fbpx
Izveidot jaunu Brīdinājumu par cenu

Dārgmetālu tirgus pārskats 2022. gada 20.–31. oktobris

Zelta cena (XAU-EUR)
2151,85 EUR/oz
  
- 8,05 EUR
Sudraba cena (XAG-EUR)
27,99 EUR/oz
  
- 0,13 EUR
Dargmetalu tirgus parskats-oktobris-novembris-xag-usd

Cena par zelta unci ir pieaugusi no 1630 USD līdz 1639 USD, 26. oktobrī sasniedzot pat 1668 dolārus, taču korekcija šo situāciju ātri izlaboja. Zelta cena ir “iestrēgusi” šaurā diapazonā. Mēs to novērojam kopš šī gada septembra vidus. Zeltam ir nepieciešams trigeris, lai izkļūtu no šī diapazona, piemēram, paaugstināta pieprasījuma ietekme vai izmaiņas ģeopolitiskajā un globālajā ekonomiskajā situācijā.


ASV

Šo trešdien ir sagaidāms, ka FRS atkal paaugstinās procentu likmes, tāpēc tagad ir vērojams pārdošanas darījumu spiediens. Pēdējās nedēļās zeltu ir “iedvesmojušas” ziņas par iespējamu FRS veikto procentu likmju paaugstināšanas tempa pārskatīšanu.

Ja trešdien, 2. novembrī, paziņotā FRS pozīcija signalizēs par to, ka ASV monetārās politikas stingrības temps samazināsies, tad varēsim rēķināties ar zelta cenas pieaugumu.

dargmetalu parskats oktobris xau usd

Eiropas Savienība

Zelts eiro izteiksmē ir atlēcis no trīs mēnešu zemākā līmeņa pagājušajā nedēļā, jo eirozonas inflācija turpina pieaugt.

Pirmdien ES oficiālās statistikas aģentūra Eurostat paziņoja, ka provizoriskie dati liecina, ka ES patēriņa cenu indekss oktobrī sasniedza jaunu rekordaugstu līmeni – 10,7% gadā. Dati izrādījās daudz sliktāki, nekā tika gaidīts – ekonomisti rēķinājās ar maksimālo līmeni 9,9% apmērā.

Bezprecedenta enerģijas cenu kāpuma dēļ Eiropas inflācija ir pārsniegusi 10% slieksni. Enerģijas patēriņa cenu indekss oktobrī pieauga par 41,9%, salīdzinot ar 40,7% septembrī. Tajā pašā laikā pārtikas cenas pieauga par 13,1%, salīdzinot ar iepriekšējo līmeni – 11,8%.

Ekonomisti sagaida, ka jaunākie inflācijas dati liks ECB turpināt agresīvu procentu likmju paaugstināšanu pat tad, kad mūsu reģiona ekonomika nonāks recesijā. Pagājušās nedēļas ceturtdienā, pēc procentu likmju paaugstināšanas par 75 bāzes punktiem, ECB prezidente Kristīne Lagarda sacīja, ka komitejas uzmanības centrā joprojām paliek inflācijas kontrole.

“Pašreizējā nenoteiktības stāvoklī, kad pie apvāršņa draud recesija un tās iespējamība acīmredzami palielinās, ikvienam ir jādara savs darbs.”

Mūsu uzdevums ir cenu stabilitāte. Tas ir mūsu galvenais uzdevums, un mēs esam tam piesaistīti.

informēja Lagarda.

Tikmēr eksperti sagaida, ka likmes līdz 2023. gada vidum pieaugs līdz 3%.

Starptautisku ekspertu viedoklis

Pašreizējā cenu krituma apstākļos investori pamet ETF, taču pieprasījums pēc fiziskā zelta joprojām ir augsts. Iepriekš rakstījām par ievērojamu fiziskā zelta pieaugumu Āzijas reģionā. Pasaules Zelta padome (WGC) prognozē, ka fiziskā zelta pieprasījums Indijā 2022. gadā sasniegs 750 tonnas, kas ir tikai nedaudz mazāk nekā 2021. gada pieprasījuma rādītājs – 800 tonnas.

Londonas dārgmetālu tirgus asociācijas (LBMA) eksperti nonākuši pie secinājuma, ka zelta cena 2023. gadā spēs pieaugt par 10%. Šādu pozitīvu prognozi viennozīmīgi ietekmēja situācija ar stabilu pieprasījumu pēc fiziskā zelta. Izmantojot zelta cenas korekciju, Ķīna šā gada trešajā ceturksnī iegādājās tik daudz zelta juvelierizstrādājumu, ka tas daļēji kompensēja iepriekšējo ceturkšņu kautrīgos rezultātus. Nākotnē šis faktors potenciāli varētu atbalstīt zelta cenu diezgan augstā līmenī.

zelta cena valūtās

Ko sagaidīt?

Ilgstošā augstā inflācija, savienojumā ar nepārtrauktu dolāra nostiprināšanos, ir izraisījusi spēcīgu investoru “aizplūšanu” no ETF. Saskaņā ar Standard Chartered dārgmetālu pētījumu izpilddirektora teikto, pieprasījumu līdzsvaro spēcīgais pieprasījums fiziskā zelta tirgū.

Standard Chartered pārstāvis sacīja, ka viņi sagaida, ka pārējā gada laikā turpināsies ETF aizplūšana, kas radīs spiedienu uz zelta cenu, taču nākamgad tiek gaidīts neliels neto pieplūdums. “Pagrieziena punkts notiks, kad FRS mainīs savu nostāju un demonstrēs stingrības mazāku agresivitāti. Dolāra stiprums, visticamāk, turpināsies arī nākamajos mēnešos,” pagājušajā nedēļā informēja Standard Chartered pārstāvis.

Lielbritānijas Elizabete II — zelta suverēns 2022 Nav noliktavā

Lielbritānijas Elizabete II — zelta suverēns 2022

511.38 511,38 547.28 547,28
Mēs pērkam 511,38
Salīdzināt Paziņojums
par cenu
Pievienot grozam

_____________________

Atruna
Rakstu sagatavoja Tavex Latvija Mārketinga departaments. Pirms investīciju zelta izvēles izvērtējiet šādus riskus:

  • Nav ieteicams visus savus ietaupījumus ieguldīt zeltā zelta cenas nepastāvības dēļ.
  • Izvēlieties zeltu tikai tad, ja esat pārliecināts, ka ieguldītie līdzekļi tuvāko 5 gadu laikā nebūs nepieciešami ikdienas tēriņiem.
  • Vēsturiskā zelta atdeve negarantē identiskus rezultātus nākotnē.
  • Finanšu koncerns Tavex Group ir vienīgais oficiālais investīciju zelta rūpnīcu Valcambi SA, PAMP SuisseThe Perth MintThe Royal MintAustrian Mint un Rand Refinery pārstāvis Baltijas valstīs un Skandināvijā.
Zelta cena (XAU-EUR)
2151,85 EUR/oz
  
- 8,05 EUR
Sudraba cena (XAG-EUR)
27,99 EUR/oz
  
- 0,13 EUR

Jums būs interesanti lasīt arī