fbpx
Izveidot jaunu Brīdinājumu par cenu

Zelta un sudraba tirgus pārskats 2017. gada jūnijs-augusts

Publicējis Tavex sadaļā Finanšu ziņas 05.09.2017
Zelta cena (XAU-EUR)
2151,85 EUR/oz
  
- 1,26 EUR
Sudraba cena (XAG-EUR)
27,99 EUR/oz
  
+ 0,14 EUR
dargmetalu-parskats

Zelts

XAU/USD

XAU/USD pāris vasaras pirmajā pusē kotējās diapazonos. Tikai augustā, dēļ attiecību spriedzes saasinājuma starp ASV un Ziemeļkoreju, kā arī, pateicoties aktivitātes pieaugumam finanšu tirgos pirms atvaļinājumu perioda noslēgšanās, uzrādīja pozitīvu tendenci. Zelta cenas kāpums ASV dolāros ir saistīts arī ar dolāra vērtības samazināšanos. No pasaules galvenajiem līmeņiem būtu svarīgi atzīmēt atbalstu 1200 USD/oz robežās, kā arī pie spēcīga cenu samazinājuma, atbalstu radītu 1050 USD/oz līmenī, kas ir septiņu gadu zemākais rādītājs. Pretestības līmeņi, kuriem būtu jāpievērš uzmanība, atrodas 1350 un 1400 USD/oz robežās. Šie līmeņi nav pārvarēti kopš 2013. gada maija mēneša.

XAU-USD-Weekly

XAU/EUR

Vasaras periodā zelta cenai eiro valūtā bija vairāk negatīva dinamika, salīdzinot ar ASV dolāru. Šobrīd cena tiecās uz atbalsta līmeni – 1050-1060 EUR/oz robežās. Atlēciens no šīs robežas var izraisīt cenu kāpumu līdz iepriekšējo nedēļu maksimālajiem vērtību rādītājiem, kotējoties 1235 EUR/oz robežās, un, šī līmeņa pārsniegšanas gadījumā sasniegtu cenu amplitūdas augšējo diapazonu 1290 – 1300 EUR/oz robežās. Gadījumā ja tiek pārvarēts 1050 EUR/oz līmenis un nostiprināšanās pie zemākas vērtības, cena var turpināt samazināties līdz pirmajam mērķim 975 EUR/oz robežās.

XAU-EUR-Weekly

Sudrabs

XAG/USD

Sudraba vērtība ASV dolāros vasaras periodā kotējās diapazonos. Globālā kontekstā būtu vērts atzīmēt 2016. gada novembra un 2017. gada aprīļa vērtību maksimumus, kad cena kotējās 18.50 USD/oz robežās. Šī robeža sakrīt ar nedēļas grafika pretestības līkni. Nākamais pretestības līmenis atrodas 20.00 USD/oz robežā. Pretestības līmeņi, kurus sasniedzot var gaidīt vērtību pieaugumu, atrodas 15.50 USD/oz robežās, bet tāpat būtu jāpievērš uzmanība pēdējo 8 gadu zemākai vertībai – 13.50 USD/oz.

XAG-USD-Weekly

XAG/EUR

Sudrabs eiro valūtā jau vairak kā 4 gadus tiek tirgots 6 EUR diapazonā no 11.57 līdz 18.92 EUR/oz. Globāli divi šie līmeņi būs vissvarīgākie turpmākās kustības noteikšanai. Tiklīdz tiks sasniegts atbalsta līmenis, varēs novērot turpmāku cenu kāpumu. Gadījumā, ja aktīvu cenu kāpums sasniedz pretestības līmeņus ir iespējams sagaidīt tirgus vēlmi fiksēt peļņu. Vērtības nostiprināšanās virs pretesības līmeņa, vai arī zem atbalsta līmeņa, liecinās par potenciālu cenu izmaiņas vektora turpinājumu.

XAG-EUR-Weekly

_____________________________

Atruna
Ziņojums sagatavots, kā mārketinga paziņojums, vienīgi informācijas nolūkos. Šajā ziņojumā iekļauto informāciju vai viedokļus (neskatoties uz informācijas avotu) nevajadzētu uztvert kā ierosinājumu, padomu vai aicinājumu veikt jebkura finanšu instrumenta pirkšanas vai pārdošanas piedāvājumu. Šajā pārskatā ietvertā informācija nesatur ieteikumus nedz ieguldījumu, nedz nodokļu jautājumos, un tajā netiek ņemti vērā konkrēti investīciju mērķi, tieksme pēc riska un ziņojuma saņēmēja finansiālais stāvoklis. Šo ziņojumu nedrīkst izplatīt, kopēt, pavairot vai mainīt bez uzņēmuma iepriekšējas rakstiskas piekrišanas. Papildu informāciju, kuru, lai izvairītos no iespējāmām neprecizitātēm, nevar uzskatīt par ieteikumu un / vai padomu, var saņemt no uzņēmuma pēc pieprasījuma. 

Zelta cena (XAU-EUR)
2151,85 EUR/oz
  
- 1,26 EUR
Sudraba cena (XAG-EUR)
27,99 EUR/oz
  
+ 0,14 EUR

Jums būs interesanti lasīt arī