fbpx
Izveidot jaunu Brīdinājumu par cenu

Zelta un sudraba tirgus pārskats 2017. gada decembris

Publicējis Tavex sadaļā Finanšu ziņas 12.01.2018
Zelta cena (XAU-EUR)
2171,44 EUR/oz
  
- 33,91 EUR
Sudraba cena (XAG-EUR)
27,64 EUR/oz
  
- 1,09 EUR
dargmetalu-parskats

Decembra nozīmīgākie finanšu notikumi, kas ietekmēja dārgmetālu tirgu:

Mēnesis sākās ar strauju dārgmetālu cenu kāpumu 1. decembrī, kas bija saistīts ar ABC izdevuma paziņojumu, kurā bija teikts, ka ASV prezidenta bijušais padomnieks Flins ir gatavs liecināt pret Trampu. Neraugoties uz straujo vērtības pieaugumu, nākamajā dienā pozīcijas tika atgūtas.

4. decembri ir vērts atzīmēt kā dārgmetālu cenu krituma perioda sākumu, kas turpinājās nedēļu galvenokārt tādēļ, ka palielinājās ASV dolāra vērtība, kā arī ASV valdības obligāciju ienesīgums. Par katalizatoru kalpoja ASV Senāta lēmums par nodokļu reformu. Senāts pēdējā gadsimta ceturksnī apstiprināja lielāko nodokļu reformu, paredzot samazināt uzņēmumu ienākuma nodokli no 35% līdz 20%. Reforma vēl nav iekļauta vienā vispārējā likumprojektā, un dažas izmaiņas joprojām ir iespējamas. Tikai tad, kad Kongress un Senāts apstiprinās galīgo versiju, notiks balsošana, un tad likumprojekts tiks nosūtīts prezidentam parakstīšanai.

No šīs nedēļas publicētajām svarīgākajām ziņām vērts pievērst uzmanību arī eirozonas IKP datiem (ceturkšņa pieaugums bija par 0,6%, kas atbilst prognozei, gada vērtība sasniedza pieaugumu par 2,6%, kas ir par 0,1% augstāks nekā prognozēts), kam sekoja ASV darba tirgus datu publicēšana (bezdarba līmenis saglabājās 4,1% līmenī, un ASV ekonomikas nodarbināto skaita izmaiņas nelauksaimniecības nozarēs pieauga par 228 tūkstošiem, savukārt analītiķi prognozēja pieaugumu par 200 tūkstošiem vien, tāpat tika pārskatīti iepriekšējā mēneša dati no 252 tūkstošiem līdz 244 tūkstošiem).

13. decembrī tika publicēts ASV Federālo rezervju lēmums par monetāro politiku. Kā prognozēja analītiķi, tika nolemts paaugstināt refinansēšanas likmi no 1,25% līdz 1,5%. Šis likmju kāpums jau ir trešais pēdējā gada laikā un tas negatīvi ietekmēja ASV dolāra kursu, bet pozitīvi ietekmēja dārgmetālu tirdzniecības dinamiku. Šāda dinamika saglabājās līdz decembra beigām.

14. decembrī tika publicēti ECB un Anglijas Bankas lēmumi par monetāro politiku. Kā bija gaidīts, izmaiņas nav sekojušas. Pēc publikācijas, notika preses konference ar ECB priekšsēdētāja Mario Dragi uzstāšanos, kurā viņš paziņoja, ka likmes saglabāsies šajā līmenī uz ilgu laiku, un, ja darbības rādītāji pasliktināsies, ECB ir gatava palielināt kvantitatīvo atvieglošanas programmu.

Apkopojot gada rādītājus, gribētos vērst uzmanību uz to, ka zelta vērtība ASV dolāros palielinājās par 13,28%, bet sudraba vērtība par + 6,28%. Zelts eiro valūtā samazinājās par 0.64%, bet sudrabs par 6,68%. Šādas izmaiņas galvenokārt ir saistītas ar minēto valūtu kursu izmaiņām. EUR/USD pāris nostiprinājās par 14%.

Zelts

XAU/USD (+2.23%)

Decembra sākumā pāris spēja pārvarēt atbalstu 1265 $/oz robežā, bet zemāk par 1235 $/oz cena samazināties nespēja, un pateicoties ziņu fonam, zelta cenas varēja nostiprināties un pārvarēt 3 mēneša maksimumus 1300 $/oz līmenī.

Ir vērts atzīmēt svarīgu pretestību 1350 USD/oz līmenī – pagājušā gada maksimumi. No atbalstiem vērts atzīmēt, ka tuvākā svarīgā robeža atrodas 1240-1250 $/oz līmenī.

xau-usd-daily-december

XAUUSD-weekly-december

XAU/EUR (+1.43%)

Pēc vērtības nostiprināšānās zem 1078 €/oz decembra sākumā, zelta cenas eiro valūtā demonstrēja vērtības krišanos līdz pat 1052 €/oz robežai, pēc kuras sasniegšanas tā strauji nostiprinājās. Papildus tam, ka vērtības pieaugumam bija būtiski iemesli, to var uzskatīt arī kā svarīgu nedēļas grafika tehnisko līmeni 1060-1070 €/oz. Tuvākais pretestības līmenis atrodas 1100 €/oz robežā, taču to nevar saukt par nozīmīgu, un pastāv liela varbūtība, ka līmenis tiks pārvarēts diezgan viegli. Svarīga un būtiska pretestība atrodas 1200 €/oz robežā. Pārvarot šo, kā arī 1235 €/oz robežu, pavērtos ceļš kāpumam līdz pat 1380 €/oz.

xau-eur-daily-december

xau-eur-weekly-decmber

Sudrabs

XAG/USD (+3.17%)

Decembra sākumā XAG/USD pāris samazinājās un sasniedza atbalstu 15,50 $/oz robežā, turpinājumā cenas pieauga līdz 17 $/oz līmenim.
Dienas grafiks: atbalsta līmenis 15,50 $/oz un pretestības līmenis 18.50 $/oz robežās.
Nedēļas grafiks: atbalsta līmenis 13,50 $/oz un pretestības līmenis 20,30 $/oz robežās.

xag-usd-daily-december

xag-usd-weekly-december

XAG/EUR (+2.39%)

Sudrabs eiro valūtā decembrī noslīdēja zem atbalsta līmeņa robežas 13,65 €/oz, bet, sasniedzot 13,30 €/oz robežu, uzrādīja kāpumu un mēnesis noslēdzies ar vērtības pieaugumu par 2,39%.

Dienas grafiks: atbalsta līmenis 13,30 €/oz; pretestības līmenis 15,07 un 17,45 €/oz robežās.
Nedēļas grafiks: atbalsta līmenis ir 12,37 €/oz un pretestības līmenis 18,30 €/oz robežās.

xag-eur-daily-december

xag-eur-weekly-december

_____________________________

Atruna
Ziņojums sagatavots, kā mārketinga paziņojums, vienīgi informācijas nolūkos. Šajā ziņojumā iekļauto informāciju vai viedokļus (neskatoties uz informācijas avotu) nevajadzētu uztvert kā ierosinājumu, padomu vai aicinājumu veikt jebkura finanšu instrumenta pirkšanas vai pārdošanas piedāvājumu. Šajā pārskatā ietvertā informācija nesatur ieteikumus nedz ieguldījumu, nedz nodokļu jautājumos, un tajā netiek ņemti vērā konkrēti investīciju mērķi, tieksme pēc riska un ziņojuma saņēmēja finansiālais stāvoklis. Šo ziņojumu nedrīkst izplatīt, kopēt, pavairot vai mainīt bez uzņēmuma iepriekšējas rakstiskas piekrišanas. Papildu informāciju, kuru, lai izvairītos no iespējamām neprecizitātēm, nevar uzskatīt par ieteikumu un / vai padomu, var saņemt no uzņēmuma pēc pieprasījuma. 

Jums būs interesanti lasīt arī