fbpx
Izveidot jaunu Brīdinājumu par cenu

Dārgmetālu tirgus pārskats – 2020. gada jūnijs

Zelta cena (XAU-EUR)
2221,55 EUR/oz
  
+ 32,44 EUR
Sudraba cena (XAG-EUR)
28,96 EUR/oz
  
+ 1,64 EUR
Galvenie notikumi, kas ietekmēja dārgmetālu tirgu:
  • 2. un 3. jūnijā dārgmetālu cenas samazinājās akciju vērtību pieauguma laikā, neskatoties uz novājinātu ASV dolāru un ASV pilsoņu nemieriem, kā arī spriedzi starp Ķīnu un ASV tirdzniecības līguma jautājumā.
  • 5. jūnijā tika publicēti ASV un Kanādas darba tirgus dati. ASV – bezdarba līmenis samazinājās no rekordlīmeņa 14,7% līdz 13,3%, neskatoties uz ārkārtīgi negatīvajām cerībām – bezdarba līmeņa turpmāku pieaugumu līdz 19,8%. ASV nelauksaimniecības ekonomikas nozarēs nodarbināto skaita izmaiņas pēc straujā krituma maijā par 20 687 tūkstošiem uzrādīja pieaugumu par 2,509 tūkstošiem. Kanāda – bezdarba līmenis pieauga no 13% līdz 13,7%, analītiķi gaidīja pieaugumu līdz 15%. Nodarbināto skaita izmaiņas uzrādīja pozitīvu dinamiku un sastādīja 289,6 tūkstošus, mēnesi iepriekš nodarbināto skaits bija samazinājies par gandrīz 2000 tūkstošiem. Pēc vērtību krituma jūnija pirmajā nedēļā dārgmetālu cenas atkal sāka nostiprināties.
  • 8.- 9. jūnijs – tirgus dalībnieki gaidīja Federālo rezervju sistēmas lēmumu par monetāro politiku. Komitejas sēde norisinājās divas dienas un lēmums tika publicēts trešdien, 10. jūnijā. Sakarā ar ārkārtīgi negatīvo pandēmijas ietekmi uz ASV ekonomiku, analītiķi pieļāva kārtējo likmju samazināšanas iespēju, taču jau negatīvu rādītāju zonā, savukārt publicētie darba tirgus dati liecināja, ka situācija nepasliktinās un, iespējams, nebūs nepieciešami ekonomikas stiprināšanas pasākumi. Tā tas arī notika, taču FRS priekšsēdētājs Pauels norādīja uz ārkārtīgi augstu bezdarba līmeni, kura, iespējams, nav novērtēta par 3%, inflācijas samazināšanu ievērojami zemāk par mērķa lielumu – 2%, kā arī gatavību veikt jebkādus pasākumus ekonomikas atbalstīšanai.
  • 19. jūnijā sācies kārtējais dārgmetālu pirkšanas vilnis, kas saistīts ar satraukumu par situācijas pasliktināšanos saistībā ar pandēmiju un otro infekcijas vilni valstīs, kur situācija jau bija uzlabojusies vai vismaz stabilizējusies. Saslimstības līmeņa paaugstināšanās var novest pie kārtējiem valstu bloķēšanas pasākumiem, kas atkal ievērojami ietekmēs pasaules ekonomiku. ASV joprojām ir vadošā valsts inficēto skaitu ziņā, arvien vairāk štatu izsludina trauksmi, ko pastiprina protesti un nemieri valstī.
  • 22. jūnijā zelta un sudraba cenas nostiprinājās pēc ziņojuma, ko saņēmuši dienu iepriekš no Pasaules Veselības organizācijas par strauju infekcijas izplatības pieaugumu Ziemeļamerikā un Dienvidamerikā.
  • Jūnija beigās izskanēja pieaugošu risku ietekme. Palielinās varbūtība, ka piemeklēs otrs koronavīrusa vilnis, pasaules ekonomikā vērojama lejupslīde, kā arī vairākkārt tiek atlikts termiņš iespējamai tendences maiņai vīrusa apkarošanā. Viss iepriekš minētais stimulē izvairīšanos no riskiem tirgū, un, kā tas vēsturiski ir izveidojies, protams, dārgmetāli būs tā osta, kurp visi dosies nestabilitātes un panikas laikā.

Zelts

XAU/USD (+2,92% jūnijā)

Zelts turpina nostiprināties. Vērts atzīmēt, ka jebkādas korekcijas veicina strauju pieprasījumu palielināšanos pēc dārgmetāliem, kas noved pie kārtējā vairāku gadu maksimumu atjaunošanas. Gadījumā, ja situācija ar koronavīrusa pandēmiju pasaulē pasliktināsies vēl vairāk un veidosies jauni tās izplatīšanas antirekordi, dārgmetālu cenām turpmāk ir visas iespējas kāpt.

Tehniski pāris, zelts ASV dolāros, jau nostiprinās virs kārtējiem svarīgiem līmeņiem.

Pāris jūniju noslēdza jau pretestības zonā 1770-1830 $/oz. Par turpmāku pretestības līmeni var kļūt tikai vēsturiskais maksimums 1900–1920 $/oz apgabalā.

No atbalsta līmeņiem ir vērts atzīmēt 1670 $/oz, kā arī dziļākas korekcijas gadījumā 1550 $/oz.

 XAU/EUR (+1,75% jūnijā)

Zelts eiro valūtā pēc korekcijas jūnija sākumā un 1,492 €/oz atbalsta līmeņa sasniegšanas, atkal nostiprinājās, taču vēl nav sasniedzis vērtības maksimumu. Gadījumā, ja vērtība pieaug, kāpumu var ierobežot 1665 €/oz robeža. Kārtējās korekcijas gadījumā ir vērts pievērst uzmanību atbalstam 1430 un 1395 €/oz apgabalā.

Sudrabs

XAG/USD (+1,96% jūnija)

Sudrabs ASV dolāros paliek sešu gadu vērtības diapazonos. Gadījumā, ja robežas tiek pārvarētas un cena nostiprinās virs 20 $/oz, sudrabs var gūt labu stimulu jaunu virsotņu sasniegšanā. Zemākais diapazons sudrabam ASV dolāros ir 13–14 $/oz. Gadījumā, ja tiek sasniegts dotais apgabals, var sagaidīt vērtību pieaugumu.

 

XAG/EUR (+0,81% jūnijā)

Sudrabs eiro valūtā – situācija ir identiska XAG/USD. Pāris ir ieslēgts savos diapazonos. Diapazona apakšējais līmenis ir 11,70 – 12,00 €/oz, bet augšējais – 17,50 – 18,30 €/oz.

_____________________________

Atruna
Ziņojums sagatavots, kā mārketinga paziņojums, vienīgi informācijas nolūkos. Šajā ziņojumā iekļauto informāciju vai viedokļus (neskatoties uz informācijas avotu) nevajadzētu uztvert kā ierosinājumu, padomu vai aicinājumu veikt jebkura finanšu instrumenta pirkšanas vai pārdošanas piedāvājumu. Šajā pārskatā ietvertā informācija nesatur ieteikumus nedz ieguldījumu, nedz nodokļu jautājumos, un tajā netiek ņemti vērā konkrēti investīciju mērķi, tieksme pēc riska un ziņojuma saņēmēja finansiālais stāvoklis. Šo ziņojumu nedrīkst izplatīt, kopēt, pavairot vai mainīt bez uzņēmuma iepriekšējas rakstiskas piekrišanas. Papildu informāciju, kuru, lai izvairītos no iespējamām neprecizitātēm, nevar uzskatīt par ieteikumu un / vai padomu, var saņemt no uzņēmuma pēc pieprasījuma.

Jums būs interesanti lasīt arī