fbpx
Izveidot jaunu Brīdinājumu par cenu

Cik iespējama ir zelta ieguve Vācijā?

Zelta cena (XAU-EUR)
2167,72 EUR/oz
  
- 2,99 EUR
Sudraba cena (XAG-EUR)
27,54 EUR/oz
  
- 0,07 EUR
Vācijas zelts

Vācijai ir otrās lielākās zelta rezerves pasaulē pēc ASV. 2021. gada beigās Vācijas Centrālā banka ziņoja par zelta rezervēm 3,359 tonnu apmērā. Lielākā daļa šī zelta tika saņemta no Dienvidamerikas, Ziemeļamerikas, Āfrikas un Austrālijas. Vācija nav starp galvenajām zelta ieguves valstīm pasaulē, taču šajā Eiropas valstī var atrast zeltu.

Pierakstīties jaunumu saņemšanai


Vācijā liela mēroga zelta atradņu nav, bet zelts šeit joprojām tiek iegūts, kaut zelta ieguve šeit praktiski nav attīstīta. Pat ķelti un romieši, meklējot, Vācijā atrada zeltu pirms daudziem gadsimtiem. Viduslaikos zeltu ieguva, piemēram, Eizenbergas zelta raktuvēs pie Korbahas. Tomēr politisko un ekonomisko notikumu dēļ lielākā daļa šo uzņēmumu tika slēgti 17. gadsimtā.

Vācijas upes ir izrādījušās pilnas ar zeltu un kļuva par alternatīvu zelta ieguvei no zemes dzīlēm. Daudzi zemnieki iepriekš atrada zeltu pie Reina krastiem. Mūsdienās zelts ir smilšu un grants ieguves blakusprodukts. Dārgmetāls tiek atdalīts no smilšu daļiņām, izmantojot modernas zelta siles un centrifūgas. Katru gadu rūpnīcas šādā veidā filtrē vairākus kilogramus zelta.

Dārgmetāls ir atrodams Reinā, īpaši starp Valdšutu un Maincu, kā arī upēs Harcā, Švarcvaldē, Mozeles reģionā, Bavārijas mežā un Saksijas Erzgebirgē. Lai to iegūtu, kalnrači filtrē smiltis mazgāšanas pannās dažādos krastos — smags un laikietilpīgs darbs.

Parasti viena tonna (!) upju dūņu satur no 0,01 līdz 0,05 gramiem zelta.

Ja paveicas, mazgāšanas vannā paliek zelta pārslas. Šī iemesla dēļ zelta iegūšana upēs un to krastos ir vairāk kā hobijs un nav piemērota rūpnieciskai ieguvei.

Kā tiek izmantots vācu zelts?

Nelielu ieguves apjomu dēļ reti sastopamais Reinas zelts ir ļoti populārs un tiek izmantots īpaši augstas kvalitātes juvelierizstrādājumu ražošanai, piemēram, laulības gredzenos, kā arī to apgabalu piemiņas medaļās, kuros zelts tika atrasts. Zelts, kas iegūts Vācijā, piešķir izstrādājumiem, no kuriem tie ir izgatavoti, papildus vērtību. Zelta tīrība visbiežāk pārsniedz 91,6% (apmēram 22 karāti).

Komentāri

Jums būs interesanti lasīt arī