fbpx
Izveidot jaunu Brīdinājumu par cenu

Dārgmetālu tirgus pārskats – 2019. gada novembris

Zelta cena (XAU-EUR)
2161,46 EUR/oz
  
- 14,16 EUR
Sudraba cena (XAG-EUR)
27,49 EUR/oz
  
- 0,08 EUR

Novembrī dārgmetālu tirgū vērojama cenu korekcija.

Galvenie notikumi, kas ietekmēja dārgmetālu tirgu:

  • 1. novembrī tika publicēti ASV darba tirgus dati. Dārgmetāli reaģēja ar straujām cenu svārstībām, bet kopumā tirdzniecības diapazonus saglabāja. Dati liecināja par bezdarba pieaugumu no 3,5% līdz 3,6%, kā to bija paredzējuši analītiķi. Nelauksaimniecības ekonomikas nozarēs nodarbināto skaits pieauga straujāk, nekā gaidīja tirgus dalībnieki, un tas sastādīja 128 tūkstošus plānoto 89 tūkstošu vietā.
+ Rādīt vairāk

  • 5. novembris, dārgmetālu cenas ievērojami saruka, nostiprinoties ASV dolāram, ko veicināja ziņas un baumas par tirdzniecības sarunu virzību starp Ķīnu un ASV. Sagaidāms, ka ASV pārskatīs dažus no iepriekš ieviestajiem pasākumiem attiecībā uz Ķīnu. 2019. gada pirmajā pusē Ķīnas preču importa apjoms uz ASV sastādīja 95 miljardus ASV dolāru, kas ir ievērojami mazāk, salīdzinot ar 130 miljardiem tajā pašā laika posmā 2018. gadā. Pirmām kārtām, šajā tirdzniecībaskonfliktā cieta amerikāņu patērētāji, pieaugot cenām precēm, kuras iepriekš tika piegādātas no Ķīnas pa nostādītiem tirdzniecības ceļiem. Ķīna, ievērojami samazinot savu importu, zaudēja ievērojamu tirgus daļu, kuru, savukārt, steidzās pārņemt tādas valstis kā Taivāna un Meksika, kā arī Eiropas Savienības valstis, kuras palielināja transportlīdzekļu eksportu par 2,7 miljardiem ASV dolāru. Tirgus dalībnieki, novērtējot iespējamās izmaiņas sakarā ar tarifu samazinājumu Ķīnas precēm, daļu kapitāla novirza uz riskantākiem ieguldījumiem un atbrīvojas no droša patvēruma aktīviem.
  • 7. novembris, metālu cenas turpina samazināties. Tas saistīts ar “skriešanos” akciju tirgū, uzlabojoties pozīcijai attiecībā uz tirdzniecības vienošanās attīstību starp Ķīnu un ASV. Divas lielākās pasaules ekonomikas ir vienojušās par pakāpenisku tarifu samazināšanu. Jāatzīmē, ka dārgmetālu cenu pieaugums šogad lielā mērā ir saistīts ar ASV un Ķīnas attiecību saspīlējumu unvairākiem citiem ģeopolitiskiem notikumiem, kas ietekmēja un turpina ietekmēt pasaules ekonomikas izaugsmi.
  • 18. novembris, garastāvoklis nedaudz mainījās, pateicoties informācijai, ka Ķīnā nav pozitīva noskaņojuma attiecībā uz kompromisa meklējumiem tirdzniecības darījumā ar ASV.
  • 29. novembrī, mēneša noslēgumā, dārgmetāli atguva daļu no zaudētajām pozīcijām. Pieauguma iemesls bija ASV dolāra kritums un pieprasījuma pieaugums pēc mazāk riskantiem aktīviem.

- Rādīt mazāk

Zelts

XAU/USD (-3,19% novembrī)

Cenu korekcijas kustības zeltam turpinās. Gaidot turpmākās pasaules ekonomikas attīstības perspektīvas, tirdzniecības diapazoni sašaurinās.

Šobrīd pāris tirgojas atbalsta apgabalā USD 1460 $/oz.

Nākamie atbalsta līmeņi izvietojušies 1400 $/oz un 1350 $/oz robežās.

No tuvākajiem pretestības līmeņiem ir vērts atzīmēt 1500 (tehnisko un psiholoģisko līmeni), kā arī 1553 USD $/oz – 6 gadu maksimumu.

 

 

XAU/EUR(-2,07% novembrī)

Pāris sasniedza pirmo korekcijas līmeni 1317 €/oz apgabalā. Ir iespējama turpmāka korekcija, taču virzienus tam noteiks galvenokārt globālie notikumi un lēmumi.

Atbalsta līmeņi papildus 1317 €/oz robežai, izvietojušies 1260 €/oz un 1235 €/oz robežās.

Vērtību kāpumu ierobežo vēsturiskie maksimumi, kas tika atjaunināti šīs vasaras beigās, 1390 –1400 €/oz apgabals.

Sudrabs

XAG/USD(-6,03% novembrī)

Sudraba vērtība ASV dolāros oktobrī pieauga par vairāk nekā 6%, bet novembrī visas pozīcijas tika zaudētas, un kritums sastādīja 6,03%.

Tehniskais attēls nemainās, no svarīgiem līmeņiem uzmanība jāpievērš:
– atbalsta līmeņi atrodas 16,00 $/oz un 13,75 $/oz robežās.
– pretestības līmeņi izvietojušies 18,50 $/oz un 20,30 $/oz robežās.

 

XAG/EUR (-4,93% novembrī)

Sudrabs eiro valūtā novembrī nebija īpaši svārstīgs, bija tikai dažas kustības uz svarīgu ekonomisku notikumu fona, un atlikušajā laikā pāris tirgojies šauros diapazonos.

Tehniskie līmeņi saglabā savu aktualitāti:
– atbalsta līmeņi 15.00 €/oz, 12.93 €/oz un 12.00 €/oz robežās;
– pretestības līmenis 17.50 € / oz – 18.30 € / oz apgabalā

 

_____________________________

Atruna
Ziņojums sagatavots, kā mārketinga paziņojums, vienīgi informācijas nolūkos. Šajā ziņojumā iekļauto informāciju vai viedokļus (neskatoties uz informācijas avotu) nevajadzētu uztvert kā ierosinājumu, padomu vai aicinājumu veikt jebkura finanšu instrumenta pirkšanas vai pārdošanas piedāvājumu. Šajā pārskatā ietvertā informācija nesatur ieteikumus nedz ieguldījumu, nedz nodokļu jautājumos, un tajā netiek ņemti vērā konkrēti investīciju mērķi, tieksme pēc riska un ziņojuma saņēmēja finansiālais stāvoklis. Šo ziņojumu nedrīkst izplatīt, kopēt, pavairot vai mainīt bez uzņēmuma iepriekšējas rakstiskas piekrišanas. Papildu informāciju, kuru, lai izvairītos no iespējamām neprecizitātēm, nevar uzskatīt par ieteikumu un / vai padomu, var saņemt no uzņēmuma pēc pieprasījuma.

Zelta cena (XAU-EUR)
2161,46 EUR/oz
  
- 14,16 EUR
Sudraba cena (XAG-EUR)
27,49 EUR/oz
  
- 0,08 EUR

Jums būs interesanti lasīt arī