fbpx
Izveidot jaunu Brīdinājumu par cenu

Ja vēlaties iegādāties zeltu, ko vajadzētu paturēt prātā?

Zelta cena (XAU-EUR)
2160,31 EUR/oz
  
- 16,07 EUR
Sudraba cena (XAG-EUR)
27,45 EUR/oz
  
- 0,12 EUR
raksts

Ieguldīšana fiziskā zeltā, lai saglabātu uzkrājumu vērtību ilgtermiņā ir labs un saprātīgs lēmums. Kāda būtu vislabākā un piemērotākā izvēle ieguldījumam?

Zelta iegāde ieguldījumam

Lai gan pirmajā brīdī šķiet, ka viss zelts ir labs ieguldījumam, tomēr nevajadzētu neapdomīgi pirkt visus zelta izstrādājumus investīcijām. Piemēram, nav saprātīgi iegādāties zelta rotaslietas investīciju nolūkos – tās labāk noderēs dāvanai. No investīciju viedokļa rotaslietām tomēr ir salīdzinoši maza vērtība – proti, parasti vairāk kā 60% no juvelierizstrādājuma uzcenojuma ir PVN, veikala uzcenojums, kas ietver sevī arī ražošanas izmaksas.

Lai ieguldītu, dodiet priekšroku tieši šim nolūkam ražotiem zelta izstrādājumiem – zelta monētām un stieņiem. Šiem izstrādājumiem produkta uzcenojums ir minimāls, un pircējs galvenokārt maksā tikai par tīrā zelta vērtību.

Labāk vairāk nekā mazāk

Ja plānojat iegādāties investīciju zeltu, ir vērts atzīmēt to, ka, jo mazāks ir zelta stieņa vai monētas svars, jo augstāka ir zelta relatīvā cena, salīdzinājumā ar pasaules tirgus cenu. Mazākiem zelta stieņiem un monētām uzcenojums var sasniegt pat vairākus desmitus procentu, to ražošanas izmaksu dēļ. 1 Trojas unces un smagākiem izstrādājumiem uzcenojums parasti ir 3.5 – 8 procenti.

Spread ir starpība starp zelta produkta uzpirkšanas un pārdošanas cenu. Mazāka starpība starp uzpirkšanas un pārdošanas cenu norāda uz augstāku monētas likviditāti. Ir vērts atzīmēt, ka jo mazāka ir starpība, jo mazāk laika prasīs atpelnīt savus ieguldījumus. Pasaules zelta tirgus cenai varat sekot līdzi šajā grafikā.

Tomēr, ir vērts savā portfelī iegādāties dažāda izmēra zelta stieņus vai monētas, lai vajadzības gadījumā tos būtu iespēja pārdot pa daļām, nevis visu uzreiz.

stieni-monetas

Dodiet priekšroku labi zināmiem ražotājiem

Zelta investīciju produkti tiek ražoti gandrīz katrā pasaules malā, un dažādu stieņu un monētu klāsts ir ļoti plašs. Tomēr ieguldījumiem vajadzētu dot priekšroku labi pazīstamu ražotāju izgatavotiem zelta stieņiem un monētām. Tam ir vienkāršs iemesls – tos vēlāk ir vieglāk pārdot, jo labi zināmu rūpnīcu produkti ir labāk atpazīstami gan privātpersonām, gan zelta tirgotājiem, kas tos padara uzticamākus un viegli realizējamus.

Izvēlieties zelta monētas un stieņus, kuri kalti, piemēram, Pērtas kaltuvē, Valcambi Suisse, PAMP Suisse vai Austrijas naudas kaltuvē Münze Österreich – tās, visdrīzāk, būs labi zināmas ikvienam, kas interesējas par zeltu vai nodarbojas ar tirdzniecību.

Papīra zelts nav aizstājējs

Investoram ir iespēja iegādāties arī tā saukto virtuālo / elektronisko zeltu, taču der atcerēties, ka tas negarantē jūsu aktīvu drošību tādā pašā līmenī kā fiziskais zelts. Aktīvu vērtības saglabāšana ir galvenais mērķis ieguldī zeltā. Fiziskais zelts garantē jums neatkarību no banku izveidotajām komisijas maksām un citiem ar pakalpojumu saistītiem maksājumiem. Fiziskā zelta īpašniekam nav jāraizējas par bankas veiksmīgumu, jo zelts pieder un fiziski atrodas pie viņa paša.

Par labu fiziskajam zeltam runā arī fakts, ka Latvijā, un pārējās Eiropas Savienības valstīs tas netiek aplikts ar PVN.

Pircējs vienmēr ir blakus

Ja jūs baidāties, ka zelta pārdošana var būt grūtāka nekā pirkšana, tad tam nav pamata. Tā kā pasaulē ir ļoti maz zelta, to nevar izdrukāt un juvelierizstrādājumu un elektronikas nozarē ir ievērojams zelta pieprasījums. Ieguldītājam nav jābaidās no tā, ka nākotnē produktam nebūs pircēja. Tieši pretēji, vēsture pierādā, ka zeltam vienmēr būs pircējs, neatkarīgi no cenas, laika vai vietas.

Zinot šos pamatus, jūs varat būt pārliecināts, ka, pērkot ieguldījumu zeltu, jūs pieņemat pareizu un pārdomātu lēmumu.

Ja vēlaties saņemt bezmaksas klātienes vai attālināto konsultāciju par ieguldījumiem dārgmetālos Latvijā, mēs ar prieku jums palīdzēsim. Reģistrēties konsultācijai var šeit.

tavex - oficialais parstavis

__________
Rakstu sagatavoja Tavex mārketinga nodaļa

Komentāri

Zelta cena (XAU-EUR)
2160,31 EUR/oz
  
- 16,07 EUR
Sudraba cena (XAG-EUR)
27,45 EUR/oz
  
- 0,12 EUR

Jums būs interesanti lasīt arī