fbpx
Izveidot jaunu Brīdinājumu par cenu

Bloomberg brīdina par globālās recesijas risku

Zelta cena (XAU-EUR)
2181,44 EUR/oz
  
+ 35,82 EUR
Sudraba cena (XAG-EUR)
27,61 EUR/oz
  
+ 0,66 EUR
Bloombers brīdina par recesiju
Bloomberg aptaujātie eksperti pieļauj globālas recesijas iespējamību un pāreju uz “lāču” akciju tirgu.

Recesija ir ražošanas samazināšanās un ekonomikas tempu palēnināšanās. Vārds cēlies no latīņu valodas vārda recession – “atkāpties”. Ekonomisti īsus recesijas periodus neuzskata par recesiju, bet ilgstošu recesiju sauc par depresiju. Vārds depresija cilvēkus biedē, tāpēc pēdējo reizi šis jēdziens tika lietots pagājušā gadsimta trīsdesmitajos gados Lielās depresijas laikā.

ASV akciju tirgi saskaras ar pretrunīgu spiedienu. Bažas, ka centrālās bankas atkāpsies no stingrās monetārās politikas, ir papildinājušās ar ģeopolitiskās krīzes ietekmi uz globālo izaugsmi. Bloomberg aptaujāja ekspertus par liela mēroga recesijas iespējamību ASV tirgos.
Lejupslīde, visticamāk, sāksies kādā brīdī šogad. Mēs nepārprotami virzāmies uz lāču tirgu,
— sacīja Mets Malijs, investīciju kompānijas Miller Tabak galvenais tirgus stratēģis.

Viedokļi

  • Lejupslīdes gadījumā S&P 500 pārdzīvos 36% kritumu, kas ir vidējs kritums lāču tirgus posmā, norāda MKM Partners galvenais tirgus tehniskais analītiķis JC O’Hara.
  • STIFEL stratēģis Berijs Banisters saskata ilgtermiņa draudus pasaules tirgiem saistībā ar Krievijas un Ukrainas konfliktu, sagaida Ķīnas ekonomiskās izaugsmes palēnināšanos, kas samazinās globālos un ASV ražošanas rādītājus, kā arī pieļauj turpmāku naudas masas samazināšanos, kas padara ne tik labvēlīgus finanšu nosacījumus un pazemina S&P 500 “pārdabisko” novērtējumu.
  • Kopš 1962. gada ir bijušas 17 S&P 500 korekcijas par vairāk nekā 10%, kas tā arī nav novedušas pie recesijas, norāda stratēģis no STIFEL. Vidējais krituma radītājs bijis 16,95%. Banisters tagad redz indeksa zemāko punktu pie 4050, kas ir aptuveni 15% zem rekorda slēgšanas atzīmes janvāra sākumā.
ASV un pasaules akciju tirgi ir pakļauti nepieredzētam spiedienam, politiķi fokusējas uz notiekošo pandēmiju, inflāciju un ģeopolitisko spriedzi, kas varētu būt augstākā kopš Otrā pasaules kara, raksta Bloomberg. Izdevums atzīmē sankciju ietekmi pret Krieviju, sagaidāmo FRS politikas stingrāku nostāju un naftas cenu pieaugumu līdz līmenim, kas pārsniedz 100 USD par barelu.

_____________________________

Avots: bloomberg.com

Rakstu sagatavoja Tavex mārketinga un dīlinga nodaļas.

Atruna

Ziņojums sagatavots, kā mārketinga paziņojums, vienīgi informācijas nolūkos. Šajā ziņojumā iekļauto informāciju vai viedokļus (neskatoties uz informācijas avotu) nevajadzētu uztvert kā ierosinājumu, padomu vai aicinājumu veikt jebkura finanšu instrumenta pirkšanas vai pārdošanas piedāvājumu. Šajā pārskatā ietvertā informācija nesatur ieteikumus nedz ieguldījumu, nedz nodokļu jautājumos, un tajā netiek ņemti vērā konkrēti investīciju mērķi, tieksme pēc riska un ziņojuma saņēmēja finansiālais stāvoklis. Šo ziņojumu nedrīkst izplatīt, kopēt, pavairot vai mainīt bez uzņēmuma iepriekšējas rakstiskas piekrišanas. Papildu informāciju, kuru, lai izvairītos no iespējamām neprecizitātēm, nevar uzskatīt par ieteikumu un / vai padomu, var saņemt no uzņēmuma pēc pieprasījuma.

Komentāri

Zelta cena (XAU-EUR)
2181,44 EUR/oz
  
+ 35,82 EUR
Sudraba cena (XAG-EUR)
27,61 EUR/oz
  
+ 0,66 EUR

Jums būs interesanti lasīt arī