fbpx
Izveidot jaunu Brīdinājumu par cenu

Šveices zelta rūpnīcas pārtraukušas darbu

Zelta cena (XAU-EUR)
2171,62 EUR/oz
  
+ 5,18 EUR
Sudraba cena (XAG-EUR)
29,49 EUR/oz
  
+ 0,36 EUR

Šveices zelta rūpnīcas, kas ir vadošās investīciju zelta ražošanas rūpnīcas, pārtraukušas darbu.

Valcambi, PAMP un Argor-Heraeus – trīs galvenie zelta pārstrādes uzņēmumi Šveicē, paziņoja, ka pārtrauks ražošanu vismaz uz nedēļu. Šis ārkārtējais pasākums tika veikts, reaģējot uz vietējo varas iestāžu rīkojumu apturēt visas nekritiskās nozares ar mērķi ierobežot koronavīrusa COVID-19 izplatību. Visas trīs zelta rafinēšanas rūpnīcas atrodas Šveices dienvidos, kas robežojas ar Ziemeļitāliju, valsti, kuru visvairāk ir skārusi COVID-19 pandēmija. Pēc šobrīd esošās informācijas – līdz 29. martam ražotnes neatsāks darbu.

 

Tavex Group galvenā analītiķa Adriana Bahmanna komentārs:

Mazā Alpu valsts ir ieņēmusi unikālu pozīciju investīciju zelta pasaulē. Lai gan Šveicē zelts netiek iegūts, četri no pasaulē slavenajiem konglomerātiem — Valcambi, PAMP, Argor-Heraeus un Metalor — nodrošina 77% no pasaules investīciju zelta pārstrādes jaudas. Šīs četras Šveices zelta rūpnīcas dominē pasaules zelta tirgū. Ņemot vērā kopējo zelta rafinēšanu, to ražošanas apjoms sasniedz 3250 tonnas, kas pēc daudzuma ir gandrīz vienlīdzīgs ar pasaulē ikgadējo jauno zelta ieguves apjomu (3436 tonnas 2019. gadā). Rūpnīcas ražo gan kaltus, gan lietus investīciju zelta stieņus visai pasaulei.

Tavex Group ir oficiāls pārstāvis Šveices zelta rafinēšanas rūpnīcām Valcambi un PAMP, kas nozīmē, ka to darba apturēšana atstās lielu ietekmi uz Tavex Group zelta piegādēm. Koronavīrusa COVID-19 paralizētā globālā ekonomika visticamāk sper savu pirmo soli pretī pasaules finanšu krīzei. Pašlaik pasaulē valda panika par fizisko zeltu. Zelta tirgotāju noliktavu krājumi ir izsmelti un piegādes traucējumi no Šveices vēl vairāk palielina spiedienu uz fiziskā zelta cenu pieaugumu attiecībā pret pasaules zelta cenu. Šobrīd pasaulē vērojama zelta tirgus šķelšanās divos atsevišķos tirgos – virtuālo “papīra” un fiziskā zelta tirgu.

 

___________________

Atruna
Ziņojums sagatavots, kā mārketinga paziņojums, vienīgi informācijas nolūkos. Šajā ziņojumā iekļauto informāciju vai viedokļus (neskatoties uz informācijas avotu) nevajadzētu uztvert kā ierosinājumu, padomu vai aicinājumu veikt jebkura finanšu instrumenta pirkšanas vai pārdošanas piedāvājumu. Šajā pārskatā ietvertā informācija nesatur ieteikumus nedz ieguldījumu, nedz nodokļu jautājumos, un tajā netiek ņemti vērā konkrēti investīciju mērķi, tieksme pēc riska un ziņojuma saņēmēja finansiālais stāvoklis. Šo ziņojumu nedrīkst izplatīt, kopēt, pavairot vai mainīt bez uzņēmuma iepriekšējas rakstiskas piekrišanas. Papildu informāciju, kuru, lai izvairītos no iespējamām neprecizitātēm, nevar uzskatīt par ieteikumu un / vai padomu, var saņemt no uzņēmuma pēc pieprasījuma.

Zelta cena (XAU-EUR)
2171,62 EUR/oz
  
+ 5,18 EUR
Sudraba cena (XAG-EUR)
29,49 EUR/oz
  
+ 0,36 EUR

Jums būs interesanti lasīt arī