fbpx
Izveidot jaunu Brīdinājumu par cenu

Dārgmetālu glabātuvju skaits pasaulē palielinās

Zelta cena (XAU-EUR)
2221,55 EUR/oz
  
+ 31,85 EUR
Sudraba cena (XAG-EUR)
28,96 EUR/oz
  
+ 1,64 EUR
Tādu investīciju instrumentu, kā sudrabu bieži mēdz aizmirst. Lielākajai sabiedrības daļai sudrabs nav tas interesantākais dārgmetāls. Tomēr tā popularitāte noteikti augs līdz ar šobrīd aktuālām tendencēm tirgū.
Kā zināms, sudrabam ir izšķiroša loma pārejā uz “zaļo ekonomiku”, jo to izmanto saules bateriju ražošanā. Tieši šī izmantošana ilgtermiņā var palielināt pieprasījumu pēc sudraba, tāpēc analītiķi ir entuziasma pilni par sudraba cenas prognozēm nākotnē. Daži no ekspertiem ir pārliecināti, ka 2021. gadā sudrabs pārspēs zeltu rentabilitātes ziņā.
Fīlips Klapveiks, “‘Precious Metals Insights Ltd” izpilddirektors:
Nākamo gadu sudraba pieprasījuma pieauguma perspektīvas izskatās ļoti daudzsološas, it īpaši, ņemot vērā tā plašo pielietojumu rūpniecībā, ieskaitot saules enerģijas ražošanu, 5G ieviešanu un autoindustrijas nozari. Ņemot vērā investīciju pieprasījuma augsto līmeni, sudraba uzglabāšanai turpmāk būs nepieciešamas lielas noliktavu platības.
Arī atsevišķu investoru interese par sudrabu visā pasaulē ir spēcīga, jo dārgmetālu cenas piedzīvo korekciju. Ražotāji un dīleri tagad veic visus nepieciešamos pasākumus, lai apmierinātu pieaugošo pieprasījumu. Pēc LBMA datiem, sudraba apjoms Liebritānijas galvaspilsētas glabātuvēs martā pieauga par 11%, sasniedzot rekordu.Tiek būvētas jaunas lielākās dārgmetālu glabātuves:
  • Singapūrā bāzētā “Silver Bullion Pte” netālu no Čangi lidostas būvē sešu stāvu lielu glabātuvi ar 15 000 tonnu sudraba kapacitāti. Pašlaik nepabeigtajā glabātuvē jau tiek uzglabātas ap 400 tonnas dārgmetālu. Šī būs lielākā dārgmetālu glabātuve. Singapūra ir stabils finanšu centrs, kas tagad kļūst par starptautisku dārgmetālu tirdzniecības centru, jo ieguldījumu zelts, sudrabs un platīns ir atbrīvoti no preču un pakalpojumu nodokļiem.
  • JM Bullion, viens no lielākajiem ASV tirgotājiem, Dalasā, Teksasā, plāno atvērt 7,6 kvadrātkilometru lielu noliktavu, kur uzglabāt sudrabu un citus dārgmetālus.
Pēc “CPM Group” analītiķa Rohita Savanta teiktā, pieprasījums pēc sudraba saistībā ar pāreju uz atjaunojamiem energoresursiem būs papildu faktors, kas paaugstinās sudraba cenas. Pēc viņa teiktā, vidējā sudraba cena šogad būs 27 ASV dolāri un tā arī pārspēs zeltu rentabilitātes ziņā.
Rakstu sagatavoja Tavex Latvia mārketinga nodaļa
Avots: livemint.com

Komentāri

Jums būs interesanti lasīt arī