fbpx
Izveidot jaunu Brīdinājumu par cenu

Dārgmetālu tehniskā analīze — marts/aprīlis 2022

Zelta cena (XAU-EUR)
2174,25 EUR/oz
  
+ 1,39 EUR
Sudraba cena (XAG-EUR)
27,31 EUR/oz
  
- 0,29 EUR
Teehniskais pārskats marts/aprīlis

Martā dārgmetāli nostiprinājās, bet aprīlī atradās zem spiediena.


Zelts

XAU/USD (+1,50% martā un -2,09% aprīlī)

Martā zelta cena dolāros sasniedza 2070 USD par unci un gandrīz sasniedza visu laiku augstāko līmeni – 2074 USD/oz. Pēc maksimumvērtību sasniegšanas sākās korekcija, pašreizējā situācijā korekcijas dziļums būs atkarīgs no globālās situācijas, tai skaitā militārās darbības, sankcijām, inflācijas un ar to saistītiem riskiem.

  • Tuvākie atbalsta līmeņi, kas varētu uzmundrināt pāri turpmākajās korekcijās ir: 1840, 1775, 1727 un 1680 $/oz.
  • Pretestības zona sākas 2030 USD/oz apgabalā un stiepjas līdz pat visu laiku augstākajām vērtībām 2074 USD/oz.

XAU USD Daily Zelts Marts, Aprīlis

xau usd weekly marts aprīlis zelts

XAU/EUR (+2,89% martā un +2,74% aprīlī)

Zelts eiro ir vienīgais no novērotajiem pāriem, kas abus mēnešus uzrādīja pieaugumu uz Eiropas valūtas kursa krituma fona.

  • Marta sākumā pāris atjaunoja savu visu laiku augstāko līmeni, un maksimumā cena pārsniedza 1900 €/oz.
  • Pēc tam, kad pāris nostiprinājās virs pretestības līmeņa 1725 €/oz, šis līmenis sāka darboties kā atbalsta līmenis un šobrīd tas notur pāri no turpmākas korekcijas pēc jauno maksimumu sasniegšanas.
  • Dziļākas korekcijas gadījumā, kad cenas līmenis varētu atrasties zem 1725 €/oz, kā nākamais atbalsta līmenis varētu būt 1650 €/oz.

XAU EUR zelts marts/aprīlis dienas

XAU EUR weekly marts/aprīlis

Sudrabs

XAG/USD (+1,43% martā un -8,31% aprīlī)

Lielākais kritums bija dolāros denominētajam sudrabam, aprīlī samazinoties par vairāk nekā 8% un sasniedzot zemāko tirdzniecības diapazonu līmeni, kas saglabājies kopš 2020. gada jūlija (22,00–28,20 USD/oz).

Cenas izaugsmes gadījumā pretestības līmenis atradīsies jau minētā diapazona robežās, savukārt nostiprināšanās gadījumā zem 22,00 $/oz  par atbalsta līmeņiem būs 22,20 un 18,50 $/oz.

XAG USD daily marts/aprīlis zelts

XAG USD weekly gold marts/aprīlis

XAG/EUR (+2,85% martā un -3,79% aprīlī)

Sudrabs eiro valūtā koriģējās mazāk un tirgojas 18,90-24,00 €/oz tirdzniecības diapazona vidū.

  • Galvenais atbalsta līmenis korekcijas gadījumā būs apgabals 18,90 €/oz, bet vēl zemākas korekcijas gadījumā – 17,50 €/oz.
  • 24,00 €/oz turpina darboties kā pretestības līmenis, tikai pārsniedzot šo vērtību sudraba cenai eiro varētu pavērties ceļš augstāk.
  • Ir vērts atzīmēt, ka šo līmeni sudrabs nevar pārspēt kopš 2012. gada, tikai nozīmīgi globāli notikumi var spēcīgi ietekmēt situāciju un dot pārliecību uz stabilu nostiprināšanos.

xag eur daily sudrabs marts/aprilis
xag eur weekly sudrabs marts/aprilis

_____________________________

Atruna

Ziņojums sagatavots, kā mārketinga paziņojums, vienīgi informācijas nolūkos. Šajā ziņojumā iekļauto informāciju vai viedokļus (neskatoties uz informācijas avotu) nevajadzētu uztvert kā ierosinājumu, padomu vai aicinājumu veikt jebkura finanšu instrumenta pirkšanas vai pārdošanas piedāvājumu. Šajā pārskatā ietvertā informācija nesatur ieteikumus nedz ieguldījumu, nedz nodokļu jautājumos, un tajā netiek ņemti vērā konkrēti investīciju mērķi, tieksme pēc riska un ziņojuma saņēmēja finansiālais stāvoklis. Šo ziņojumu nedrīkst izplatīt, kopēt, pavairot vai mainīt bez uzņēmuma iepriekšējas rakstiskas piekrišanas. Papildu informāciju, kuru, lai izvairītos no iespējamām neprecizitātēm, nevar uzskatīt par ieteikumu un / vai padomu, var saņemt no uzņēmuma pēc pieprasījuma.

Jums būs interesanti lasīt arī