fbpx
Izveidot jaunu Brīdinājumu par cenu

Bank of England: ir palicis gads līdz banknošu nomaiņai

Publicējis Tavex sadaļā Aktualitātes, Valūtu jaunumi 28.09.2021
Zelta cena (XAU-EUR)
2151,85 EUR/oz
  
- 1,26 EUR
Sudraba cena (XAG-EUR)
27,99 EUR/oz
  
+ 0,14 EUR
polimera banknotes

Pirms kāda laika Lielbritānijas Banka laida apgrozībā jauno 50 mārciņu polimēru banknoti. No tā brīža jau ir pagājis laiks un ikdienā bieži redzam šīs banknotes apgrozībā.

Lielbritānijas Banka paziņoja, ka papīra 20 un 50 mārciņu banknotes tiks izņemtas no apgrozības sākot ar 2022. gada 1. oktobri.

Pēc šī datuma ārpus Lielbritānijas papīra banknošu apmaiņai pret eiro vai jaunākā parauga banknotēm var tikt piemērota komisijas maksa, taču Lielbritānijas kredītiestādes pieņems šīs banknotes maiņai bez laika ierobežojuma un bez komisijai piemērošanas.

Tavex aicina nesteigties ar papīra banknošu apmaiņu, taču arī pārāk neaizkavēties ar to, atstājot papīra mārciņu banknotes apmaiņai pēdējā brīdī.

Šobrīd Tavex klientu apkalpošanas filiālēs papīra 20 un 50 mārciņas tiek apmainītas pēc standarta kursa bez papildus komisijas maksas piemērošanas. Parasti, banknošu nomaiņas gadījumā, tiek piemērota komisijas maksa 10-50% apmērā, tāpēc būtu prātīgi neveidot uzkrājumus mārciņās, izmantojot papīra 20 un 50 mārciņu banknotes.

Šeit ir uzskaitītas banknotes, kas jau ir izņemtas no apgrozības, taču Lielbritānijā var tikt apmainītas pret jaunā parauga banknotēm bez laika ierobežojuma.

Šeit ir uzskaitītas banknotes, kas šobrīd ir apgrozībā.

______________
Rakstu sagatavoja Tavex mārketinga nodaļa
Avots: Bank of England

Zelta cena (XAU-EUR)
2151,85 EUR/oz
  
- 1,26 EUR
Sudraba cena (XAG-EUR)
27,99 EUR/oz
  
+ 0,14 EUR

Jums būs interesanti lasīt arī