fbpx
Izveidot jaunu Brīdinājumu par cenu

Ar koronavīrusu inficēts Donalds Tramps – kā šis fakts ietekmē finanšu tirgu?

Publicējis Tavex sadaļā Aktualitātes, Finanšu ziņas 06.10.2020
Zelta cena (XAU-EUR)
2168,75 EUR/oz
  
- 4,43 EUR
Sudraba cena (XAG-EUR)
27,12 EUR/oz
  
- 0,48 EUR
Trampam pozitīvs Covid-19 tests

Izskanējušās ziņas par ASV prezidenta Donalda Trampa un viņa sievas pozitīvo COVID-19 testu nelielā mērā ietekmēja cenu kustību zelta tirgū. Jāatzīst, ka līdz prezidenta vēlēšanām mēs varētu sagaidīt paaugstinātu nenoteiktību tirgos.

Akciju tirgus un ASV prezidenta slimība

Informācija, kas ātri izplatījās gandrīz visā pasaulē, spēcīgi satricināja akciju tirgu. Galvenajos indeksos svarīgākajos nākotnes līgumos bija vērojams cenu kritums. Lai arī Donaldam Trampam šobrīd klājas labi, ziņas par viņa slimību ir ietekmējušas finanšu tirgus. – Pēc ziņu parādīšanāš jau no paša rīta izskanēja spekulācijas par Trampa kampaņas nākotni. Vai Tramps būs spējīgs aktīvi iesaistīties kampaņā? Vai šai ziņai varētu sekot ģeopolitiskā nestabilitāte? Bažas par COVID-19 otro vilni vēl vairāk pastiprina neskaidrība par ASV vēlēšanu rezultātiem.

ASV valsts prezidenta slimību var uzskatīt par sāpīgu atgādinājumu, ka pandēmija vēl nav beigusies – aplūkojot arvien pieaugošo gadījumu skaitu visā pasaulē, var secināt, ka otrais COVID-19 vilnis kļūst spēcīgāks par pirmo. Ņemot vērā to, ka ekonomika ir tikko sākusi atkopties pēc pirmā COVID-19 viļņa, atkārtotais satricinājums varētu izrādīties visai dramatisks.

Neapmierinoši dati no ASV darba tirgus

Dati no pēdējā Darba departamenta ziņojuma par bezdarba līmeni izrādījās zināmā mērā neapmierinoši – tas parāda, ka nodarbināto skaits galvenajās nozarēs, kuras nav saistītas ar lauksaimniecību,pieauga par 661 000. Trešā ceturkšņa pirmā mēneša prognozes bija daudz optimistiskākas. Daudzi analītiķi prognozēja pieaugumu par 875 000. Jāatzīst, ka šī ziņa uz Trampa saslimšanas fona palika gandrīz nepamanīta.

Jums būs interesanti lasīt arī