnešos, un pagājušās nedēļas vērtība tika pārskatīta no 2981 līdz 2687 tūkstošiem.
  • Piektdien, 22. maijā, tika publicēts Eiropas Centrālās bankas ziņojums par naudas piedāvājuma – kredītu politiku. Analītiķi secina, ka centrālā banka ir gatava atkal mīkstināt monetāro politiku, un tas var notikt jau jūnijā. Kādā veidā tas notiks, vēl nav zināms. Izmaiņas un paplašinājumi ir iespējami esošajās TLTRO un PEPP programmās vai pat var tikt izskatītas vēl zemākas vērtību likmes, kas gan būtu mazāk iespējams.

Zelts

XAU/USD (+2,61% maijā)

Zelta ASV dolāros jau piekto mēnesi pēc kārtas iekaro jaunas virsotnes. Tehniski pāris ir sasniedzis kārtējos svarīgos pretestības līmeņus, kas ierobežos kāpumu līdz ar otrreizējo tirgu.

No pretestības līmeņiem vērts pievērst uzmanību 1770 $/oz, 1830 $/oz un 1921 $/oz robežām – vēsturiskie maksimumi.

Tuvākie aktuālie atbalsta līmeņi atrodas 1670 $/oz, 1630 $/oz un 1550 $/oz robežās.

 XAU/EUR (+1,20% maijā)

Zelts eiro valūtā maijā arī atjaunoja maksimumus. Kāpums sastādīja 1.2% pret 2.61% pieaugumuzeltam ASV dolāros.

Tā kā zelts eiro valūtā tirgojas tā vēsturiski maksimālajās vērtībās, tad no pretestības līmeņiem var atzīmēt tikai 1650 €/oz apgabalu, kas var kļūt par vēl vienu pāra korekcijas punktu.

No atbalsta līmeņiem uzmanība jāpievērš 1492 €/oz un 1395 €/oz robežām – korekcija šajā apgabalā palielinās investoru pieprasījumu un vēlmi atgriezties pie zelta.

Sudrabs

XAG/USD (+19,58% maijā)

Visstraujāko kāpumu uzrādīja sudrabs ASV dolāros, kas maijā sasniedza gandrīz 20%.

Zelts, kā iepriekš tika minēts, ir iegūts otrreizējā tirgū, savukārt sudrabs nav pieteikami novērtēts un vērtības kāpuma potenciāls tam ir ievērojami lielāks. Vēl martā sudrabs sasniedza desmit gadu minimumu, pēc kura vērtība pārliecinoši pieauga.
Svarīgs atbalsta līmenis joprojām ir 13,75 $/oz robeža.Lai panāktu pārliecinošu kāpumu, pārim jānostiprinās augstāk par 19-20 $/oz apgabalu.

 

XAG/EUR (+17,91% maijā)

Arī sudrabs attiecībā pret eiro ir nostiprinājies un tirgojas tuvu galvenajam pretestības līmenim – 17.50 – 18.00 €/oz.
Svarīgs atbalsta līmenis atrodas 12,00–12,50 €/oz apgabalā.

_____________________________

Atruna
Ziņojums sagatavots, kā mārketinga paziņojums, vienīgi informācijas nolūkos. Šajā ziņojumā iekļauto informāciju vai viedokļus (neskatoties uz informācijas avotu) nevajadzētu uztvert kā ierosinājumu, padomu vai aicinājumu veikt jebkura finanšu instrumenta pirkšanas vai pārdošanas piedāvājumu. Šajā pārskatā ietvertā informācija nesatur ieteikumus nedz ieguldījumu, nedz nodokļu jautājumos, un tajā netiek ņemti vērā konkrēti investīciju mērķi, tieksme pēc riska un ziņojuma saņēmēja finansiālais stāvoklis. Šo ziņojumu nedrīkst izplatīt, kopēt, pavairot vai mainīt bez uzņēmuma iepriekšējas rakstiskas piekrišanas. Papildu informāciju, kuru, lai izvairītos no iespējamām neprecizitātēm, nevar uzskatīt par ieteikumu un / vai padomu, var saņemt no uzņēmuma pēc pieprasījuma.

Jums būs interesanti lasīt arī