fbpx
Izveidot jaunu Brīdinājumu par cenu

Dārgmetālu tirgus pārskats – 2019. gada marts

Publicējis Tavex sadaļā Aktualitātes, Finanšu ziņas 02.04.2019
Zelta cena (XAU-EUR)
2181,03 EUR/oz
  
+ 35,49 EUR
Sudraba cena (XAG-EUR)
27,63 EUR/oz
  
+ 0,66 EUR
dargmetalu-tirgus-parskats-marts-2019

Pēc būtiskas dārgmetālu cenu nostiprināšanās ziemas mēnešos, martā cenu kustībām bija raksturīga korekcijas-stabilizācijas tendence.

Galvenie pamatnotikumi, kā arī faktori, kas ietekmējuši dārgmetālu cenas:

 • 1. martā dārgmetālu cenas ievērojami samazinājās uz ASV dolāra un akciju tirgus kāpumu fona. Šāda uzvedība bija saistīta ar pozitīvām prognozēm par tirdzniecības darījumu starp ASV un Ķīnu, kā arī pateicoties ASV valdības 10 gadu obligāciju ienesīguma pieaugumam.
 • 7. martā izskanēja Eiropas Centrālās bankas ekonomiskās izaugsmes prognoze, saskaņā ar kuru ir sagaidāms 1,1% pieaugums salīdzinājumā ar iepriekš prognozētiem 1,7%. ECB prezidents Mario Dragi sacīja, ka ir novērojama ekonomikas izaugsmes palēnināšanās, kas ietekmēs visu 2019. gadu. Dragi arī norādīja, ka nenoteiktība saglabājas ģeopolitisko risku un protekcionisma politikas draudu dēļ.
 • Par pašu svarīgāko ziņu kļuva paziņojums par plānotās kvantitatīvās atvieglošanas trešās kārtas uzsākšanu (TLTRO III – mērķtiecīgas ilgtermiņa refinansēšanas operācijas/targeted longer-term refinancing operations). Šo darbību būtība ir stimulēt reālo ekonomikas sektoru uz lētu aizdevumu rēķina. Šāda veida stimulu trešā kārta sāksies 2019. gada septembrī un ilgs līdz 2021. gada martam.
+ Rādīt vairāk
 • 8. martā tika publicēti dati par ASV darba tirgu. Bezdarba līmenis samazinājās no 4,0% līdz 3,8%, kas izrādījās pat labāks par pozitīvo prognozi – 3,9%. Tomēr jāatzīmē, ka ASV no darba tirgus datiem vissvarīgākā loma ir nodarbinātības pārmaiņām ekonomikas nelauksaimnieciskām nozarēm, kuras, savukārt, uzrādīja negatīvu dinamiku. Dati par janvāri liecināja par nodarbinātības pieaugumu par 311 000 un, lai arī analītiķi paredzēja mazāku, bet toties pieaugumu par 180 000, galīgie dati liecina, ka pieaugums bija tikai par 20 000, kas ir sliktākais rezultāts kopš 2017. gada oktobra (tad tika paziņots par nodarbinātības samazināšanos par 33 000).
 • 20. martā izskanējis Federālo rezervju sistēmas lēmums par procentu likmi. Kā bija gaidāms, šajā sanāksmē nebija nekādu izmaiņu. No tam sekojošā FED pārstāvju runas ir vērts atzīmēt šādus izteikumus un jaunumus:
  1) Situācija darba tirgū ir labvēlīga, neskatoties uz ekonomiskās izaugsmes palēnināšanos, salīdzinājumā ar iepriekšējo ceturksni.
  2) Ekonomika un FED garastāvoklis liecina, ka šogad likmju paaugstināšana ir iespējama tikai vienu reizi. Ātrāks likmju pieauguma temps rada papildu riskus, ņemot vērā pasaules ekonomikas palēnināšanos.
  3) FED pārstāvji sagaida ekonomiskās izaugsmes palēnināšanos, kā arī bezdarba pieaugumu 2019./2020. gadā.
 • 22. martā dārgmetālu cenas nostiprinājās, pateicoties negatīviem eirozonas ekonomiskiem datiem, kā arī turpinoties apspriedēm ar FED par rādītājiem un viedokļiem, kuras izskanējušas 20. martā.
 • 28. martā dārgmetālu cenas pazeminājās. Tam par iemeslu kalpoja tirgus nenoteiktība, ASV dolāra nostiprināšanās, turklāt daļa no investoriem fiksēja savas garās pozīcijas, jo dārgmetāli pagaidām nespēj pārvarēt tuvākos galvenos tehniskos līmeņus. 
- Rādīt mazāk

Zelts

XAU/USD (-1.60% martā)

Jau marta sākumā zelts ASV dolāros gandrīz sasniedza atbalsta līmeni 1278 $/oz robežā, pēc kura pāris nostiprinājis pozīciju. Tagad šis pāris atsāks testēt doto robežu un, gadījumā, ja nostiprināsies pie zemākas vērtības, tad pāris var turpināt lejupslīdi līdz 1240 $/oz robežai.

Sekojoši svarīgāko atbalsta līmeņu lomas ir robežām – 1215 $/oz atbalsta līmenim un 1180 $/oz apgabalam, kas ir iepriekšējā gada minimums.

Tuvākā pretestība joprojām atrodas 1340 $/oz robežā. Gadījumā, ja nostiprinās pozīcijas augstāk, tad pāris var drīzumā atdurties pret sekojošām pretestības robežām: 1357 $/oz, 1383 $/oz un 1400 $/oz. Vienīgi tad, ja vērtība nostiprināsies virs $ 1400/oz, pārim pavērsies ceļš nozīmīgai un ilgtermiņa vērtību kāpumam.

XAUUSDH4-tirgus-parskats-tavex-marts

XAUUSDDaily-tirgus-parskats-tavex-marts

XAUUSDWeekly-tirgus-parskats-tavex-marts

XAU/EUR (-0.26% martā)

Pāra pozīcijas martā nedaudz atkāpušās. Jāatzīmē, ka, ja pāris turpina korekcijas ceļu, tad iepriekš atzīmētais 1125 €/oz līmenis jau zaudē savu pievilcību un korekcijas gadījumā tas jau var tikt nepamanīts.

Šobrīd aktuālākam atbalsta līmenim atbilst 1115 €/oz robeža, kā arī 1100 €/oz apgabals – tehniskā atbalsta līmenis (50% no kopējā pieauguma kopš 2018. gada septembra).

XAUEURDaily-tirgus-parskats-tavex-marts

XAUEURWeekly-tirgus-parskats-tavex-marts

Sudrabs

XAG/USD (-3.01 martā)

Salīdzinot ar citiem apskatītiem pāriem, sudrabs ASV dolāros demonstrējis vislielāko kritumu, ko izraisīja ASV valūtas nostiprināšanās.

Pāris gandrīz sasniedza atbalsta līmeni 14,87 $/oz apgabalā, pēc kura tā uzrādīja īstermiņa kāpumu, un tagad pāris atkal tuvojas dotajam diapazonam atkārtotai līmeņa pārbaudei. Šis līmenis jau ir nostrādājis un pastāv liela varbūtība, ka tas tiks pārvarēts, tāpēc vērts pievērst uzmanību šādiem atbalsta līmeņiem: 14,50 $/oz – lejupejošā kanāla apakšējā robeža, kā arī 14,00 $/oz līmenis – pēdējo 3 gadu minimums.

No pretestības līmeņiem būtu jāpievērš uzmanība 16.00 – 16.10 $/oz, kā arī 17,20 $/oz robežām. Abi līmeņi var izrādīt pretestību kāpuma laikā, kā arī izveidoties par peļņas fiksēšanas apgabaliem.

XAGUSDH4-tirgus-parskats-tavex-marts

XAGUSDDaily-tirgus-parskats-tavex-marts

XAG/EUR (-1.68 martā)

Marta sākumā pāris nostiprinājās zem atbalsta līmeņa – EUR 13,75/oz. Mēneša laikā pāris mēģināja divreiz izlauzties cauri šim līmenim, kuram tagad ir pretestības loma, taču bez panākumiem.

Gadījumā, ja pāris tomēr spēs nostiprināties virs dotā līmeņa, tad pavērsies ceļš kāpumam līdz 14,00 – 14,20 €/oz robežām. Tam seko ilgāka termiņa mērķis – pretestības līmenis 15,00 €/oz robežā.

No pašreizējā atbalsta līmeņa ir vērts atzīmēt 12,95 – 13,10 €/oz, kā arī 12,00 €/oz robežas.

XAGEURH4-tirgus-parskats-tavex-marts

XAGEURDaily-tirgus-parskats-tavex-marts

XAGEURWeekly-tirgus-parskats-tavex-marts

_____________________________

Atruna
Ziņojums sagatavots, kā mārketinga paziņojums, vienīgi informācijas nolūkos. Šajā ziņojumā iekļauto informāciju vai viedokļus (neskatoties uz informācijas avotu) nevajadzētu uztvert kā ierosinājumu, padomu vai aicinājumu veikt jebkura finanšu instrumenta pirkšanas vai pārdošanas piedāvājumu. Šajā pārskatā ietvertā informācija nesatur ieteikumus nedz ieguldījumu, nedz nodokļu jautājumos, un tajā netiek ņemti vērā konkrēti investīciju mērķi, tieksme pēc riska un ziņojuma saņēmēja finansiālais stāvoklis. Šo ziņojumu nedrīkst izplatīt, kopēt, pavairot vai mainīt bez uzņēmuma iepriekšējas rakstiskas piekrišanas. Papildu informāciju, kuru, lai izvairītos no iespējamām neprecizitātēm, nevar uzskatīt par ieteikumu un / vai padomu, var saņemt no uzņēmuma pēc pieprasījuma.

Zelta cena (XAU-EUR)
2181,03 EUR/oz
  
+ 35,49 EUR
Sudraba cena (XAG-EUR)
27,63 EUR/oz
  
+ 0,66 EUR

Jums būs interesanti lasīt arī