fbpx
Izveidot jaunu Brīdinājumu par cenu

Dārgmetālu tirgus pārskats – 2020. gada februāris

Zelta cena (XAU-EUR)
2151,85 EUR/oz
  
- 1,26 EUR
Sudraba cena (XAG-EUR)
27,99 EUR/oz
  
+ 0,14 EUR
dārgmetālu tirgus pārskats
Dārgmetālu cenām februārī bija dažādvirzienu dinamika. Mēneša lielāko daļu dinamika bija pozitīva, īpaši attiecībā uz zelta cenu nostiprināšanos, taču noslēdzies mēnesis ir ar ievērojamu cenu korekciju.
Galvenie notikumi, kas ietekmēja dārgmetālu tirgu:
  • februārī tika publicēti ASV un Kanādas darba tirgus dati. Neskatoties uz to, ka šomēnes publikācija neizraisīja krasas cenu svārstības, ir vērts atzīmēt:

 – bezdarba samazinājums Kanādā no 5,6% līdz 5,5% un nodarbinātības izmaiņas par +34,5 tūkstošiem salīdzinājumā ar prognozētiem +15 tūkstošiem;

 – bezdarba līmeņa pieaugums ASV no 3,5% līdz 3,6%, taču ir pozitīvi dati par nodarbinātību nelauksaimniecības ekonomikas nozarēs, pieaugums par 225 tūkstošiem salīdzinājumā ar gaidīto 150 tūkstošu vietu pieaugumu.Turpinājumā, līdz februāra 20-tiem datumiem, zelts, tāpat kā sudrabs, pakāpeniski nostiprinājās. Dārmetālu, kā drošu patvērumu instrumentiem, galvenais cenu pieauguma virzītājspēks ir notikumu attīstība ap koronavīrusu (COVID-19). Eksperti uzrauga vīrusa izplatību citos reģionos, kā arī saslimušo un atveseļojušos skaitu. Protams, cīņa pret vīrusu ietekmēs pasaules ekonomikas izaugsmes tempus, īpaši ņemot vērā, ka vajadzības gadījumā tiek bloķētas veselas pilsētas. Lejupslīde galvenokārt skars ražošanu, starptautisko tirdzniecību, tūrismu un pārvadājumus. Īpaši ņemot vērā, ka visu pagājušo gadu bija runas par tirdzniecības karu starp Amerikas Savienotajām Valstīm un Ķīnu, valstu pārstāvji jau sāka izlīguma posmu, tad parādījās vīruss, kas saasināja jau tā nestabilo situāciju.

  • 24. februārī dārgmetālu cenas turpināja nostiprināties. Zelts maksimuma punktā sasniedza 1689 ASV dolārus par unci un 1560 EUR par unci. Sudrabam, savukārt, nebija vērojams tāds vērtības pieaugums, kā zeltam, un tas joprojām palicis līdz galam nenovērtēts. Zelta pieaugums galvenokārt ir saistīts ar koronavīrusa izplatību citās valstīs, kā arī ārkārtīgi straujo kritumu akciju tirgos. Vēlāk pēcpusdienā sākās metālu cenu korekcija.
  • 25. februāris – 28. februāris, korekcija turpinājās. Neskatoties uz situācijas pasliktināšanos saistībā ar vīrusa izplatīšanos Itālijā un Irānā, kā arī pastāvīgo pieprasījumu pēc metāliem kā mazāk riskantiem aktīviem, cenas strauji saruka. Kritums ir saistīts ar peļņas fiksēšanu, lai segtu zaudējumus, ko veidojušas citas pozīcijas.
  • Ņemot vērā ekonomikas cikliskumu un ka, saskaņā ar teoriju, 2020. – 2021. gadi kļūs par kārtējā krīzes sākuma periodu, daudziem rodas jautājums, kas izraisīs kārtējo globālo “restartēšanu”. Pasaules vadošās lielvalstis ir ieslīgušas savās parādsaistībās un visi saprot, ka tās nekad netiks dzēstas. Par pagājušo mēnesi vien Ķīna palielināja naudas piedāvājumu par 750 miljardiem ASVdolāriem. Mūsdienu finanšu sistēma atgādina “finanšu piramīdu”, laikā kad ir nepieciešams pastāvīgi piesaistīt jaunus līdzekļus, lai segtu iepriekšējās saistības. Agrāk vai vēlāk, ņemot vērā ekonomikas stimulēšanas tempus un parāda pieaugumu, būs jāatrod iemesls parādu norakstīšanai. Vēsturiski vienmēr bija ērti to darīt nepārvaramas varas laikā, vai tās būtu kataklizmas, militāras operācijas vai apvērsumi.

Zelts

XAU/USD (februārī -0.26%) 

Kārtējais zelta pieprasījuma vilnis ir novedis pie peļņas fiksēšanas robežas. Zelts dolāros piektdienas laikā, 28. februārī, zaudēja visu vērtības pieaugumu par februāri (kas sastādīja vairāk nekā 6%). Dotās kustības ir loģiskas un, pat ņemot vērā pozīciju slēgšanu, pieprasījums pēc zelta joprojām saglabājas augsts.

Zelts dolāros jau ir sasniedzis pirmo korekcijas līmeni 1550-1563 $/oz.

Nākamais atbalsta līmenis, kam jāpievērš uzmanība ir 1487 $/oz robeža.

 

 XAU/EUR (februārī +0.30%)

Zelts eiro valūtā atkal atjaunoja vēsturiskos maksimumus un augstākajā punktā sasniedza 1560 €/oz. Situācija ir līdzīga XAU/USD, pāris tiek koriģēts pēc tam, kad tirdzniecības dalībnieki ir nofiksējuši peļņu.

Pāris atrodas atbalsta zonā, tagad galvenais jautājums ir, vai pāris spēs noturēties, vai arī notiks vēl dziļāka korekcija, pēc kuras atsāksies intensīva zelta pirkšana.

Papildus līmenim 1430 €/oz, jāatzīmē 1385 €/oz un 1350 €/oz – atbalsta līmeņi, kuri var kļūt par korekcijas pagrieziena punktiem.

 

Sudrabs

XAG/USD (februārī -7.66%)

No visiem apskatītiem pāriem, vislielākā korekcija atzīmēta sudraba vērtībai ASV dolāros. Vairāk nekā 3 gadus pāris nevar nostiprināties virs 18,50 $/oz līmeņa, kas kopā ar 20,30 $/oz līmeni ir “klupšanas akmens” turpmākam kāpumam.

No tehniskajiem līmeņiem uzmanība jāpievērš:

 – atbalstiem 16.05 – 16.56 $/oz un 13.75 $/oz apgabalos.

 – pretestībām 18,50 $/oz un 20,30 $/oz robežās.

 

 

XAG/EUR (februārī -7,14%)

Globāli pāris turpina tirdzniecību diapazonā no 2019. gada augusta. Mēģinājums pārvarēt pretestības līmeni 17,50 €/oz nav izdevies, pāra vērtība kristusies līdz diapazona apakšējai robežai – 15 €/oz. Tuvākais atbalsta līmenis atrodas 12.93 un 12.00 €/oz robežās. Pretestības līmeņi izvietojušies 17.50 – 18.30 € / oz apgabalā.

 

 

 

 

_____________________________

Atruna
Ziņojums sagatavots, kā mārketinga paziņojums, vienīgi informācijas nolūkos. Šajā ziņojumā iekļauto informāciju vai viedokļus (neskatoties uz informācijas avotu) nevajadzētu uztvert kā ierosinājumu, padomu vai aicinājumu veikt jebkura finanšu instrumenta pirkšanas vai pārdošanas piedāvājumu. Šajā pārskatā ietvertā informācija nesatur ieteikumus nedz ieguldījumu, nedz nodokļu jautājumos, un tajā netiek ņemti vērā konkrēti investīciju mērķi, tieksme pēc riska un ziņojuma saņēmēja finansiālais stāvoklis. Šo ziņojumu nedrīkst izplatīt, kopēt, pavairot vai mainīt bez uzņēmuma iepriekšējas rakstiskas piekrišanas. Papildu informāciju, kuru, lai izvairītos no iespējamām neprecizitātēm, nevar uzskatīt par ieteikumu un / vai padomu, var saņemt no uzņēmuma pēc pieprasījuma.

Zelta cena (XAU-EUR)
2151,85 EUR/oz
  
- 1,26 EUR
Sudraba cena (XAG-EUR)
27,99 EUR/oz
  
+ 0,14 EUR

Jums būs interesanti lasīt arī