fbpx
Izveidot jaunu Brīdinājumu par cenu

Vai fundamentāli tirgus rādītāji ir mainīti?

Zelta cena (XAU-EUR)
2244,87 EUR/oz
  
+ 9,80 EUR
Sudraba cena (XAG-EUR)
26,93 EUR/oz
  
+ 0,39 EUR
zelta-korekcija

Pēc viena no fonda The Wilshire wShares Enhanced Gold Trust pārvaldītāja viedokļa, pēkšņā zelta cenas korekcija 8. augustā, kas īsā laikā samazināja cenas pat zem USD 1700 par unci, nav mainījusi dārgmetālu ilgtermiņa pamatrādītājus.

Kitco News intervijā Viljams Kajs, Wilshire Phoenix partneris, informēja, ka dārgmetālam pastāv visas iespējas atgriezties pie vēsturiskajiem maksimumiem jau gada beigās.

Lai gan dārgmetāls ir zaudējis daļu no sava spekulatīvā spīduma, jo investori uzmanību vairāk pievērš kripovalūtu un vērtspapīru tirgiem, Kajs teica, ka zeltam joprojām ir svarīga portfeļa diversifikātora un pretinflācijas “ieroča” loma.

“Tagad zelts nav uzmanības centrā, bet tā atbalsta faktori joprojām paliek spēkā,” viņš teica.

Mēs vienmēr esam teikuši, ka zeltam jābūt neatņemamam investora portfeļa sastāvam, un volatilitāte, kas vērojama 8. augustā, to neatceļ.

Daži ekonomisti apgalvo, ka inflācija ASV ir sasniegusi savu virsotni, taču Kajs ir pārliecināts, ka stāsts par inflāciju nav beidzies.

ASV valdība turpina iepludināt naudu ekonomikā. Inflācija nekur nepazudīs.

ASV valdība ne tikai turpina tērēt triljonus dolāru, bet arī sasniedz parāda robežgriestus, un, ja tas netiks pagarināts, ASV var izsludināt defoltu par dažām savām parādu saistībām.

Pirms diviem gadiem Kongress nobalsoja par parāda limita apturēšanu līdz 2021. gada 31. jūlijam. Šobrīd ASV Finanšu ministrija izmanto pagaidu “ārkārtas pasākumus”, lai iegūtu vairāk laika, lai valdība varētu turpināt izmaksāt savas saistības.

Tomēr, tiklīdz šie pasākumi būs izsmelti, valdība nevarēs izlaist parādu saistības, un tai var beigties skaidra nauda.

Kajs teica, ka viņš gaida problēmas risinājumus, bet ir daudz neskaidrības, un politiskās kļūdas risks turpina pieaugt.

Kajs izteica viedokli, ka pat tad, ja parādu griesti būs paaugstināti, ASV joprojām būs darīšana ar savu augošo parādu, un šī nenoteiktība turpinās uzsildīt zeltu. Zelts, pēc viņa vārdiem, joprojām atrodas labā pozīcijā, bet “izpārdošana”, ko bijām vērojuši 8. augustā, ir atvērusi tirgu jauniem pirkumiem.

______________

Rakstu sagatavoja Tavex mārketinga nodaļa
Avots: www.kitco.com

Komentāri

Zelta cena (XAU-EUR)
2244,87 EUR/oz
  
+ 9,80 EUR
Sudraba cena (XAG-EUR)
26,93 EUR/oz
  
+ 0,39 EUR

Jums būs interesanti lasīt arī