fbpx
Izveidot jaunu Brīdinājumu par cenu

Dārgmetālu tirgus pārskats par 2018. gada oktobri

Publicējis Tavex sadaļā Finanšu ziņas 06.11.2018
Zelta cena (XAU-EUR)
2151,85 EUR/oz
  
- 1,26 EUR
Sudraba cena (XAG-EUR)
27,99 EUR/oz
  
+ 0,14 EUR
dargmetalu-tirgus-parskats-oktobris-2018

Pamatojoties uz pašreizējo situāciju, investīciju pārvirzīšana dārgmetālos izrādījies optimāli ērts risinājums, un tas parāda, ka globālu jautājumu rašanās gadījumā dārgmetāli saglabā savu pievilcību. Arī fakts, ka zelts un sudrabs atrodas savos tirdzniecības minimumos palielina pieprasījumu un interesi.

No galvenajiem notikumiem, kas ietekmēja dārgmetāla cenas oktobrī, būtu jāatzīmē:

  • 11. oktobris, kad ievērojami nostiprinājās sudraba un zelta cenas. Vērtības pieaugums galvenokārt saistīts ar ASV dolāra vājināšanos, kurš, savukārt, piedzīvojis kritumu dēļ ASV fondu tirgus sabrukuma. Arī Eiropas fondu tirgi ir pakļāvušies spiedienam.

+ Rādīt vairāk

  • 15. oktobrī situācija pasaules tirgos kļuvusi sakaitēta dēļ amerikāņu žurnālista pazušanas Turcijā. Pirms nozušanas, žurnālistu pēdējo reizi redzējuši Saūda Arābijas konsulātā Turcijā. Ņemot vērā šos notikumus, ASV draudēja ar sankcijām, uz ko Saūda Arābijas pārstāvji paziņoja, ka ir gatavi reaģēt uz jebkurām iespējamām sankcijām. Tirgus dalībnieku uzmanība galvenokārt bija pievērsta naftas cenu dinamikai un konfliktu gadījumā dotais instruments un prece piesaistīja vislielāko uzmanību.
  • 23. oktobrī radies kārtējais dārgmetālu cenu pieauguma stimuls, kas saistīts tieši ar pieprasījuma pieaugumu pēc drošiem aktīviem, nevis ar ASV dolāra vērtības mazināšanos un pieprasījumu pēc tiem. Par iemesliem kļuva: fondu tirgus krituma turpinājums, tirgus karu radītais negatīvais fons, žurnālista pazušana, par ko tika rakstīts iepriekš, kā arī ziņas, ka Eiropas Komisija noraidīja Itālijas budžeta plānu un tika dotas 3 nedēļas plāna pārskatīšanai.

- Rādīt mazāk

Zelts

XAU/USD (1.93%)

Zelts ASV dolāros noturējies virs 1200 $/oz un pat spējis uzrādīt vērtības kāpumu uz galveno notikumu fona. Tekošais tehniskais un psiholoģiskais atbalsta līmenis sevi jau pierādījis un dotajā brīdī notur pāri no turpmāka krituma.

  • Par svarīgāko atbalsta līmeni ir saglabājusies 1200 $/oz robeža.
  • Pāra kāpums ir iespējams gadījumā, ja vērtība nostiprinās augstāk par 1240-1250 $/oz līmeni. Tādā gadījumā, pieauguma potenciāls būs atvērts līdz pat 1300 $/oz robežai, tam sekos 1357 $/oz – dotajos apgabalos izvietojušās pretestības līmeņi.

XAUUSDDaily-october-2018

XAUUSDMonthly-october-2018

XAU/EUR (4.53%)

No visiem pārskatītajiem instrumentiem tieši zelts eiro valūtā ir uzrādījis oktobrī vislabākos rezultātus. Kāpums saistīts ar zelta pieprasījuma pieaugumu un cerību saglabāšanu attiecībā uz eiro.

  • Pāris tā arī nav spējis pārsniegt atbalsta robežu 1015 €/oz, un turpinājumā bez kompromisiem pārvarēja pretestības līmeni 1057 €/oz robežā.
  • Pietuvinoties, un pat atlecot no 1100 €/oz robežas, pāris ir tehniski gatavs kāpumam līdz 1150 €/oz robežai.
  • Ja saglabāsies turpmākais kāpums, tad no pretestības līmeņiem būtu jāatzīmē 1210 un 1235 €/oz robežas.

XAUEURWeekly-october-2018

Sudrabs

XAG/USD (-2.67%)

Sudrabs ASV dolāros oktobrī tika tirgots izteikti šauros sānu diapazonos – 14.00 – 14.87 $/oz.
Gadījumā, ja izkļūs no dotajiem diapazoniem, tad būs iespējams kustības turpinājums. Runājot par kāpumu, tuvākie pretestības līmeņi atradīsies 15.65 $/oz un 16.10 $/oz robežās. Krituma gadījumā, runāt par lejupejošās tendences turpināšanos varētu tikai tad, ja mēnesis tiktu pārliecinoši noslēgts zemāk par 13.85-14.00 $/oz līmeni.

XAGUSDDaily-october-2018

XAG/EUR (-0.24%)

Sudrabs eiro valūtā, tāpat kā gadījumā ar ASV dolāru, atrodas ļoti svarīgā un nozīmīgā atbalsta līmeņa apgabalā. Vērtības samazinājumu un nostiprināšanos zem dotā līmeņa prognozēt šajā gadā būtu ļoti grūti, ņemot vērā spriedzes pieaugumu pasaules ekonomiskajās un politiskajās arēnās.

Kāpums iespējams gadījumā, ja tiks pārvarēta un nostiprināta cena virs 13.10 €/oz. Šajā gadījumā pavērsies ceļš kāpumam līdz pat 14.80 €/oz robežai.
Ja fundamentālais fons būs negatīvs un vērtība nostiprināsies zem 12.00 €/oz, tad nākošais psiholoģiskais līmenis atradīsies 11.50 €/oz robežā – pēdējo 8.5 gadu minimums.

XAGEURDaily-october-2018

_____________________________

Atruna
Ziņojums sagatavots, kā mārketinga paziņojums, vienīgi informācijas nolūkos. Šajā ziņojumā iekļauto informāciju vai viedokļus (neskatoties uz informācijas avotu) nevajadzētu uztvert kā ierosinājumu, padomu vai aicinājumu veikt jebkura finanšu instrumenta pirkšanas vai pārdošanas piedāvājumu. Šajā pārskatā ietvertā informācija nesatur ieteikumus nedz ieguldījumu, nedz nodokļu jautājumos, un tajā netiek ņemti vērā konkrēti investīciju mērķi, tieksme pēc riska un ziņojuma saņēmēja finansiālais stāvoklis. Šo ziņojumu nedrīkst izplatīt, kopēt, pavairot vai mainīt bez uzņēmuma iepriekšējas rakstiskas piekrišanas. Papildu informāciju, kuru, lai izvairītos no iespējamām neprecizitātēm, nevar uzskatīt par ieteikumu un / vai padomu, var saņemt no uzņēmuma pēc pieprasījuma.

Zelta cena (XAU-EUR)
2151,85 EUR/oz
  
- 1,26 EUR
Sudraba cena (XAG-EUR)
27,99 EUR/oz
  
+ 0,14 EUR

Jums būs interesanti lasīt arī