fbpx
Izveidot jaunu Brīdinājumu par cenu

Dārgmetālu tirgus pārskats par 2019. gada janvāri

Publicējis Tavex sadaļā Finanšu ziņas 13.02.2019
Zelta cena (XAU-EUR)
2249,37 EUR/oz
  
- 15,67 EUR
Sudraba cena (XAG-EUR)
27,77 EUR/oz
  
- 0,89 EUR
DĀRGMETĀLU TIRGUS PĀRSKATS_janv-2019

Attiecībā uz dārgmetāliem, gads iesācies ļoti pozitīvi un janvāris palīdzējis stiprināt zelta un sudraba pozīcijas gan ASV dolāros, gan eiro.

Zelta cenas kāpums ir vairāk nekā 3%, un sudraba cenas kāpums ir vairāk nekā 4%, kas ir ļoti labs rezultāts, ņemot vērā, ka šāds pieaugums ir saglabājies jau otro mēnesi pēc kārtas.

No galvenajiem notikumiem, kas ietekmēja dārgmetāla cenas būtu jāatzīmē:

 • Eiropas Centrālās bankas komitejas sanāksme: pēc kārtējās ECB sanāksmes un tai sekojošajā preses konferences laikā Mario Dragi paziņoja, ka Eiropas ekonomikas lejupslīde var būt nozīmīgāka, nekā to gaidīja iepriekš. Analītiķi un investori uzreiz pievērsās šim jautājumam, un vairs nav nekādas pārliecības, ka, kā iepriekš tika gaidīts, 2019. gada vasaras beigās, ECB pieņems lēmumu par refinansēšanas likmju paaugstināšanu.
+ Rādīt vairāk

 • Visaugstākā līmeņa tirdzniecības pārrunas starp ASV un Ķīnu. Amerikas Savienoto Valstu pārstāvji pieturas pie savas nostājas un apgalvo, ka, ja tuvākajā nākotnē netiks atrasts kompromiss, Amerikas Savienotās Valstis būs gatavas paaugstināt tarifus Ķīnas precēm par vairāk nekā 2 reizēm. Ņemot vērā to, ka lielākā daļa analītiķu piekrīt viedoklim, ka pasaules ekonomika palēninās, jebkura turpmāka konflikta attīstība negatīvi ietekmēs globālas izaugsmes tempus.
 • 29.-30. janvārī notika ilgi gaidītā ASV Federālo rezervju sistēmas dalībnieku tikšanās. Visi dalībnieki īpaši rūpīgi pārrauga visus ASV Federālo rezervju lēmumus un prognozes. ASV ekonomika uzrādīja ļoti pārliecinošu un spēcīgu izaugsmi, kas noveda pie vairākkārt pārskatītām refinansēšanas likmju paaugstinājumiem (par 1% 2018. gadā), bet pastāvēja arī bažas, ka nav viss tik rožains, kā tas izskatījies sākumā. FRS locekļi paziņoja, ka perspektīvas samazinās, ņemot vērā izaugsmes palēnināšanos ārvalstīs, kā arī ilgstoši pārtrauktu federālās valdības darbu.
 • Pastāv arī tendence, ka investori, kuri savulaik bija kriptovalūtas augošās vērtības sakārdināti un ieguldījuši tajos, pārceļ savus ieguldījumus atpakaļ zeltā. Pēc strauja Bitcoin vērtības pieauguma no 1000 $ līdz 19,000 $, pieprasījums pēc kriptovalūtām strauji palielinājies, kā rezultātā palielinājās likviditāte un pievilcīgums, un balstoties uz to, arī sekmēja pieprasījumu. Bet pašreizējā situācijā, kad Bitcoin vērtība samazinājusies līdz 3500 $, pieprasījums un likviditāte samazinās. Uzņēmumi, kas nodarbojās ar mainingu (kriptovalūtas ieguvi), pārtrauca pelnīt, un lētas elektroenerģijas pieejamības gadījumā, vienlaikus sedzot visas izmaksas, strādā ar zemu rentabilitāti.

- Rādīt mazāk

Zelts

XAU/USD (+3.22%)

 • Zelts ASV dolāros ir spējis nostiprināties virs 1300 $/oz, bet pēc stabila kāpuma līdz pat 1325 $/oz.
 • Tagad pāris pielāgojas tirgus apstākļiem un atrodas tuvu svarīgam tehniskajam līmenim – 1340 $/oz.
 • Izrāviena gadījumā, ja vērtība pārsniegs 1340 $/oz robežu, nākamais punkts, kurā pāris varēs kāpt, būs 1400 $/oz – tehniskais un psiholoģiskais līmenis.
 • Ņemot vērā ārkārtīgi straujo metāla cenu kāpumu pēdējos mēnešos, ir pilnīgi iespējams sagaidīt cenu korekciju līdz 1280 $/oz vai pat līdz 1250 $/oz.

XAUUSDDaily-janvaris-2019

XAUUSDWeekly-janvaris-2019

XAU/EUR (+3.17%)

 • Arī eiro izteiksmē zelta vērtība ir ievērojami palielinājusies. Jāatzīmē, ka, līdzīgi kā XAU/USD pārim, līdz šim vēl nav bijušas būtiskas korekcijas, kas varētu fiksēt kāpumu.
 • Svarīgs pretestības līmenis atrodas 1200-1235 €/oz robežās. Nostiprinoties vērtībai virs minētām robežām, paversies ceļš līdz 1300 €/oz, kā arī līdz 1375 €/oz – globālie zelta maksimumi.
 • Korekcijas gadījumā 1100 €/oz un 1115 €/oz līmeņi varēs apturēt korekciju un atsākt kāpumu.

XAUEURWeekly-janvaris-201

Sudrabs

XAG/USD (+4.50)

 • Sudraba vērtība dolāros nepārtraukti pieaug. Pāris tika koriģēts gada sākumā, nespējot pārvarēt pretestības līmeni – 15,65 $/oz. Pēc korekcijas pieprasījums atkal palielinājies, un pāris, sasniedzot 15,65 $/oz līmeni, pieauga līdz 16,10 $/oz. Dotajā brīdī pāris atleca no dotā līmeņa un atgriezās 15,65 $/oz līmenī (tagad līmenis darbojas kā atbalsts).
 • Gadījumā, ja nostiprinās virs 16,10 $/oz līmeņa, pārim paversies ceļš kāpumam līdz 17,23 – 17,50 $/oz.
 • Atbalsta līmeņi atrodas 14,87 un 14,00 $/oz robežās.

XAGUSDDaily-janvaris2019

XAG/EUR (+4.55)

 • Sudrabs eiro valūtā tiek tirgots pretestības robežā – 14,00 €/oz. Gadījumā, ja nostiprinās pie augstākas vērtības (pārsniedzot nedēļas diagrammā), pāris var turpināt virzību augšup līdz 15,00 €/oz robežai.
 • No svarīgākajiem atbalstiem ir vērts atzīmēt 12.95 – 13.10 €/oz apgabalu. Šis līmenis ir vairākkārtīgi noturējis pāri no vērtības krituma, turpmak arī no kāpuma, kas norāda uz tās nozīmi un vērtību tirgus dalībniekiem.

XAGEURDaily-janvaris2019

XAGEURWeekly-janvaris2019

_____________________________

Atruna
Ziņojums sagatavots, kā mārketinga paziņojums, vienīgi informācijas nolūkos. Šajā ziņojumā iekļauto informāciju vai viedokļus (neskatoties uz informācijas avotu) nevajadzētu uztvert kā ierosinājumu, padomu vai aicinājumu veikt jebkura finanšu instrumenta pirkšanas vai pārdošanas piedāvājumu. Šajā pārskatā ietvertā informācija nesatur ieteikumus nedz ieguldījumu, nedz nodokļu jautājumos, un tajā netiek ņemti vērā konkrēti investīciju mērķi, tieksme pēc riska un ziņojuma saņēmēja finansiālais stāvoklis. Šo ziņojumu nedrīkst izplatīt, kopēt, pavairot vai mainīt bez uzņēmuma iepriekšējas rakstiskas piekrišanas. Papildu informāciju, kuru, lai izvairītos no iespējamām neprecizitātēm, nevar uzskatīt par ieteikumu un / vai padomu, var saņemt no uzņēmuma pēc pieprasījuma.

Zelta cena (XAU-EUR)
2249,37 EUR/oz
  
- 15,67 EUR
Sudraba cena (XAG-EUR)
27,77 EUR/oz
  
- 0,89 EUR

Jums būs interesanti lasīt arī