fbpx
Izveidot jaunu Brīdinājumu par cenu

Dārgmetālu tirgus pārskats – 2019. gada jūnijs

Publicējis Tavex sadaļā Aktualitātes, Finanšu ziņas 18.07.2019
Zelta cena (XAU-EUR)
2151,85 EUR/oz
  
- 11,35 EUR
Sudraba cena (XAG-EUR)
27,99 EUR/oz
  
- 0,27 EUR

Vasara sākās ar pārliecinošu dārgmetālu nostiprināšanos gan ASV dolāros, gan eiro valūtā.

Vasaras pirmajās dienās dārgmetālu cenas nostiprinājās uz ASV dolāra vērtības samazināšanās rēķina, kas saistīts ar tirdzniecības konfliktu turpināšanos ar Ķīnu un Meksiku. Jāatzīmē tas, ka pieaudzis pieprasījums pēc mazāk riskantiem aktīviem, piemēram, valdības obligācijām, dārgmetāliem un valūtām, piemēram, Japānas jenām, Šveices frankiem. Aizvien pieaug bažas par to, ka Federālo rezervju sistēma būs spiesta pārskatīt savu attieksmi pret refinansēšanas likmes perspektīvām, par labu agrīnai likmes samazināšanai ar mērķi atbalstīt ekonomiku.

Galvenie notikumi, kas ietekmēja dārgmetālu tirgu jūnijā:

  • 7. jūnijā tika publicēti ASV darba tirgus dati, kuri sarūgtināja tirgus dalībniekus. Neskatoties uz nemainīgo (salīdzinot ar gaidīto) bezdarba līmeni 3,6% vērtībā, investori pievērsa uzmanību straujai nodarbinātības samazināšanās nelauksaimniecības nozarēs, kas ir viens no ASV ekonomikas izaugsmes pamatrādītājiem. Dati liecina par nodarbinātības pieaugumu par 75 tūkstošiem, kas ir ievērojami zemāks rādītājs nekā bija gaidīts – 185 tūkstošu līmenī un pagājušajā mēnesī, kad pieaugums sastādīja 224 tūkstošus (vērtība pārskatīta no 263 tūkstošiem).
+ Rādīt vairāk

  • 19. jūnijā notika strauja dārgmetālu nostiprināšanās, kas saistīta ar Federālo rezervju komitejas locekļu paziņojumiem pēc tam, kad tika publicēti lēmumi par turpmāko ASV monetāro politiku. Pēc viņu domām, vietējā un globālā ekonomiskās lejupslīdes risks turpina pieaugt. FRS apsver iespēju samazināt procentu likmes jau jūlijā, neskatoties uz inflācijas datiem, kuri nav sasnieguši mērķa vērtības. Arī Eiropas Centrālās bankas un Austrālijas Rezervju bankas pārstāvji vedina pie tā, ka tuvākajā nākotnē ekonomikai būs vajadzīgi papildu stimuli. Šādi paziņojumi palielina pieprasījumu pēc droša finansiāla patvēruma, kā arī mainās centrālo banku globālās noskaņas. Ieguldītāji var pārskatīt savu pozīciju attiecībā pret augošiem akciju tirgiem, kas zaudē savu pievilcību paaugstinātu risku dēļ.
  • Jāatzīmē, ka daudzus mēnešus ilgstošie tirdzniecības kari, neveiksmīgas darījuma diskusijas starp vadošām valstīm, zemās centrālās bankas procentu likmes (ar tālāku samazinājumu perspektīvu), ģeopolitiskie konflikti un ASV dolāra daļas kritumu centrālo banku rezervēs kalpo par galveniem dārgmetālu cenu pieauguma faktoriem.
  • Papildus tam, mēneša beigās tika publicēts, ka NASA uz asteroīda Psiheja atklāja 16 smago metālu, tai skaitā zelta, krājumus. Aptuveni aprēķināts, ka atklāto metālu vērtība lēšama aptuveni 700 kvintiljonu ASV dolāros. Šī ziņa pozitīvi ietekmēja arī zelta vērtību, neskatoties uz to, ka ekspedīcijas aprīkojuma attīstībai būs nepieciešami vismaz 10 gadi, ņemot vērā valstu un privāto investoru finansiālo atbalstu.

- Rādīt mazāk

Zelts

XAU/USD (+8.02% jūnijā)

Zeltam ASV dolāros jūnijā bija ievērojams vērtības pieaugums. Dārgmetālam ir izdevies pārvarēt vairākus svarīgus pretestības līmeņus un atjaunināt sešu gadu maksimumus. Tehniskie un psiholoģiskie līmeņi 1350 un 1400 $/oz apgabalā bija viegli pārvarami, ņemot vērā daudzus fundamentālus faktorus. Tagad šie līmeņi kalpo kā atbalsta līmeņi, un gadījumā, ja cenas samazinās, var sagaidīt vērtību kāpuma atsākšanos. Pēc pāra nostiprināšanās virs 1400 $/oz, pavēries ceļš uz turpmāku kāpumu.

  • Tuvākais pretestības līmenis šobrīd atrodas 1520 $/oz robežā, nākamie jau 1560 $/oz līmenī.

XAUUSDH4-tirgus parskats junijs 2019

XAUUSDWeekly-tirgus-parskats-junijs-2019

XAU/EUR (+6.11% jūnijā)

Arī šim pārim ir pozitīva dinamika, bija sasniegti vairāk nekā sešu gadu maksimumi. Zelts eiro valūtā cenšas nostiprināties augstāk par 2016. gada maksimumiem 1235 €/oz apgabalā. Gadījumā, ja turpinās vērtību kāpums, svarīgu pretestības līmeņu trūkuma dēļ paveras ievērojamas iespējas turpmākam kāpumam. Kustības būs atkarīgas no galvenajiem notikumiem, kas aprakstīti šā pārskata pirmajā daļā.

  • No galvenajiem līmeņiem ir vērts atzīmēt vēsturiskos maksimumus 1375 €/oz apgabals, kur būtu gaidāmas peļņas fiksācijas pēc garām līknes pozīcijām.
  • No atbalsta līmeņiem ir vērts pievērst uzmanību 1175 €/oz apgabals līdz kuram cena var koriģēties pirms turpmāka kāpuma, turpmāka krituma gadījumā 1120 un 1050 €/oz robežas sniegs atbalstu XAU/EUR pārim.

XAUEURDaily-tirgus-parskats-junijs-2019

Sudrabs

XAG/USD (+5.01 jūnijā)

Sudraba vērtība jūnijā palielinājās mazāk, salīdzinot ar zeltu, taču nostiprinājās spēcīgāk.

  • Sudrabs dolāros ir sasniedzis nozīmīgu pretestības līmeni 15,45 $/oz apgabalā.
  • Gadījumā, ja pāris spēs nostiprināties augstāk, tad pavērsies ceļš kāpumam līdz pat 16,05 $/oz. Visnozīmīgākais punkts šajā gadījumā būs 16,05 $/oz apgabals, kura pārvarēšanas rezultātā pāris atvērs sev ceļu uz kāpumu un atgūšanos.

XAGUSDH4-tirgus-parskats-junijs-2019

XAGUSDDaily-tirgus-parskats-junijs-2019

XAG/EUR (+3.22 jūnijā)

No visiem apskatītajiem instrumentiem vismazāko kāpumu uzrādīja pāris – sudrabs/eiro valūta. Nieka 3,22% salīdzinājumā ar zeltu dolāros, kas jūnijā palielinājies nedaudz vairāk par 8%.

Pāris, tāpat kā sudrabs dolāros, atrodas tuvu nozīmīgam pretestības līmenim, un tikai pārvarot 14,00-14,15 €/oz varēs runāt par turpmāka vērtības kāpuma potenciālu līdz 15,00 €/oz līmenim – divu gadu maksimumu apgabals.

XAGEURDaily-tirgus-parskats-2019-junijs

XAGEURWeekly-tirgus-parskats-junijs-2019

_____________________________

Atruna
Ziņojums sagatavots, kā mārketinga paziņojums, vienīgi informācijas nolūkos. Šajā ziņojumā iekļauto informāciju vai viedokļus (neskatoties uz informācijas avotu) nevajadzētu uztvert kā ierosinājumu, padomu vai aicinājumu veikt jebkura finanšu instrumenta pirkšanas vai pārdošanas piedāvājumu. Šajā pārskatā ietvertā informācija nesatur ieteikumus nedz ieguldījumu, nedz nodokļu jautājumos, un tajā netiek ņemti vērā konkrēti investīciju mērķi, tieksme pēc riska un ziņojuma saņēmēja finansiālais stāvoklis. Šo ziņojumu nedrīkst izplatīt, kopēt, pavairot vai mainīt bez uzņēmuma iepriekšējas rakstiskas piekrišanas. Papildu informāciju, kuru, lai izvairītos no iespējamām neprecizitātēm, nevar uzskatīt par ieteikumu un / vai padomu, var saņemt no uzņēmuma pēc pieprasījuma.

Zelta cena (XAU-EUR)
2151,85 EUR/oz
  
- 11,35 EUR
Sudraba cena (XAG-EUR)
27,99 EUR/oz
  
- 0,27 EUR

Jums būs interesanti lasīt arī