fbpx
Izveidot jaunu Brīdinājumu par cenu

Investīciju zelta ražotāji paziņo par būtiskiem kavējumiem piegāžu ķēdēs

Zelta cena (XAU-EUR)
2221,55 EUR/oz
  
+ 32,70 EUR
Sudraba cena (XAG-EUR)
28,96 EUR/oz
  
+ 1,63 EUR
zelta piegades kavejas

Cien. klienti!

Informējam, ka divi lielākie Tavex Group piegādātāji izjūt zelta trūkumu investīciju zelta ražošanai, kā arī ražošanas jauda nav pietiekama, lai segtu pieaugošo pieprasījumu pēc monētām un stieņiem.

Paredzamais piegādes laiks, kas joprojām nav apstiprināts, ir 2 nedēļas. Šī kavēšanās ir saistīta ar traucējumiem zelta piegāžu ķēdēs.

Zelta piegādes ķēde ir globāla. Zelts tiek iegūts visos kontinentos, izņemot Antarktīdu, daudzās valstīs tiek pārstrādāts stieņos un monētās un tad tiek nogādāts visur. Šāds ģeogrāfiskais sadalījums ne tikai nodrošina zelta tirgus stabilitāti, bet arī ir nepieciešams, lai apmierinātu pieprasījumu pēc zelta. Taču COVID-19 pandēmija ir izraisījusi līdz šim nepieredzētus traucējumus dažādās zelta piegādes ķēdes posmos.

Kā tas ir ietekmējis dažādus piegādes ķēdes posmus?

piegades-shema

  • Jaunie valsts vadību pasākumi epidēmijas apkarošanai būtiski ietekmē kopējos zelta ražošanas un apstrādes apjomus.
  • Stingri ceļošanas ierobežojumi — robežu slēgšana un ierobežoti komerciālie lidojumi — ir kavējuši zelta kustību piegādes ķēdē.
  • Piegādes un loģistikas problēmas ir izraisījušas mazo stieņu un monētu krājumu izsīkšanu pie daudziem dīleriem, liekot daudziem investoriem ilgi gaidīt investīciju zelta preču piegādi.

Atgādinām, ka klasiski zelts tiek uzskatīts par drošu patvērumu investoriem ekonomisku satricinājumu laikā, taču ir vērts atcerēties, ka fiziskais investīciju zelts ir ilgtermiņa ieguldījumu veids.

Ja nepieciešama papildu informācija, lūdzu, sazinieties ar mums pa tālruni +371 6720 5533 vai e-pastu tavex@tavex.lv.

Jums būs interesanti lasīt arī