fbpx
Izveidot jaunu Brīdinājumu par cenu

Eiropas pensiju fondi atzinīgi vērtē dārgmetālu potenciālu

Zelta cena (XAU-EUR)
2235,85 EUR/oz
  
- 1,14 EUR
Sudraba cena (XAG-EUR)
26,74 EUR/oz
  
- 0,06 EUR
eiropas fondi

Jauna aptauja, kurā piedalījās 150 Eiropas pensiju fondi, kuru apvienotā AUM (aktīvu tirgus vērtība) ir 213 miljardi ASV dolāru, liecina, ka ir sagaidāms dārgmetālu un rūpniecisko metālu cenu pieaugums.

Pētījumu veica NTree International Ltd., uzņēmums, kas specializējas profesionālo investoru apkalpošanā, kā arī organizē izglītojošus seminārus un konferences.

Pētījuma secinājumi liecina, ka 85 procenti no pensiju fondiem sagaida, ka zelta cena nākamo 12 mēnešu laikā pieaugs, jo juvelierizstrādājumu patēriņš pilnībā atjaunojas atbilstoši pasaules ekonomikas atlabšanai. Divas trešdaļas pensiju fondu investoru arī sagaida, ka platīna cena pieaugs un 60 procenti sagaida, ka sudraba cena pieaugs tā paša iemesla dēļ.

Pensiju fondi ir optimistiski noskaņoti arī attiecībā uz rūpnieciskajiem metāliem, un 77% sagaida pallādija, niķeļa un vara pieprasījuma un cenas pieaugumu nākamo divu gadu laikā. To veicinās lielākās ekonomikas, tai skaitā Ķīna, un paredzams, ka 2021. un 2022. gadā būs vērojama spēcīga izaugsme rūpnieciskās ražošanas apjomam.

NTree pētniecības centra vadītājs Hamads Ebraims komentē:

Metāli ir īpaši pievilcīgi pensiju fondiem, kas vēlas dažādot savus portfeļus un gūt noteiktu drošību pret inflācijas risku.

Aptaujas respondenti ir snieguši šādus argumentus, kāpēc viņi plāno palielināt savas zelta rezerves:

Eiropas pensiju fondi ir ieinteresēti ieguldīt daļu sava kapitāla zeltā arī tādēļ, ka tirgū var atrast daudz ETF fondu, kuru akcijas ir nodrošinātas ar fizisku dārgmetālu. Šādu akciju pirkšana lieliem investoriem ir vienkāršs un ērts veids, kā investēt fiziskajos aktīvos, jo nav nepieciešams veltīt savus resursus fiziskā zelta uzglabāšanai.

__________

Rakstu sagatavoja Tavex mārketinga nodaļa
Avots: etfexpress.com

Komentāri

Zelta cena (XAU-EUR)
2235,85 EUR/oz
  
- 1,14 EUR
Sudraba cena (XAG-EUR)
26,74 EUR/oz
  
- 0,06 EUR

Jums būs interesanti lasīt arī