fbpx
Izveidot jaunu Brīdinājumu par cenu

Baltijas valstu iedzīvotāji iepērk zeltu

Zelta cena (XAU-EUR)
2172,51 EUR/oz
  
+ 1,80 EUR
Sudraba cena (XAG-EUR)
27,64 EUR/oz
  
+ 0,03 EUR
Fiziskais zelts

Reģionā valdošās neskaidrības dēļ, Baltijas valstu iedzīvotāji aktīvi iepērk zelta stieņus un monētas. Lietuvas naudas kaltuves vadītājs informēja, ka krīžu laikā investīcijas nereti steidzas uz zeltu, vēsta Lietuvas Nacionālās raidsabiedrības LRT.

Cilvēku motivācija pirkt zeltu ir saprotama. Mēdz teikt, ka nauda ātri pazūd un zelts ir stabils un viegli tirgojams. Salīdzinot ar pagājušo gadu, zelta pārdošanas apjomi 2022. gadā pieauga vairākas reizes.

–  informēja Baltijā vienīgās naudas kaltuves direktors Linas Veikalas.

Pieprasījuma pieaugums sākās vēl 2021. gada rudenī, taču savus rekordus sāka uzrādīt pēc kara sākuma Ukrainā. Vēsturiski zelts ir bijis “krīzes” investīciju līdzeklis. Aplūkojot situāciju kopumā, kā arī ņemot vērā šodienas inflāciju, Lietuvas naudas kaltuve sagaida zelta cenu kāpumu.

Tavex Group informē, ka, sākoties karam, gan cena, gan pieprasījums auga burtiski katru stundu. Investīciju zelts nekavējoties tika iztirgots Baltijas un Skandināvijas tirgos. Zelta cena ir atkarīga no biržas un var svārstīties katru dienu. Šobrīd ne tikai zelta cenu, bet arī fiziskā zelta piedāvājumu ietekmē viens svarīgs faktors – Krievijas zelta aizliegums.

Pieprasījums pēc zelta Baltijas valstīs

Pēc Tavex Group datiem, kopš februāra beigām pieprasījums pēc fiziskā zelta Baltijas valstīs B2C segmentā ir audzis par aptuveni 200 kg investīciju zelta mēnesī. Vidējais darījums ir aptuveni 3000 eiro.

Mēs dzīvojam jaunā realitātē, kur pieprasījums pēc fiziskā zelta ir ļoti augsts un ražošanas jauda ir sasniegusi maksimumu.

“2021. gada beigās bijām pieraduši strādāt tā, kad visi varēja nākt un nopirkt noskatīto zelta stieni vai monētu, visi investīciju produkti bija pieejami uz vietas” – informēja Jānis Astičs, Tavex dārgmetālu tirgus departamenta vadītājs.

Tagad par normu ir jāpieņem situācija, kad dažu svara izmēru zelta stieņi netiek saražoti rūpnīcās tik ātri, kā mēs esam pieraduši. Augustā Valcambi, viena no lielākajām pārstrādes rūpnīcām Eiropā, kuras vienīgais oficiālais izplatītājs Skandināvijā un Baltijas valstīs ir Tavex Group, paziņoja par piegādes laika pagarināšanu. Mūsu zelta piegādes grafikā redzams, ka daži Valcambi zelta stieņu piegādes lidojumi nav gaidāmi ātrāk kā 5-6 nedēļu laikā. Un tas savukārt noteikti ietekmēs zelta piegāžu laiku visā Baltijas reģionā, jo ātrāk par Tavex – oficiālo dīleri – zeltu nesaņems neviens.

Zelta pieejamība noliktavās

Pozitīvi ir tas, ka joprojām ir zelta pārstrādes rūpnīcas un naudas kaltuves, kurām ir zelta krājumi noliktavās, tāpēc pastāv iespēja iegādāties investīciju zelta produktus, kas ir pieejami uz vietas un kurus Tavex var nekavējoties nosūtīt un piegādāt pircējam.

Zelta stieņi un monētas joprojām ir populārākais dārgmetālu iegādes veids Latvijā. Parasti cilvēki investē lielākos zelta stieņos, kas sver līdz 50-100 gramiem, taču ir vērts atzīmēt, ka Tavex piedāvā saprātīgu cenu pat maziem zelta stieņiem – tas nozīmē, ka katrs var atļauties investēt zeltā.

#1 Eiropā
Ir noliktavā

1 unces Austrijas zelta „Filharmoniks”

Pārdodam 1+ 2299,55 € 2182.57 2182,57 2299.55 2299,55 2286.44 2286,44 2277.71 2277,71
Pārdodam 10+ 2277,71 € 2182.57 2182,57 2299.55 2299,55 2286.44 2286,44 2277.71 2277,71
Mēs pērkam 2182,57
Salīdzināt Paziņojums
par cenu
Pievienot grozam

_____________________

Atruna
Ziņojums sagatavots, kā mārketinga paziņojums, vienīgi informācijas nolūkos. Šajā ziņojumā iekļauto informāciju vai viedokļus (neskatoties uz informācijas avotu) nevajadzētu uztvert kā ierosinājumu, padomu vai aicinājumu veikt jebkura finanšu instrumenta pirkšanas vai pārdošanas piedāvājumu. Šajā pārskatā ietvertā informācija nesatur ieteikumus nedz ieguldījumu, nedz nodokļu jautājumos, un tajā netiek ņemti vērā konkrēti investīciju mērķi, tieksme pēc riska un ziņojuma saņēmēja finansiālais stāvoklis. Šo ziņojumu nedrīkst izplatīt, kopēt, pavairot vai mainīt bez uzņēmuma iepriekšējas rakstiskas piekrišanas. Papildu informāciju, kuru, lai izvairītos no iespējamām neprecizitātēm, nevar uzskatīt par ieteikumu un / vai padomu, var saņemt no uzņēmuma pēc pieprasījuma.

 

Komentāri

Jums būs interesanti lasīt arī