fbpx
Izveidot jaunu Brīdinājumu par cenu

Zelta dāvana uz izlaiduma balli

Publicējis Tavex sadaļā Aktualitātes 25.05.2017
Zelta cena (XAU-EUR)
1891,80 EUR/oz
  
+ 15,50 EUR
Sudraba cena (XAG-EUR)
20,90 EUR/oz
  
+ 0,25 EUR
davana-izlaiduma

Katru gadu tuvojoties maija beigām, Latvijā sākas “izlaidumu drudzis”. Atzīmējot vidējās izglītības beigšanu, gandrīz katrā Latvijas skolā tiek rīkota izlaiduma balle. Šādu svinību organizēšana ir kaut kas īpašs, jo reti kurā Eiropas valstī atzīmē vidējās izglītības beigšanu. Absolventiem un viņu vecākiem izlaiduma drudzis sākas daudz ātrāk par visiem, jo ir jāmeklē piemērots kostīms/kleita, jāgatavo pateicības runa skolotājiem un jāorganizē ballīte arī ģimenes un draugu lokam. Ielūgtajiem draugiem un paziņām drudzis sākas neilgi pirms svētku buma, kad sākas pareizās dāvanas meklēšana.

Dāvana

Izlaiduma balle ir kaut kas īpašs, ko ikkatrs no mums piedzīvo tikai beidzot 9. vai 12. klasi. Izlaidums kā krāšņs notikums paliek mūsu atmiņā uz visu dzīvi. Šajā gadījumā dāvanas pārsvarā nav tik praktiskas, bet gan vairāk simboliskas. Lielākā daļa cilvēku meklē dāvanu ne tikai, lai tā būtu kā atgādinājums par šo īpašo pasākumu, bet arī, lai tai būtu kāda reāla vērtība. Dāvanu varianti absolventiem ir dažādi, tomēr pēdējos gados Latvijā arvien biežāk izvēlas dāvināt zeltu, jo tā ir simboliska dāvana, kuru var pasniegt absolventam ar vārdiem “Par čempiona sasniegumiem” vai “Zelta dāvana par zelta sasniegumiem”.

Zelts atbilst visiem izlaiduma dāvanas kritērijiem – zelts ir estētiski skaists, tam ir mūžīga sentimentāla vērtība, kā arī augsta reālā vērtība, neatkarīgi no ārējiem faktoriem. Jau gadu tūkstošiem cilvēki ir izmantojuši zeltu īpašos svētkos, rituālos un svinībās. Tādēļ nav nekāds pārsteigums, ka cilvēki zeltu ierindo pašā augšgalā, kad runa ir par dāvanu izvēli izlaidumā.

Vairumā gadījumu, kad cilvēki izvēlas dāvināt zeltu, priekšroka tiek dota zelta rotaslietām – kaklarotai, rokassprādzei, auskariem vai gredzenam. Juvelierizstrādājumi kā dāvana ir ļoti skaista un tos ir ērti nēsāt. Smalkums un meistarība apvienojumā ar zelta mirdzumu vienmēr atgriezīs pozitīvās emocijas par pēdējo skolas dienu. Nav svarīgi, cik daudz laika ir pagājis, katru reizi paskatoties uz skaisto rotaslietu, tā izraisīs siltākās atmiņas par iepriekšējo mācību gadu, atmiņas par izlaiduma balli un, protams, atmiņas par pašu dāvinātāju. Kaut arī rotaslietas var būt labākā dāvana tiem, kam patīk nēsāt zelta rotas, tā var nebūt vispraktiskākā izvēle. Ja tiek izlemts, ka ir jāšķiras no šīs dāvanas, tad saskarsimies ar šādu situāciju – atšķirība starp sākotnējo rotas vērtību par kādu tā tika nopirkta veikalā un naudu, ko iegūtu to pārdodot, ir radikāla. Tas ir tāpēc, ka iegādājoties rotaslietas veikalā, mēs maksājam cenu par rotas izgatavošanu, par zelta svaru un veikala uzcenojumu, bet, to pārdodot, naudu saņemam tikai par zelta svaru.

gold-coin-izlaidumi

Kāda ir atšķirība – dāvināt zelta rotaslietu vai zelta monētu?

Lielā mērā abi dāvanu varianti ir līdzīgi – metāls ir tas pats (kaut gan proves ir dažādas), dāvana veikalā izskatās skaisti un ir augsta reālā vērtība, tomēr ir dažas atšķirības. Rotaslietas tiek dāvātas, lai tās nēsātu, bet ne visi to mīl darīt. Pēdējos gados zelta rotaslietu nēsāšana vīriešiem vairāk tiek asociēta kā izrādīšanās. Zelta monētu un stieņu daudzveidība dod mums ļoti plašu izvēli, lai atrastu dāvanu, ar nepieciešamo simbolismu. Vēl viens svarīgs punkts ir zelta monētu un stieņu īpašā izgatavošana. Kaut arī juvelierizstrādājumus, ko var nopirkt veikalā, ražo pēc juvelieru darbu kopijas, katra zelta monēta ir kalta īpašā apstrādē ar speciāli izveidotu dizainu. Tas padara šo zeltu par unikālu, jo īpašnieks zina, ka tas ir kaut kas īpašs ar ierobežotu tirāžu. Ideja par to, ka tikai nelielam cilvēku skaitam pasaulē ir iespēja to iegūt, rada īpašu piederības sajūtu, ka viņam ir šī zelta monēta vai stienis.

gold-coin-bar-izlaidums

Kā izvēlēties atbilstošāko zelta stieni vai monētu?

Ir iespēja izvēlēties starp divu variāciju zelta monētām vai stieņiem – kā ieguldījumu produkts vai kā mūsdienu numismātikas produkts. Investīciju stieņi un monētas, kā jau par to liecina nosaukums, ir paredzēti ieguldījumiem. To cena svārstās vidēji no 6-20% virs tirgus cenas, padarot to par ļoti praktisku dāvanu, lai saglabātu reālo dāvanas vērtību.

Šāda iemesla dēļ simbolismu varētu atrast vēsturiskajās monētās, kas tika kaltas un izmantotas kā likumīgs maksāšanas līdzeklis agrāk, piemēram, viduslaikos monētas izmantoja, lai iegādātos karieti. Jo vecākas monētas un, jo mazākā tirāžā kaltas, jo vērtīgākas tās ir. Īsto simbolismu un noskaņojumu var atrast gan pēc monētas attēla, gan pēc valsts, kurā monēta izdota, gan arī pēc leģendas, kas saistās ar šo monētu. Kā, piemēram, leģenda par Francijas Geniusa monētu, kuru Napoleons Bonaparts vienmēr turējis kabatā uz veiksmi, līdz Vaterlo kaujas priekšvakarā viņš to pazaudēja un cīņā zaudēja.

Piemērota dāvana izlaidumā ir arī mūsdienu investīciju monētas un stieņi no Lunāru sērijas. Tie ir produkti, kas katru gadu tiek izgatavoti zelta pārstrādes rūpnīcās ierobežotā tirāžā ar unikālu dizainu, kurš ir balstīts uz ķīniešu kalendāru. Piemēram, šis gads pēc ķīniešu kalendāra ir Gaiļa gads, tāpēc dizainā ir attēlots gada simbols – gailis un gada skaitlis – 2017. Tā kā dizains ir unikāls un nekad neatkārtojas, tas padara to par piemērotu dāvanu par godu gadam, kurā absolvents ir beidzis mācības.
Otra iespēja ir dāvināt zelta monētu vai arī sudraba monētu, kas saistīta ar mūsdienu numismātiku. Tos izgatavo tikai īpašiem gadījumiem par godu dažādiem svētkiem. Ir daudz un dažādas monētas ar dažādiem stāstiem un katrs var izvēlēties savējo. Piemērotas dāvanas varat atrast arī internetveikalā www.tavexdavanas.lv.

Zelta monēta vai stienis ir neparasta dāvana ar ko Jūs varat pārsteigt savu absolventu. Dāvana būs kā simbolisks noslēgums šim dzīves posmam un atgādinās par dzīves sasniegumiem. Savukārt absolvents turpinās stāstu un ar savām atmiņām bagātinās monētas sentimentālo vērtību. Pēdējais, bet ne mazāk svarīgākais, ka dāvana laika gaitā saglabās savu vērtību.

Uzzināt zelta monētu un stieņu cenas var www.tavex.lv/zelta-cenas vai, zvanot dīlerim +371 6720 5533

Zelta cena (XAU-EUR)
1891,80 EUR/oz
  
+ 15,50 EUR
Sudraba cena (XAG-EUR)
20,90 EUR/oz
  
+ 0,25 EUR

Jums būs interesanti lasīt arī