fbpx
Izveidot jaunu Brīdinājumu par cenu

Dārgmetālu tirgus pārskats – 2019. gada jūlijs

Publicējis Tavex sadaļā Aktualitātes, Finanšu ziņas 15.08.2019
Zelta cena (XAU-EUR)
2215,25 EUR/oz
  
+ 16,13 EUR
Sudraba cena (XAG-EUR)
26,82 EUR/oz
  
+ 0,09 EUR

Jūlijs iezīmējies ar dārgmetālu pozitīvās dinamikas turpināšanos. Visnozīmīgākais pieaugums bija sudrabam, īpaši eiro valūtā, kur vērtības pieaugums sastādīja vairāk nekā 9% mēnesī.

Galvenie notikumi, kas ietekmēja dārgmetālu cenu dinamiku jūlijā:

 • Mēneša pirmajā dienā dārgmetālu cenas grafikā piedzīvoja lejupslīdi pēc pozitīvām ziņām par ASV un Ķīnas gatavību turpināt sarunas par tirdzniecības nolīgumu. Šīs ziņas pozitīvi ietekmēja ASV valūtu, kā arī valdības obligāciju ienesīgumu.
+ Rādīt vairāk

 • 2. jūlijā, sarūkot dolāra vērtībai, kā arī cerībām uz tirdzniecības nolīgumu un FED zemāku likmju pieauguma iespējamību, dārgmetāli atguva iepriekš zaudētās pozīcijas.
 • 5. jūlijā visa uzmanība tika koncentrēta uz ASV darba tirgus datiem. Neskatoties uz bezdarba līmeņa pieaugumu no 3,6% līdz 3,7%, tirgus dalībnieki lielāku uzmanību pievērsa datiem par nodarbinātību ekonomikas nelauksaimniecības nozarēs – dati liecināja par nodarbinātības pieaugumu par 224 000 darbavietām, kas ir vairāk par gaidītiem 160 000 darbavietām un vēl jo vairāk augstāks, nekā pagājušajā mēnesī – aptuveni 72 000 darbavietas. Pozitīvie dati nedaudz samazināja cerību līmeni uz likmju samazināšanu no FED, kas pozitīvi ietekmēja ASV nacionālās valūtas maiņas kursu.
 • Tāpat no svarīgiem notikumiem ir vērts atzīmēt Eiropas Centrālās bankas 25. jūlija lēmumu un Federālo rezervju sistēmas lēmumu par procentu likmēm 31. jūlijā.
 • Tirgus dalībnieki gaidīja skaidrākas darbības no ECB un tās prezidenta, kā arī nākotnes plānus ekonomikas izaugsmes stimulēšanai. Ņemot vērā paziņotos plānus sākt nākamo kvantitatīvās mīkstināšanas kārtu, analītiķi gaidīja lielāku konkrētību un pārliecību, taču tas nenotika. Refinansēšanas likmes un noguldījumu likmes saglabājās pašreizējās vērtībās. Mario Dragi, šī brīža ECB vadītājs, oktobrī pametīs savu amatu, un ar lielu varbūtību Kristīne Lagarde kļūs par viņa pēcteci. Bet līdz vadītaja maiņai pašreizējā vadība būs spiesta spert soli, lai uzturētu un stimulētu Eiropas Savienības ekonomiku.
 • FRS monetārās politikas komitejas lēmums nebija negaidīts. Lielākā daļa analītiķu vienojās par ideju, ka tiks pieņemts lēmums pazemināt likmes par 25 bāzes punktiem – kas arī notika, likme tika samazināta no 2,5% līdz 2,25%. Lēmums tika pieņemts ar 8 balsīm pret 2, šāds lēmums ir pamatots ar šādiem faktoriem:
  – FRS nav apmierināta ar inflācijas līmeni;
  – globālās ekonomikas lejupslīdes riska pieaugums;
  – cerības uz darba izaugsmes palēnināšanos.
  Ir vērts atzīmēt, ka saskaņā ar FRS priekšsēdētāja Džeroma Pauela teikto, likmju samazināšana ir monetārās politikas pielāgošana vidējā termiņā, nevis tendences sākums.

- Rādīt mazāk

Zelts

XAU/USD (+0.16% jūlijā)

Zelts joprojām saglabā pozitīvu dinamiku, neskatoties uz vāju kāpumu jūlijā. Zelts dolāros tiek turēts virs nozīmīgā līmeņa 1400 $/oz apgabalā.

Centrālo banku tendence – pazemināt procentu likmes un izmantot papildu pasākumus ekonomikas izaugsmes stimulēšanai – palielina pieprasījumu pēc drošiem aktīviem, tai skaitā zeltu un sudrabu.

Zelts dolāros atjauno vairāku gadu maksimumus. Starp svarīgiem pretestības līmeņiem ir vērts atzīmēt:

 • 1500-1510 $/oz – psiholoģiskais līmenis, kā arī augšupejošā kanāla robeža, kas var kalpot par daļēju peļņas fiksācijas cenu garajās pozīcijās.
 • 1520-1560 $/oz – diapazona zemākā robeža, kurā zelts tika tirgots 2011 gadā.

No atbalsta līmeņiem ir vērts atzīmēt:

 • 1395–1400 $/oz – svarīgs līmenis, kuram šovasar jau vairākas reizes ir izdevies noturēties pāri no vērtību samazināšanās. Apgabals joprojām saglabā savu aktualitāti.
 • 1340-1350 $/oz – apgabals, kas apvieno vairākus tehniskos līmeņus un spēj ierobežot pāra vērtību samazināšanos pie ievērojamas korekcijas.

XAUUSDDaily-dargmetalu-tirgus-parskats-2019-juljs

XAUUSDWeekly-dargmetalu-parskats-2019-julijs

 

XAU/EUR (+2.81% jūlijā)

Zelta vērtība eiro valūtā ievērojami palielinājās, pateicoties vājiem Eiropas valūtas rādītājiem.

Pārim ir kāpuma potenciāls (būtisku notikumu dēļ) sasniegt savus globālos maksimumus 1375 €/oz apgabalā. Šis līmenis būs būtisks šķērslis kāpumam, it īpaši, ja pieauguma tempi saglabāsies pašreizējā līmenī.

No atbalsta līmeņiem ir vērts atzīmēt 1235 un 1200 €/oz robežas. Līdz ar cenu korekciju pie esošajiem līmeņiem pieaugs pieprasījums pēc dārgmetāliem.

XAUEURWeekly-dargmetalu-parskats-2019-julijs

Sudrabs

XAG/USD (+6.21% jūlijā)

Sudrabs ASV dolāros jūlijā nostiprinājās par vairāk nekā 6%, pārvarot virkni svarīgas pretestības. Atšķirībā no zelta, sudrabs ir tālu no saviem maksimumiem un tam ir nozīmīgāks kāpuma potenciāls.

 • Tagad pāris ir nostiprinājies virs 16 $/oz, un ceļš vērtību kāpumam ir atvērts līdz 17,15 $/oz.
 • No atbalsta līmeņiem uzmanība jāpievērš iepriekš minētajai zonai 16 $/oz, kā arī 15,73 $/oz – korekcijas līmenis.
 • Nozīmīgs atbalsts jau ir USD 15 $/oz apgabalā, un kritums līdz dotajai zonai, iespējams, norāda uz atgriešanos tirdzniecības diapazonos.

XAGUSDDaily-dargmetalu-parskats-2019-julijs

XAG/EUR (+9.07% jūlijā)

Jūlijā vislabākais pieaugums sudrabam bija eiro valūtā.

Kāpumu apturēja pretestības līmenis 15,00 €/oz zonā. Nostiprinoties virs šī līmeņa, ceļš vērtību kāpumam tiks atvērts līdz 15,50 €/oz un pēc tam 16,50 €/oz.

 • No atbalsta līmeņiem, ir vērts pievērst uzmanību 14,15 €/oz un vēl 13,70 €/oz – šie apgabali ir tikai tehniski, taču, ņemot vērā pamatīgu tiekšanos pēc aktīviem-patvērumiem, pirkumus var atsākt no šīm zonām.

XAGEURDaily-dargmetalu-tirgus-parksts-2019-julijs

XAGEURWeekly-dargmetalu-tirgus-parksts-2019-julijs

_____________________________

Atruna
Ziņojums sagatavots, kā mārketinga paziņojums, vienīgi informācijas nolūkos. Šajā ziņojumā iekļauto informāciju vai viedokļus (neskatoties uz informācijas avotu) nevajadzētu uztvert kā ierosinājumu, padomu vai aicinājumu veikt jebkura finanšu instrumenta pirkšanas vai pārdošanas piedāvājumu. Šajā pārskatā ietvertā informācija nesatur ieteikumus nedz ieguldījumu, nedz nodokļu jautājumos, un tajā netiek ņemti vērā konkrēti investīciju mērķi, tieksme pēc riska un ziņojuma saņēmēja finansiālais stāvoklis. Šo ziņojumu nedrīkst izplatīt, kopēt, pavairot vai mainīt bez uzņēmuma iepriekšējas rakstiskas piekrišanas. Papildu informāciju, kuru, lai izvairītos no iespējamām neprecizitātēm, nevar uzskatīt par ieteikumu un / vai padomu, var saņemt no uzņēmuma pēc pieprasījuma.

Zelta cena (XAU-EUR)
2215,25 EUR/oz
  
+ 16,13 EUR
Sudraba cena (XAG-EUR)
26,82 EUR/oz
  
+ 0,09 EUR

Jums būs interesanti lasīt arī