fbpx
Izveidot jaunu Brīdinājumu par cenu

Dārgmetālu tirgus pārskats 2022. gada 5.–19. oktobris

Zelta cena (XAU-EUR)
2181,03 EUR/oz
  
+ 35,49 EUR
Sudraba cena (XAG-EUR)
27,63 EUR/oz
  
+ 0,66 EUR
XAU USD 5 - 19 oktobris dārgmetālu pārskats 2022

Pagājušajā nedēļā, pēc ASV inflācijas datu publiskošanas, kas liecināja par inflācijas pieauguma tempu paātrināšanos pretēji gaidītajam kritumam, būtiski samazinājās dārgmetālu cenas.


Tas izraisīja atkārtotu dolāra nostiprināšanos, obligāciju ienesīguma pieaugumu un negatīvi ietekmēja dārgmetālu vērtību. Tirgus saņēma kārtējo apstiprinājumu, ka ASV Federālo rezervju sistēma turpinās īstenot stingrākas monetārās politikas pasākumus.

Šonedēļ gaidāmas svarīgas publikācijas par statistikas datiem, it īpaši par Ķīnas ekonomiku, kā arī FOMC pārstāvju uzrunas. Nepastāvība dārgmetālu tirgos joprojām saglabājas augsta.

ASV

 • procentu likmju pieauguma temps būtiski atkarīgs no statistikas datiem;
 • situācija darba tirgū joprojām ir saspringta, lai gan ir pietiekami daudz vakances;
 • potenciālais bezdarba līmenis ir neskaidrs;
 • inflācijas samazinājuma temps ir ievērojami lēnāks par iecerētajiem rādītājiem.

FRS amatpersonas arīdzan pauda bažas, ka naftas cenas atkal sāks kāpt, piegādes ķēdes atkopjas lēnām un algu kāpums veicina inflāciju. Tirgus saņēma signālu par FRS nodomu turpināt likmju celšanu līdz šī gada beigām.

Lielāko ASV banku analītiķi prognozē, ka 2022. gada novembrī un decembrī procentu likmes tiks paaugstinātas par 0,75%.

ES un Anglija

 • Anglijas Bankas galvenais ekonomists ļāva noprast, ka Anglijas Banka savā novembra sanāksmē strauji paaugstinās procentu likmes inflācijas ierobežošanai, valdībai palielinot ekonomikas stimulus.
 • Inflācija eirozonā septembrī sasniedza jaunu rekordaugstu līmeni – 10%. ES valstis, īpaši Baltijas valstis, ir pakļautas enerģētikas krīzei. Enerģijas cenas nepārprotami ietekmē inflācijas līmeni. Inflācijas līmenis Latvijā septembrī bija 22,2%, kas ir absolūts rekords kopš 1998. gada. Eirozona var piedzīvot recesiju, taču ECB uzskata, ka likmju paaugstināšana joprojām ir absolūti nepieciešama.
 • ECB paziņoja par savu nodomu ar visiem pieejamiem līdzekļiem samazināt inflāciju:

Eirozonu sagaida sarežģīta augstas inflācijas un zemas ekonomiskās izaugsmes kombinācija, turklāt iespējama tehniska recesija. Vēsture mums māca, ka šīs problēmas kļūs tikai nopietnākas, ja kavēsimies rīkoties.

Zelts

Vērtējot situāciju Āzijas tirgū, pieprasījums pēc zelta pagājušajā nedēļā ievērojami palielinājās Ķīnā, savukārt Indijā pārdošanas rādītāji nebija pozitīvi. Zelta pieprasījumu Indijā ietekmēja Pitru Pakšas periods, kas zelta iegādei ir nelabvēlīgs.

Ķīnas iekšzemes zelta tirgus piedzīvo deficītu. Tam par iemeslu kalpoja pastiprinātā zelta importa kontrole, kā arī nepietiekami vietējā zelta ražošanas apjomi. Juaņas vājums un vispārējā nenoteiktība veicina mazumtirdzniecības pieprasījumu pēc zelta.

Pārskata periodā zelta cenas kritās. 14. oktobrī cena noslīdēja zem spēcīgā atbalsta līmeņa 1650 USD/oz, to ietekmēja publicētie ASV inflācijas dati. Šonedēļ sekoja vairāki regulatoru paziņojumi, kuri joprojām neļauj zelta cenām atgūties. Turpinājās investoru izstāšanās no biržā tirgotajiem ETF.

XAU USD 5 - 19 oktobris dārgmetālu pārskats 2022XAU EUR 5 - 19 октября 2022

Sudrabs

Sudraba cenas pārskata periodā nokritās no 20 USD/oz līdz 18.24 USD/oz korelācijā ar zelta tirgu, pēc kura tirgus atgriezās pie 18.82 USD/oz robežas.

Interesants ir fakts, ka sudraba cena ar tās īslaicīgu nostiprināšanos kopš 1. septembra spēja aizēnot zelta cenu. Taču dažas nedēļas vēlāk, 4. oktobrī sasniedzot maksimumu 21.23 USD/oz robežā, sudraba cena atgriezās sākotnējās pozīcijās. Tāpēc pagaidu atveseļošanās nav noturīgs signāls, kas apstiprinātu korekcijas beigas.

XAG USD 5 - 19 октября 2022

Situācijas novērtējums

Eiro valūtā zelta un sudraba cenas turas daudz labāk un dod cerību uz portfeļa stabilitāti.

Dārgmetāli joprojām atrodas nogaidošā stāvoklī, jo zelts un sudrabs, visticamāk, būs pirmie, kas reaģēs uz izmaiņām ASV FRS politikā. Analītiķi saka, ka FRS būs spiesta strauji samazināt procentu likmes un veikt apjomīgus pasākumus, lai nodrošinātu likviditāti 2023. gada pirmajā pusē, ko veicinās kredītu tirgu sabrukums un straujš bezdarba pieaugums.

1 unces zelta monēta — Austrālijas Lunārs 2023 — Truša (Zaķa) gads Ir noliktavā

1 unces zelta monēta — Austrālijas Lunārs 2023 — Truša (Zaķa) gads

Pārdodam 2485,66 € 2219 2219,00 2485.66 2485,66
Mēs pērkam 2219,00
Salīdzināt Paziņojums
par cenu
Pievienot grozam

_____________________

Atruna
Rakstu sagatavoja Tavex Latvija Mārketinga departaments. Pirms investīciju zelta izvēles izvērtējiet šādus riskus:

 • Nav ieteicams visus savus ietaupījumus ieguldīt zeltā zelta cenas nepastāvības dēļ.
 • Izvēlieties zeltu tikai tad, ja esat pārliecināts, ka ieguldītie līdzekļi tuvāko 5 gadu laikā nebūs nepieciešami ikdienas tēriņiem.
 • Vēsturiskā zelta atdeve negarantē identiskus rezultātus nākotnē.
 • Finanšu koncerns Tavex Group ir vienīgais oficiālais investīciju zelta rūpnīcu Valcambi SA, PAMP SuisseThe Perth MintThe Royal MintAustrian Mint un Rand Refinery pārstāvis Baltijas valstīs un Skandināvijā.
Zelta cena (XAU-EUR)
2181,03 EUR/oz
  
+ 35,49 EUR
Sudraba cena (XAG-EUR)
27,63 EUR/oz
  
+ 0,66 EUR

Jums būs interesanti lasīt arī