fbpx
Izveidot jaunu Brīdinājumu par cenu

Dārgmetālu tirgus pārskats – 2019. gada oktobris

Publicējis Tavex sadaļā Aktualitātes, Finanšu ziņas 11.11.2019
Zelta cena (XAU-EUR)
2151,85 EUR/oz
  
- 1,26 EUR
Sudraba cena (XAG-EUR)
27,99 EUR/oz
  
+ 0,14 EUR

Zelts un sudrabs oktobrī tirgojās šauros diapazonos, taču izdevās atgūt dažas no septembra mēnesī zaudētajām pozīcijām.

Galvenie notikumi, kas ietekmēja dārgmetālu tirgu:

 • 1. oktobrī dārgmetāli nostiprināja savas pozīcijas. Pieaugums ir saistīts ar ASV dolāra vērtības samazināšanos un ASV valdības obligāciju ienesīguma samazināšanos vājo datu publicēšanas laikā. Tāpat Baltais nams noraidīja dienu iepriekš izskanēto paziņojumu par iespējamo Ķīnas uzņēmumu izņemšanu no ASV akciju tirdzniecību platformām, ja netiks panākts kompromiss attiecībā uz tirdzniecības līgumu.
+ Rādīt vairāk

 • 2. oktobris, un atkal negatīvi dati no ASV. Pēc vairāku rādītāju publicēšanas, kuri izrādījās zemāki nekā gaidīts, daudzi analītiķi palielināja cerības, ka FRS turpinās mīkstināt monetāro politiku. ASV prezidents Donalds Tramps joprojām ir neapmierināts ar FRS darbībām, pārvaldot monetāro politiku. Federālo rezervju sistēmas komiteja uztur pārāk augstas procentu likmes un spēcīgais dolārs kaitē ASV rūpniecībai.
 • 4. oktobris, dārgmetāli tika tirgoti dažādos virzienos. ASV darba tirgus datu publicēšana nav mainījusi analītiķu viedokli par FRS lēmumā pieņemtajām likmēm. Tirgus dalībnieki sagaida vēl vienu likmju samazinājumu. Turpinājumā, dārgmetālu cenām mēneša lielākajā daļā bija dažādu virzienu dinamika, jo uzmanība tika pievērsta situācijai starp ASV un Ķīnu, kā arī progresam darījumā starp ES un Lielbritāniju.
 • 24. oktobrī tika publicēts Eiropas Centrālās bankas komitejas lēmums par monetāro politiku. Lēmums sakrita ar analītiķu cerībām, pareizāk sakot, risinājums – atstāt nemainīgu naudas piedāvājuma-kredītu politiku. Ir vērts atzīmēt, ka drīz notiks ECB vadītāja nomaiņa. Mario Dragi, kurš 8 gadus vadījis ECB, grožus nodos Kristīnei Lagardei. Tieši Mario Dragi kļuva par vadītāju, kurš pieņēma svarīgu lēmumu uzsākt nestandarta pasākumus ekonomikas stimulēšanai. Lai gan opozīcija šo lēmumu vienmēr uztvērusi agresīvi, tas ir palīdzējis glābt Eiropas Savienību no deflācijas. Topošā ECB vadītāja jau ir apsolījusi pārskatīt centrālās bankas monetāro politiku.
 • 28. oktobrī dārgmetālu cenas samazinājās akciju tirgus pieauguma laikā, ko sekmēja tirdzniecības līguma starp ASV un Ķīnu attīstība.
 • 30. oktobrī visa uzmanība tika pievērsta FRS lēmumam par monetāro politiku. Analītiķu cerības attaisnojās un Federālo rezervju komiteja atkal nolēma pazemināt refinansēšanas likmi par 25 bāzes punktiem. Šogad FRS jau ir 3 reizes samazinājusi likmi, kopumā tā tika samazināta no 2,5% līdz 1,75%. No FRS pārstāvju komentāriem pēc lēmuma paziņošanas par likmēm vērts atzīmēt:
  – lēmums par kārtējo likmju samazināšanu netika pieņemts vienbalsīgi;
  – paredzams, ka patēriņa cenas palielināsies līdz mērķa 2%;
  – iespējama pauze naudas piedāvājuma-kredītu politikas mīkstināšanai pēc trešā samazinājuma oktobrī;
  – kārtējā likmes pazemināšanās ir saistīta ar pasaules ekonomiku, ģeopolitisko situāciju, kā arī ar vājiem inflācijas datiem.

- Rādīt mazāk

Zelts

XAU/USD (+2,7% oktobrī)

Dažu pēdējo mēnešu laikā zelts ASV dolāros ir tirgojies šaurā diapazonā pēc īpaši straujā pieauguma. Zeltam ir labs izaugsmes potenciāls, taču tam nepieciešami papildu fundamentāli nozīmīgi notikumi.

Vadošo valstu centrālās bankas jau tagad pazemina refinansēšanas likmes vai uzsāk ekonomikas stimulēšanas programmas. Daudz kas būs atkarīgs no šo programmu panākumiem un ekonomisko rādītāju izmaiņām.
Tehniski pāris atrodas ievērojama pretestības līmeņa tuvumā – 1550 $/oz.

Atbalsta līmeņi izvietojušies USD 1460 $/oz, USD 1400 $/oz un USD 1350 $/oz robežās.

 

 

XAU/EUR (+0,39% oktobrī)

Analoģiski zelta – dolāru pārim, arī šis pāris demonstrē korekciju, saglabājot tirdzniecību šauros diapazonos.

Atbalsta līmeņi atrodas 1325–1330 €/oz apgabalā, kā arī nozīmīgāki līmeņi – 1303 €/oz un 1235 €/oz robežās.

Pretestība atrodas 1393 €/oz un 1411 €/oz līmeņos. Ir vērts atzīmēt, ka līmenis 1411 €/oz vēsturiski ir maksimums.

Sudrabs

XAG/USD (+6,48% oktobrī)

Oktobrī sudrabam bija pozitīvāka dinamika nekā zeltam. Sudrabs dolāros nostiprinājās par vairāk nekā 6%.

Atbalsta un pretestības līmeņi joprojām saglabā savu aktualitāti:
– Atbalsts atrodas 16,00 $/oz apgabalā.
– Pretestība izvietojusies 18,50 $/oz un 20,30 $/oz apgabalos.

 

XAG/EUR (+4,11% oktobrī)

Arī sudrabs attiecībā pret eiro tirgojas šaurā diapazonā. Pārim svarīgie līmeņi izvietojušies: atbalsts apgabalos 15,00 €/oz, 12,93 €/oz un 12,00 €/oz, kā arī pretestības robežas 17,50 €/oz – 18,30 €/oz.

 

_____________________________

Atruna
Ziņojums sagatavots, kā mārketinga paziņojums, vienīgi informācijas nolūkos. Šajā ziņojumā iekļauto informāciju vai viedokļus (neskatoties uz informācijas avotu) nevajadzētu uztvert kā ierosinājumu, padomu vai aicinājumu veikt jebkura finanšu instrumenta pirkšanas vai pārdošanas piedāvājumu. Šajā pārskatā ietvertā informācija nesatur ieteikumus nedz ieguldījumu, nedz nodokļu jautājumos, un tajā netiek ņemti vērā konkrēti investīciju mērķi, tieksme pēc riska un ziņojuma saņēmēja finansiālais stāvoklis. Šo ziņojumu nedrīkst izplatīt, kopēt, pavairot vai mainīt bez uzņēmuma iepriekšējas rakstiskas piekrišanas. Papildu informāciju, kuru, lai izvairītos no iespējamām neprecizitātēm, nevar uzskatīt par ieteikumu un / vai padomu, var saņemt no uzņēmuma pēc pieprasījuma.

Zelta cena (XAU-EUR)
2151,85 EUR/oz
  
- 1,26 EUR
Sudraba cena (XAG-EUR)
27,99 EUR/oz
  
+ 0,14 EUR

Jums būs interesanti lasīt arī