fbpx
Izveidot jaunu Brīdinājumu par cenu

Dārgmetālu tirgus pārskats par 2018. gada februāri

Publicējis Tavex sadaļā Finanšu ziņas 05.03.2018
Zelta cena (XAU-EUR)
2264,94 EUR/oz
  
+ 25,14 EUR
Sudraba cena (XAG-EUR)
28,36 EUR/oz
  
+ 0,17 EUR

Februāra mēnesī dārgmetālu tirgus demonstrēja jauktu tirdzniecības dinamiku. Svarīgi atzīmēt sekojošus februāra notikumus:

  • 2. februārī tika publicēti ASV darba tirgus dati. Kā bija sagaidāms, bezdarba līmenis saglabājies 4.1% līmenī. Par 200000 pieauga nodarbināto skaits ekonomikas nelauksaimniecības nozarēs, kas ir vairāk par paredzētiem 180000, kā arī pārsniedz janvāra līmeni, kurā pieaugums sastādīja 160000 (pārskatīts februārī no 148000). Datu publikācija pozitīvi ietekmēja ASV dolāra kursu un negatīvi – dārgmetālu vērtību.
  • 8. februārī tika publicēts Anglijas Bankas monetārās politikas lēmums. Analītiķu gaidas apstiprinājās, izmaiņas nesekoja.
  • 14. februārī uzmanība tika vērsta ASV patēriņu cenu indeksa publikācijai. Kā arī ASV Tirdzniecības ministrija paziņoja, ka mazumtirdzniecības apjomi samazinājušies par 0.3%, bet analītiķi, savukārt, gaidījuši pieaugumu par 0.2%. Atgriežoties pie inflācijas datiem, svarīgi atzīmēt, ka mēneša indekss janvārī uzrādīja ievērojamu pieaugumu par 0.5%. Gada griezumā indekss saglabājies 2.1% līmenī (neraugoties uz analītiķu prognozēm, ka samazināsies līdz 1.9%).
  • Inflācijas rādītāju pieaugums norāda uz cenu spiedienu, kas, savukārt, piešķir pārliecību tam, ka Federālās rezerves sistēma turpmāk izstrādās stingrākus monetārās politikas nosacījumus. Taču, apvienojumā ar mazumtirdzniecības apjomu samazināšanos, analītiķi šīs ziņas interpretēja kā negatīvu dolāra vērtības tendenci. Federālo rezervju sistēmai būtu jārūpējas gan par nodarbinātību un inflāciju, gan arī par tirdzniecību. Inflācijas rādītāju pieaugums norāda uz likmju pieauguma iespējām, bet, ja citu rādītāju pieaugums atpaliks, tad veidosies argumentēta likmju pieauguma tempu samazināšanās.
  • Pēc datu publicēšanas ASV dolārs īslaicīgi nostiprinājies, bet tad strauji zaudēja visas savas pozīcijas un turpināja kritumu. Ņemot vērā augstākminētās ziņas, investori saskata dārgmetālos finansiālas patvēruma iespējas, kā rezultātā palielinājās zelta un sudraba cenas.
  • 27. februāri iezīmēja mērena ASV dolāra nostiprināšanās, tādējādi atgūstot iepriekš zaudētās pozīcijas. Par nostiprināšanās iemeslu kalpoja Federālās rezerves sistēmas jaunā vadītāja Džeroma Pauela (iecelts amatā 2018. gada 5. februārī) uzstāšanās. Savā uzrunā Pauels izteica kongresam savu pozitīvo viedokli par ASV ekonomiku. Džeroms Pauels uzskata, ka darba tirgus pieaugums un attīstība radīs patēriņu un investīciju pieaugumu.
  • Pēc jaunā vadītāja uzstāšanās, vairāki analītiķi pārskatīja savas prognozes attiecībā uz procentu likmju pieaugumu no 3 līdz 4%.

Zelts

XAU/USD (-2.00%)

Zelts ASV dolāros saglabā savus tirdzniecības diapazonus un iepriekš aprakstītie tehniskie līmeņi turpina saglabāt XAU/USD pāri no pieauguma un krituma.

Zelta cenas pieaugums ir iespējams nostiprināšanās gadījumā virs 1350 $/oz un 1400 $/oz robežām, augstāki mērķi atrodas 1550-1570 $/oz robežās.

Saskaņā ar četru stundu grafiku, atbalsta līmeņi atrodas 1300 $/oz un 1260 $/oz robežās, bet dienas grafiku – 1220 $/oz robežā.

xau-usd-dailiy-februar

xau-usd-weekly-februar

XAU/EUR (-0.24%)

Zelts eiro valūtā februāra mēnesī tirgots izteikti šauros diapazonos, kas saistīts ar zelta vērtības un tirgus stabilitāti. Nedēļas grafikā svarīgs līmenis saglabājas 1060 – 1070 €/oz robežās. Dienas grafikā būtu jāpievērš uzmanība atbalsta līmenim – 1055 €/oz robežā (pēdējo divu gadu minimums). Pretestības līmeņi atrodas 1100 €/oz un 1125 €/oz robežās.

xau-eur-daily-februar

xau-eur-weekly-februar

Sudrabs

XAG/USD (-5.31%)

No apskatāmajiem instrumentiem vislielāko vērtības kritumu uzrādīja tieši sudrabs ASV dolāros, kas ir saistīts ar spēcīgu ASV dolāra volatilitāti šajā mēnesī.

Tuvākais atbalsta līmenis atrodas 15.50 $/oz robežā.

Pretestības līmenis atrodas 17.60 $/oz un 18.50 $/oz robežās.

xag-usd-weekly-februar

xag-usd-weekly-februar

XAG/EUR (-3.58%)

Februārī sudraba vērtība arī eiro valūtā ir ievērojami samazinājusies. Dotais instruments turpina tirgoties divu gadu minimumu robežās. Vērtību kritumu gadījumā zemāk par 13.30 €/oz, nākamais svarīgais atbalsta līmenis ir 12.37 €/oz robeža. Pretestības līmeņi atrodas 15.07 €/oz un 17.45 €/oz robežās.

xag-eur-daily-februar

xag-eur-weekly-februar

_____________________________

Atruna
Ziņojums sagatavots, kā mārketinga paziņojums, vienīgi informācijas nolūkos. Šajā ziņojumā iekļauto informāciju vai viedokļus (neskatoties uz informācijas avotu) nevajadzētu uztvert kā ierosinājumu, padomu vai aicinājumu veikt jebkura finanšu instrumenta pirkšanas vai pārdošanas piedāvājumu. Šajā pārskatā ietvertā informācija nesatur ieteikumus nedz ieguldījumu, nedz nodokļu jautājumos, un tajā netiek ņemti vērā konkrēti investīciju mērķi, tieksme pēc riska un ziņojuma saņēmēja finansiālais stāvoklis. Šo ziņojumu nedrīkst izplatīt, kopēt, pavairot vai mainīt bez uzņēmuma iepriekšējas rakstiskas piekrišanas. Papildu informāciju, kuru, lai izvairītos no iespējamām neprecizitātēm, nevar uzskatīt par ieteikumu un / vai padomu, var saņemt no uzņēmuma pēc pieprasījuma.

Zelta cena (XAU-EUR)
2264,94 EUR/oz
  
+ 25,14 EUR
Sudraba cena (XAG-EUR)
28,36 EUR/oz
  
+ 0,17 EUR

Jums būs interesanti lasīt arī