fbpx
Izveidot jaunu Brīdinājumu par cenu

Dārgmetālu tirgus pārskats – 2020. gada aprīlis

Zelta cena (XAU-EUR)
2151,85 EUR/oz
  
- 1,26 EUR
Sudraba cena (XAG-EUR)
27,99 EUR/oz
  
+ 0,14 EUR
Zelts un sudrabs noslēdza aprīli ar vērtību kāpumu, vidēji gūstot aptuveni 7% pieaugumu.
Visa uzmanība tiek pievērsta centrālo banku un valdību rīcībai cīņā pret koronavīrusa pandēmiju.
Galvenie notikumi, kas ietekmēja dārgmetālu tirgu:
  • 2. aprīlī tika publicēti dati pēc sākotnēja bezdarbnieku pabalsta pieteikumu skaita nedēļas laikā. Pagājušajā mēnesī dati pārspēja visus antirekordus, un tendence turpinājās arī aprīlī. 26. martā, pēc ASV Nodarbinātības departamenta datiem, pieteikumu skaits sastādīja 3283 tūkstošus, taču tas bija vēl tikai sākums, aprīļa sākumā sākotnējo pieteikumu skaits nedēļas laikā palielinājās par 6648 tūkstošiem.
  • 3. aprīlī publiskoti ASV darba tirgus dati. Rādītāji izrādījušies ievērojami sliktāki pat par negatīvām prognozēm. Bezdarba līmenis pieauga no 3,5% līdz 4,4% (prognozēja 3,8%), un darba vietu skaits nelauksaimniecības ekonomikas nozarēs samazinājās par 701 tūkst., salīdzinot ar pieaugumu par 275 tūkstošiem mēnesi iepriekš.
  • 9. aprīlis, saskaņā ar Kanādas statistikas pārvaldes datiem, bezdarba līmenis martā pieauga no 5,6% līdz 7,8%, un nodarbināto skaits samazinājās par 1010,7 tūkstošiem. Tāpat, saskaņā ar publicētiem datiem par sākotnējiem pieteikumiem uz pabalstiem ASV: iepriekšējās nedēļas rādītājs tika pārskatīts no 6648 līdz 6867 tūkstošiem, kā arī aprīļa pirmajā nedēļā pieteikumu skaits bija 6606 tūkstoši, kas bija zemāks par gaidītiem 5250 tūkstošiem.
  • 13. – 14. aprīlī dārgmetālu cenas nostiprinājās, satraucoties par turpmāku globālās ekonomikas izaugsmes palēnināšanos, kā arī pieņemot pasākumus ekonomikas stimulēšanai cīņai pret pandēmijas izraisīto lejupslīdi (ASV paziņoja par stimulu paketi USD 2,3 triljonu apmērā, bet Eiropa “drukās” 500 miljardus). Kā tas nereti notiek, monetārās politikas atvieglošanas gadījumā investori dod priekšroku mazāk riskantiem instrumentiem, tādiem kā zelts.
  • 16. aprīlī uzmanība atkal tika vērsta pieteikumiem uz pabalstiem ASV, kuru skaits aprīļa otrajā nedēļā sasniedza 5,245 tūkstošus, kas ir nedaudz mazāk nekā pēdējās divās nedēļās, bet katrā ziņā norāda uz ārkārtēju ekonomisko ievainojamību. Aprīļa trešajā nedēļā tas bija 4427 tūkstoši, bet ceturtajā nedēļā – 3839 tūkstoši.
  • 21. aprīlis, vērts atzīmēt ārkārtīgi straujo naftas cenu kritumu. Maija naftas fjūčeru cenas ASV samazinājās līdz -40 dolāriem par barelu, kas ir rekordliels kritums zemāka patēriņa un ārkārtīgi lielā piedāvājuma dēļ.

Uz 1. maiju saslimušo skaits ar COVID-19 sasniedza 3,4 miljonus, no kuriem gandrīz trešdaļa ir ASV iedzīvotāji. Jāatzīmē, ka 1. aprīlī inficēto skaits bija tikai 940 tūkstoši, bet mēnesi iepriekš – mazāk nekā 90 tūkstoši. Daudzi analītiķi un virusologi prognozē ilgtermiņa cīņu ar vīrusu, un turpmāk arī pandēmijas radītu ekonomisku seku novēršanu.

Zelts

XAU/USD (+6,94% aprīlī)

Zelts, tāpat kā sudrabs, aprīlī nostiprinājās. Zelts dolāros sasniedza 2012. gada beigu cenu līmeni, kad maksimālā cena sasniedza 1747 $/oz. Nenoteiktību apstākļos, ko tirgū rada pandēmija, kā arī pieaugošais pieprasījums pēc drošākiem aktīviem, dārgmetāliem ir ievērojams vērtību pieauguma potenciāls. Jāsaprot, ka pašreizējos pasaules apstākļos kāpums nebūs īpaši straujš, ņemot vērā jau tā nopietnu kāpumu pagājušo pusotru gadu laikā, taču nestabilitāte un pasaules recesijas riska paaugstināšanās stimulēs vismazāk riskantu aktīvu meklējumus.

Pēc straujā kāpuma mēneša sākumā zelts tirgojas 1680–1730 $/oz robežās.

Kāpums ir iespējams, ja vērtība nostiprinās virs 1730 $/oz vai pie potenciālas korekcijas līdz 1620 vai 1550 $/oz līmeņiem. Svarīga pretestības zona atrodas vēsturisko maksimumu apgabalā 1830–1920 $/oz.

 

 

XAU/EUR (+7,77% aprīlī)

Zelts eiro valūtā aprīlī atjaunoja vēsturisko maksimumu un sasniedza augstāko punktu – 1 612 €/oz.

Korekcijas gadījumā, ja vērtība krīt zemāk par 1520 €/oz, varētu sagaidīt, ka kritums turpināsies līdz 1470 €/oz vai līdz 1430 €/oz. Abi šie līmeņi kalpo par tehnisko atbalstu, pēc kuru sasniegšanas varētu sagaidīt pieprasījuma pieaugumu pēc pirkuma.

 

Sudrabs

XAG/USD (+6,88% aprīlī)

Sudrabs atguva iepriekš zaudētās pozīcijas.
Tehniski pāris ieslodzīts gan atbalsta, gan pretestības līmeņos.

SAtbalsta līmenis izvietojas 16,75 $/oz apgabalā. Pat samazinoties cenām vēl zemāk, pārim ir labs kāpuma un atgūšanās potenciāls.
Vērtības pieaugumu ierobežo pretestības 15,88 / oz, 16,50 $/oz un tālāk 18,50 $/oz līmeņos. Ja nostiprinās augstāk par kādu no iepriekšminētajiem līmeņiem, paveras potenciāls turpmākam kāpumam.

 

XAG/EUR (+7,75% aprīlī)

Sudrabs attiecībā pret eiro nostiprinājās vairāk nekā pret ASV dolāriem, taču tam ir virkne tuvu izvietojušos pretestības līmeņu.
No pretestībām vērts pievērst uzmanību 15,00 € / oz, 17,50 € / oz un 18,30 € / oz līmeņiem.
Atbalsta apgabals ir 11,70-12,00 € / oz – pāris nav nostiprinājies zem šī līmeņa kopš 2010. gada un, ņemot vērā ārkārtīgi negatīvās pasaules ekonomikas prognozes, nav pamatojuma tik straujam cenu un pieprasījuma kritumam.

_____________________________

Atruna
Ziņojums sagatavots, kā mārketinga paziņojums, vienīgi informācijas nolūkos. Šajā ziņojumā iekļauto informāciju vai viedokļus (neskatoties uz informācijas avotu) nevajadzētu uztvert kā ierosinājumu, padomu vai aicinājumu veikt jebkura finanšu instrumenta pirkšanas vai pārdošanas piedāvājumu. Šajā pārskatā ietvertā informācija nesatur ieteikumus nedz ieguldījumu, nedz nodokļu jautājumos, un tajā netiek ņemti vērā konkrēti investīciju mērķi, tieksme pēc riska un ziņojuma saņēmēja finansiālais stāvoklis. Šo ziņojumu nedrīkst izplatīt, kopēt, pavairot vai mainīt bez uzņēmuma iepriekšējas rakstiskas piekrišanas. Papildu informāciju, kuru, lai izvairītos no iespējamām neprecizitātēm, nevar uzskatīt par ieteikumu un / vai padomu, var saņemt no uzņēmuma pēc pieprasījuma.

Zelta cena (XAU-EUR)
2151,85 EUR/oz
  
- 1,26 EUR
Sudraba cena (XAG-EUR)
27,99 EUR/oz
  
+ 0,14 EUR

Jums būs interesanti lasīt arī