fbpx
Izveidot jaunu Brīdinājumu par cenu

Centrālās bankas: savu zeltu glabājam pie sevis

Zelta cena (XAU-EUR)
2181,82 EUR/oz
  
+ 38,14 EUR
Sudraba cena (XAG-EUR)
27,56 EUR/oz
  
+ 0,58 EUR
centrālās bankas: savu zeltu glabajam -pie-sevis

Reuters ziņo, ka saskaņā ar Invesco ikgada pārskatu, tirgus dalībnieki vēlas palielināt ieguldījumus obligācijās, vienlaikus pieaug arī investoru pieprasījums pēc zelta.


Aptauja, kurā piedalījās 85 valsts ieguldījumu fondi un 57 centrālās bankas, kas pārvalda aptuveni 21 triljonu dolāru aktīvus, liecina, ka pieaugošā inflācija neattur veikt ieguldījumus obligācijās. Investori vēlas palielināt savus ieguldījumus obligācijās, pieaugot to ienesīgumam, savukārt Krievijas aktīvu iesaldēšana ir palielinājusi viņu interesi pēc zelta, informē Invesco.

Centrālo banku plāni

Centrālo banku zelta rezervju plāni

Jāatzīmē, ka ievērojama daļa centrālo banku ir atbildējusi, ka nākamo trīs gadu laikā plāno palielināt zelta rezerves. Dzeltenajam metālam priekšroka tiek dota kā drošības līdzeklim pret inflāciju, turklāt centrālo banku aptaujas rezultāti liecina, ka arvien vairāk valstu zelta rezerves glabā savas valsts teritorijā.

Kā galveno pētījuma secinājumu zelta kontekstā Invesco pārstāvis norādīja:

Gada mantra ir: ja tas ir mans zelts, tad es vēlos, lai tas atrastos manā valstī.

centralo banku zelta rezerves plani

Latvijas Bankas zelts

Pašlaik Latvijas Bankai ir 7.7 tonnas zelta, 1.1 tonna šī zelta apjoma iekļauta Eiropas Centrālās bankas rezervēs. Latvijas Bankas pārstāvis informēja, ka šim zeltam ir vairāk politiska, psiholoģiska un emocionāla nozīme, jo zelta rezerves uzkrātas pirmajos gados pēc neatkarīgas Latvijas Republikas izveides un to tālākais liktenis bija nozīmīga Latvijas vēstures lappuse. Latvijas Bankai nav plānu atteikties no zelta rezervēm, taču arī palielināt tās banka neplāno. Zelta stieņi glabājas Londonā, plānu veikt zelta repatriāciju nav.

Banku gaidas attiecībā pret inflāciju

Pētījumā konstatēts, ka nesenie finanšu tirgus satricinājumi ir piespieduši valsts līdzekļu pārvaldītājus būtiski pārdomāt savas stratēģijas. Paredzams, ka tuvākajā nākotnē saglabāsies augsta inflācija un ģeopolitiskā spriedze. Tādējādi vairāk nekā 85% no 85 valsts ieguldījumu fondiem un 57 centrālajām bankām, kas piedalījās ikgadējā pētījumā, uzskata, ka inflācija nākamajā desmitgadē būs augstāka nekā pēdējā desmitgadē.

Gandrīz 80% no 142 aptaujātajām iestādēm uzskata ģeopolitisko spriedzi par lielāko risku nākamo desmit gadu laikā, un 83% uzskata, ka inflācija ir problēma nākamo 12 mēnešu laikā.

Pieteikties konsultācijai par zeltu

_____________________

Atruna
Rakstu sagatavoja Tavex Latvija Mārketinga departaments. Pirms investīciju zelta izvēles izvērtējiet šādus riskus:

  • Nav ieteicams visus savus ietaupījumus ieguldīt zeltā zelta cenas nepastāvības dēļ.
  • Izvēlieties zeltu tikai tad, ja esat pārliecināts, ka ieguldītie līdzekļi tuvāko 5 gadu laikā nebūs nepieciešami ikdienas tēriņiem.
  • Vēsturiskā zelta atdeve negarantē identiskus rezultātus nākotnē.
  • Finanšu koncerns Tavex Group ir vienīgais oficiālais investīciju zelta rūpnīcu Valcambi SA, PAMP SuisseThe Perth MintThe Royal MintAustrian Mint, Rand Refinery un Argor-Heraeus pārstāvis Baltijas valstīs un Skandināvijā.

Komentāri

Zelta cena (XAU-EUR)
2181,82 EUR/oz
  
+ 38,14 EUR
Sudraba cena (XAG-EUR)
27,56 EUR/oz
  
+ 0,58 EUR

Jums būs interesanti lasīt arī