fbpx
Izveidot jaunu Brīdinājumu par cenu

Dārgmetālu tirgus pārskats: 10.-17. janvāris

Zelta cena (XAU-EUR)
2239,12 EUR/oz
  
+ 2,13 EUR
Sudraba cena (XAG-EUR)
26,82 EUR/oz
  
+ 0,02 EUR
dargmetalu parskats

Dārgmetālu tirgi pagājušajā nedēļā uzrādīja pozitīvu dinamiku maigākas retorikas iespaidā, kas izskanēja ASV Federālo rezervju sistēmas priekšsēdētāja Džeroma Pauela uzstāšanās laikā ASV Senāta Banku komitejas priekšā. Arī ģeopolitiskie riski turpina uzturēt pieprasījumu pēc finanšu aizsardzības aktīviem, radot papildu prēmiju zelta cenai. ASV obligāciju ienesīguma un dolāra vērtības samazināšanās ir ierobežojusi pārdošanas apjomus.

Šonedēļ tiks aizvadīta pirmā statistikas datu publiskošana par ASV IKP pieaugumu 2021. gada 4. ceturksnī. Gaidāma arī Federālās atvērtā tirgus komitejas janvāra sanāksme (25.–26. janvāris). Nedēļa tiks saīsināta, jo pirmdien ASV būs brīvdiena, kas bremzēs volatilitāti.

  • FRS vadītāja uzstāšanās runai ASV Senāta banku komitejā bija daudz maigāks tonis, nekā tirgus sākotnēji bija gaidījis.

Džeroms Pauels atzīmēja, ka monetārās politikas normalizācija, visticamāk, notiks šogad, taču ļoti zemo procentu likmju laikmets var turpināties. Viņš arī precizēja, ka FRS bilances samazināšana var sākties 2022. gadā, taču regulatoram būs nepieciešamas 2-4 sēdes, lai šajā jautājumā tiktu pieņemts lēmums. Cenu pieaugumam tiks pievērsta pastiprināta uzmanība, bet stimulu samazināšanas pasākumam nevajadzētu negatīvi ietekmēt darba tirgu.

  • ECB prezidente Kristīne Lagarda joprojām ir pārliecināta, ka inflācija 2022. gadā samazināsies, un banka ir gatava koriģēt politiku, lai sasniegtu inflācijas atskaites punktu.
  • Zelta un sudraba izstrādājumu piedāvājums arī ir samazinājies. Tas saistīts ar rafinēšanas rūpnīcu darbības apturēšanu finanšu gada beigās auditēšanas nolūkiem.

parskats-janvaris

Zelts

Zelta tirgus pagājušajā nedēļā uzrādīja mērenu svārstīgumu, atrodoties šaurā cenu diapazonā no 1810 – 1830 $/oz. Līdz nedēļas beigām cenas nostabilizējās tuvu 1820 $/oz līmenim.

UBS bankas analītiķi sagaida, ka ASV Federālo rezervju sistēma paaugstinās procentu likmes martā, jūnijā un septembrī, pēc tam 2023.-2024. gadā sekos lēnāki pieauguma tempi, ne biežāk kā divas reizes gadā. Ātrāka uzsākšana un straujāks temps nozīmē, ka tiks radīts spiediens uz zelta cenu sākot ar 2022. gada 2. ceturksni, ko pavadīs sezonāli zems pieprasījums. Tomēr tas paver potenciālu agrākam tirgus stabilizācijas un atveseļošanās posmam, sākot, aptuveni, ar 2023. gada otro pusgadu.

Sudrabs

Sudraba cenas pagājušajā nedēļā pieauga līdz 23,26 $/oz vērtībai, bet pēc tam nokritās līdz 23,02 $/oz. Cenu attiecība starp zeltu un sudrabu sastādija 79,18 (5 gadu vidējā 79,50). Sudraba cenu pieauguma temps atpaliek no zelta cenas, iespējams, dēļ lielā piedāvājuma.

_____________________________

Atruna

Ziņojums sagatavots, kā mārketinga paziņojums, vienīgi informācijas nolūkos. Šajā ziņojumā iekļauto informāciju vai viedokļus (neskatoties uz informācijas avotu) nevajadzētu uztvert kā ierosinājumu, padomu vai aicinājumu veikt jebkura finanšu instrumenta pirkšanas vai pārdošanas piedāvājumu. Šajā pārskatā ietvertā informācija nesatur ieteikumus nedz ieguldījumu, nedz nodokļu jautājumos, un tajā netiek ņemti vērā konkrēti investīciju mērķi, tieksme pēc riska un ziņojuma saņēmēja finansiālais stāvoklis. Šo ziņojumu nedrīkst izplatīt, kopēt, pavairot vai mainīt bez uzņēmuma iepriekšējas rakstiskas piekrišanas. Papildu informāciju, kuru, lai izvairītos no iespējamām neprecizitātēm, nevar uzskatīt par ieteikumu un / vai padomu, var saņemt no uzņēmuma pēc pieprasījuma.

Zelta cena (XAU-EUR)
2239,12 EUR/oz
  
+ 2,13 EUR
Sudraba cena (XAG-EUR)
26,82 EUR/oz
  
+ 0,02 EUR

Jums būs interesanti lasīt arī