fbpx
Izveidot jaunu Brīdinājumu par cenu

Dārgmetālu tirgus pārskats: 29. marts - 5. aprīlis

Zelta cena (XAU-EUR)
2215,26 EUR/oz
  
+ 15,67 EUR
Sudraba cena (XAG-EUR)
26,83 EUR/oz
  
+ 0,09 EUR
Dārgmetalu pārskats marts-aprilis

Dārgmetālu tirgos pagājušajā nedēļā bija vērojams kritums, ko noteica augstākas valsts obligāciju likmes, spēcīgāks dolārs un vājāks pieprasījums pēc dārgmetāliem Ķīnā. FRS amatpersonas pastiprināja savu hawk retoriku (hawk retorika – augstāku bāzes procentu likmju lobēšana monetārajā politikā).


Vērojam arvien vairāk argumentu par labu bāzes procentu likmes tūlītējai paaugstināšanai par 0,5% sanāksmē maijā,

 sacīja Sanfrancisko FRB prezidente Mērija Deilija.

Pieaug atbalsts viedoklim, ka likme jāpaaugstina līdz “neitrālam” līmenim, kas neaptur, bet arī nestimulē ekonomisko aktivitāti, un virzība uz šo līmeni ir jāveic straujākiem tempiem par 0,25%. Deilija uzskata, ka par “neitrālu” varētu uzskatīt bāzes likmi 2.3-2.5% līmenī, un būtu prātīgi šo līmeni sasniegt jau šogad. Jāpiebilst, ka šis līmenis ir krietni zemāks par pašreizējo inflāciju. ASV ekonomikas izaugsmei, visticamāk, būs ievērojami jāsamazinās, lai inflācija atgrieztos pie FRS mērķa 2%.

ECB prezidente Kristīne Lagarda brīdināja par Krievijas un Ukrainas konflikta būtiskām ekonomiskajām sekām un aicināja ES valstu valdības un investorus nodrošināt finansējumu Eiropas ekonomikas noturības palielināšanai.

Konflikts rada būtiskus riskus izaugsmei, kā arī ievieš ievērojamu nenoteiktību ekonomikas prognožu ziņā,

sacīja Lagarda. Tanī pašā laikā pieaugošās enerģijas izmaksas un augošās pārtikas cenas, pēc ECB prezidentes sacītā, visticamāk, vēl vairāk paātrinās inflāciju.

Pēc marta sanāksmes rezultātiem ECB paziņoja par APP (Asset Purchase Program) ietvaros veikto aktīvu iegādes apjomu korekciju. ECB vadītāja izteikumi nostiprinājuši tirgus dalībnieku pārliecību, ka regulators šogad sāks paaugstināt procentu likmes. Līdz 2022. gada beigām depozītu likme varētu tikt paaugstināta līdz 0,1%.

Pieprasījums pēc fiziskā zelta Āzijā pagājušajā nedēļā turpināja stagnēt, jo Ķīnā turpināja izplatīties koronavīrusa infekcija, turklāt Indijā sākās zemā sezona. Augstā cenu nepastāvība mazināja pircēju interesi par metālu. Lokdauni Ķīnā turpināja sekmēt pieprasījuma pēc zelta samazināšanos.

Londonas dārgmetālu tirgus asociācija (LBMA) un Pasaules zelta padome (WGC) ir paziņojuši, ka izstrādā digitālu sistēmu zelta izsekošanai piegādes ķēdē. Ar blokķēdes atbalstītu reģistra palīdzību, zelta stieņu integritātes programma uzskaitīs stieņu darījumu vēsturi no raktuves līdz glabātuvei. Šobrīd ir uzsākts pilotprojekts, kurā tiek aicināti piedalīties lielākie zelta ražošanas uzņēmumi.

Zelta tirgus

Zelta cenas pagājušajā nedēļā pieauga līdz 1949 USD/oz, taču nespēja pārvarēt spēcīgo pretestības līmeni 1,950 USD/oz robežās, pēc kā tās atkal nokoriģējās līdz 1930 USD/oz līmenim. Spēcīga statistika par ASV darba tirgu var motivēt FRS īstenot stingrāku monetāro politiku un strauju procentu likmju pieaugumu. FedWatch dati liecina, ka tirgus saskata 75,5% iespējamību, ka maija sanāksmes laikā likme tiks paaugstināta par 0,5%.

Neskatoties uz to, augstajai inflācijai ir ievērojamas izredzes saglabāties līdz šī gada beigām, kas atbalstīs interesi par zeltu. Ekonomiskā un finanšu nestabilitāte pasaulē ir pastiprinājusies, reālās likmes joprojām ir negatīvas. Vienlaikus zelta tirgus uzrāda labu stabilitāti uz ievērojama ASV dolāra nostiprināšanās un valsts obligāciju ienesīguma kāpuma fona, kas liecina par augstu investoru interesi par aizsardzības aktīviem.

Zelta rezerves ETF, kas iegulda dārgmetālā, martā pieauga par 5,3% un sasniedza 105,7 milj unču līmeni.

Sudraba tirgus

Sudraba cenas pagājušajā nedēļā korelācijā ar zelta tirgu pakāpās līdz 25.20 USD/oz, pēc kā atgriezās pie līmeņa 24.58 USD/oz. Cenu attiecība starp zeltu un sudrabu bija 79,10 (5 gadu vidējā atzīme ir 79,50).

Šonedēļ paredzēts publicēt FRS un ECB notikušo sanāksmju protokolus, kā arī daudzas regulatoru pārstāvju viedokļus. Tas var palielināt nepastāvību dārgmetālu tirgos.

1 unces zelta monēta — Britānija (Čārlzs III) Ir noliktavā

1 unces zelta monēta — Britānija (Čārlzs III)

Pārdodam 1+ 2320,85 € 2239.59 2239,59 2320.85 2320,85 2314.2 2314,20 2303.12 2303,12
Pārdodam 10+ 2303,12 € 2239.59 2239,59 2320.85 2320,85 2314.2 2314,20 2303.12 2303,12
Mēs pērkam 2239,59
Salīdzināt Paziņojums
par cenu
Pievienot grozam

_____________________________

Rakstu sagatavoja Tavex mārketinga un dīlinga nodaļas.

Atruna

Ziņojums sagatavots, kā mārketinga paziņojums, vienīgi informācijas nolūkos. Šajā ziņojumā iekļauto informāciju vai viedokļus (neskatoties uz informācijas avotu) nevajadzētu uztvert kā ierosinājumu, padomu vai aicinājumu veikt jebkura finanšu instrumenta pirkšanas vai pārdošanas piedāvājumu. Šajā pārskatā ietvertā informācija nesatur ieteikumus nedz ieguldījumu, nedz nodokļu jautājumos, un tajā netiek ņemti vērā konkrēti investīciju mērķi, tieksme pēc riska un ziņojuma saņēmēja finansiālais stāvoklis. Šo ziņojumu nedrīkst izplatīt, kopēt, pavairot vai mainīt bez uzņēmuma iepriekšējas rakstiskas piekrišanas. Papildu informāciju, kuru, lai izvairītos no iespējamām neprecizitātēm, nevar uzskatīt par ieteikumu un / vai padomu, var saņemt no uzņēmuma pēc pieprasījuma.

Zelta cena (XAU-EUR)
2215,26 EUR/oz
  
+ 15,67 EUR
Sudraba cena (XAG-EUR)
26,83 EUR/oz
  
+ 0,09 EUR

Jums būs interesanti lasīt arī